Ladurns - aktuální report z 16. - 17.03.2013 - SNOW.cz

Ladurns aktuální report z 16. - 17.03.2013

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

Ladurns - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: ZP79
 • hodnocení:
 • návštěva od: 16.03.2013 do: 17.03.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Moc pěkné menší středisko. Ideál na 1 až 2 dny lyžování. Popis střediska naprosto souhlasí! Z naší skupiny 50 lyžařů byl každý spokojen a i v tak malém středisku si našel každý své. Jestli jednou středisko propojí lanovkou se sousedním Sterzingem, bude pak více konkurovat Ratschingsu, který je momentálně v celé oblasti největší a podle nás jasně nejlepší. Aktuálně tato střediska propojili pravidelným skibusem a už jednodenní skipas platí v obou a dá se na půl dne přejet. Ideál při 6denním skipasu - určitě koupit pro všechny 3 areály Wipptal/Alta Valle Isarco na 2 dny Ladurns a Rosskopf/Monte Cavallo a 4 dny Ratschings.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Všechny typy, sice jich je málo, ale opravdu naprosto perfektně preparované. Žádné přejezdy ani žádná úzká místa. Modré jsou opravdu modré, červené spíše příkřejší (sportovnější), ve spodní části areálu s občasným hangem do černa, který se dá většinou objet po vedlejší okružní modré.

Sněhové podmínky:

Na březen výborné. Severnější svahy a ještě k tomu spodní část v lese - ideální místo! V sobotu slunečné počasí, tak sníh držel celý den. Žádná vydřená místa, dole to pak lehce povolilo, ale dalo se jezdit v pohodě až dolů do 16 h. V neděli začlo chumelit a celý den zataženo. Přesto se dalo jezdit, žadná difúze. Vetšina areálu je lesem, tak i to má výhodu při horším počasí. Čerstvý sníh pak byl zas výhodou na červené prudší sjezdy.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Dvě klasické italské moderní čtyřky s krytem. Leitner má ve Sterzingu/Vipitenu závod, tak v celé oblasti snad jinou značku nenajdete.
Spodní lanovka má 1 750 m délku / 600 m převýšení a horní má 1 260 m délku / 400 m převýšení.

Dva dětské pásy až v nejspodnější části areálu jsou podle mě v pozdním jaru na nic. Každopádně jsme je s dítkem taky využívali a nikdo nás nevyhodil (nejsou tedy jen pro ski školky).

Zalidněnost:

Oba dva dny minimum lidí, vždy přímo k turniketu. Prázdné sjezdovky.

Občerstvení a aprés-ski:

Asi 3 až 4 horské boudy s občerstvením. V údolí při dojezdu na parking je luxusní pizzerie. Ve střední části jsme přímo vedle výstupu lonovky chodili do Pfeiffer Huisele Hütte. Pěkné, příjemná obsluha jako všude, dobré ceny. I kytaru nám pán majitel zapůjčil!

Doprava do střediska a parkování:

Pohodovou údolní silnicí s minimálním provozem do slepého udolí. Menší parkoviště s šotolinou - jediná výtka ke středisku. Oba dny poloprázdné, v neděli trochu více.

+ plusy

 • minimum lidí
 • pěkné sjezdovky - mini-moderní areál
 • pěkné občerstvení
 • parkování přímo u nástupu lanovky
 • perfektní 6 km dlouhá sánkařská dráha

- mínusy

 • šotolina na parkovišti

Zajímavé odkazy

Lyžařská střediska:
www.ladurns.it
www.montecavallo.com
www.ratschings-jaufen.it

Bazén ve Vipitenu:
www.balneum.sterzing.eu

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Val d´Isere / Espace Killy

Val d´Isere / Espace Killy

Val d´Isere / Espace Killy

Val d´Isere / Espace Killy

SNOW tipy