Rogla - aktuální report z 02. - 03.01.2016 - SNOW.cz

Rogla aktuální report z 02. - 03.01.2016

    průměrné hodnocení:

Slovinsko Slovinsko - Pohorje

Rogla - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

  • autor: sosák
  • hodnocení:
  • návštěva od: 02.01.2016 do: 03.01.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Rozhodoval jsem se mezi slovinskými středisky Mariborsko Pohorje a Rogla. Sněhové podmínky ale hovořily jasně - jedu na 1 500 m n. m. položenou Roglu. Celkově mě středisko velice příjemně překvapilo - zvláště v poměru s cenou, kterou lyžování stálo. Z Brna cca 5 hodin cesty.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V sobotu jelo "pouze" 6 sjezdovek. Ale vůbec mě to nevadilo, našel jsem si mezi nimi dvě, které mě na carv maximálně vyhovovaly a daly se jezdit celý den a s troškou štěstí i s minimem lidí. Navíc celodenní skipas byl oproti standardní ceně 32 € jen za 20 €.

Sněhové podmínky:

Na netu hlásili sněhovou pokrývku 40 cm. Na některých místech určitě ano. Zasněženo bylo skutečně poctivě. První kamínky se na sjezdovkách objevily až odpoledne a bez problému se jim dalo vyhýbat. Rozhodně žádné vydřené hnědé fleky. Skluznice za ty dva dny bez jediného šrámu. Oba dny bylo v provozu 80% děl. V neděli navíc nasněžilo přes noc něco přes 10 cm přírodního sněhu, což otevřené sjezdovky podstatně zlepšilo. Nového neotevřeli nic. :(

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

4sedačka byla ukrutně pomalá. :-( Raději jsem jezdil kotvama. Fronta nárazově 15 lidí, ale většinou do 5 lidí.

Zalidněnost:

Lidí bylo dost - krom Slovinců a jednoho Moraváka i cizáci (Chorvati, Maďaři, Srbové), ale po areálu se to dost rozprostřelo. Nebyl problém najít si vždy moment a sjet si celou sjezdovku zleva doprava, od shora až dolů úplně sám, nebo jen se dvěma až třema lyžařama.

Občerstvení a aprés-ski:

Díky široké nabídce občerstvení a jedné disko-trisko na vrcholu u konečné sedačky se lidi opravdu hodně rozprostřeli. V sobotu kolem druhé odpoledne byl giga stan s diskotékou totálně plný, přitom sjezdovky nebyly vůbec rozbité a občas vykouklo na chvíli i sluníčko. Pokud jedete do Slovinska, nezapomeňte ochutnat místní likér - "borovničevec".

Doprava do střediska a parkování:

Já jsem výlet spojil s návštěvou sestry v Mariboru, u které jsem i přespal, ale klidně bych na Roglu vyrazil jen tak s kamarádama na den či dva. V sobotu ráno mi trvala cesta necelých 5 hodin (odmítl jsem kupovat za 15 € slovinskou dálniční známku, takže jsem od hranic A/SLO jel po staré, což cestu asi o 35 minut natáhne oproti dálnici). V neděli na zpět to bylo o něco horší, kvůli sněžení byla stará cesta k rakouským hranicím v kondici hodné max. rychlosti 60 km/h (dálnice nevypadala o moc lépe). Takže Rogla - Brno 5 a půl hodiny. Parkování zdarma, místo se dalo najít bez problému do 100 m od nástupu na sjezdovku.

+ plusy

  • na aktuální situaci velmi dobré sněhové podmínky
  • cena
  • málo lidí na sjezdovkách

- mínusy

  • staré vleky a ukrutně pomalá 4sedačka
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Rogla

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 13
Otevřené sjezdovky 0 z 12 km