Ladurns - lyžování - SNOW.cz
Foto

Ladurns – drobný, avšak vytáhlý areál nedaleko Sterzingu v postranním údolí Pflerschtal – příjemně překvapí plnohodnotnými sjezdovkami všech obtížností a výborným poměrem jejich plochy vůči kapacitě dvou páteřních lanovek. Terény vystélají přehledný horský kotel, z něhož dvě červené tratě vytékají až do údolí.

Ladurns - sjezdovky

29%63%8%
15 celkem sjezdovek (km)
11 zasněžování (km)
5 ski-route (km)

Ladurns - lanovky a vleky

vlek
1
sedačka krytá
2
5000 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1137-2050 m n.m.913 m

Mapa sjezdovek

Ladurns - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Ladurns - lyžování

Hlavní, horní patro lyžařského areálu tvoří prostorná kotlina se strmým hřebínkem, na nějž stoupá luxusní krytá 6sedačka – od její horní stanice se přímo spouštějí dvě černé a okolo pak ještě dvě červené a modré sjezdovky. Jedinou lanovku tak obtéká zhruba šest širokých sjezdovek všech obtížností, přičemž hlavní modrá trať je širokou, stometrovou dálnicí, vystélající celé dno kotliny. Do údolí stéká lesem a po mýtinách červená sjezdovka se dvěma přípojkami, a to široce a přímo po spádnici, jen s krátkými traverzovitými úseky. Na poměry malého rodinného střediska až neuvěřitelně velkoryse široká je červená „závodní“ trať Peter Staudacher, která se odděluje z vrcholového hřebínku a nakonec se vlévá do údolního sjezdu. Na úpatí svahu v údolí se nachází cvičný svah lyžařské školy (Kinderland).

Z údolí od parkoviště lyžaře vyváží krytá 4sedačka, na niž v horním patře navazuje luxusní 6sedačka. Jednotlivé sjezdovky z vrcholového hřebínku směřují do více světových stran, a jsou tak během dne sluncem zalévané postupně, což zvláště na jaře umožňuje lyžovat stále na přiměřeně kvalitním sněhu.

V hlavní kotlině se nacházejí tři domácké horské chaty s terasami, jedna z nich má dokonce klouzačku pro děti. Na parkovišti stojí bar v podobě pirátské lodi.

Příjezdová cesta vede z dálničního sjezdu na Brennerpassu nebo ve Sterzingu jen několik kilometrů velmi mírně stoupajícím postranním údolím Pflerschtal. Parkoviště přímo u lanovky je zdarma.

Ladurns - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

330

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • jedna horská kotlina s pestrými tratěmi všech obtížností
  • dlouhý červený sjezd do údolí s 900m převýšením
  • rychlé a pohodlné sedačky
  • dlouhá jarní sezóna
  • dobrá dostupnost z brennerské dálnice

Minus:

  • malý areál
  • dětský park jen pro lyžařskou školu

Odkazy

Hochrindl

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 7
Otevřené sjezdovky 0 z 20 km