Val di Fiemme Obereggen - aktuální report z 02. - 09.02.2019 - SNOW.cz

Val di Fiemme Obereggen aktuální report z 02. - 09.02.2019

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Trentino

Val di Fiemme Obereggen - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Zuzka13
 • hodnocení:
 • návštěva od: 02.02.2019 do: 09.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Při výběru dovči jsem řešila dvě otázky, bude mi zdejších 116 km sjezdovek (respektive 96 km) stačit a ještě navíc, když jedu autobusem? Odpověď na první část je rozhodně ano, odpověď na druhou - jde to, ale je to náročné.
Stihla jsem (skibusem) navštívit Alpe Cermis, Latemar - Oberregen a Alpe Lusia (do Passo Rolle se skibusem nedostanete). Terény jsou rozmanité, takže si užije každý od začátečníka po zkušené, sjezdovky lemují nádherné výhledy na zdejší skalnaté stěny (hlavně v Alpe Lusia), typické jsou žádné fronty a celkově méně lidí, takže i ke konci jsou sjezdovky bez velkých boulí.
Dojíždění skibusem - busy mají zpoždění, jezdí jich málo, cesta trvá dlouho, v některých skibusech je dost zima (když tam strávíte až hodinu).
Autobusem (pozor, není to skibus) se dá v pohodě dojet i na Sella Rondu a do střediska Val di Fassa. Tento bus jezdí snad lépe než místní skibusy.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Úplní začátečníci si užijí hlavně v Alpe Lusii (v podstatě všechny sjezdovky směrem do Bellamonte, včetně červené číslo 8), Latemar - Obereggen (kromě modrých jsou mírné také sjezdovky 2 v dolní půlce, 3, 6 a 31). V Alpe Cermis je kromě modrých sjezdovek mírná také sjezdovka číslo 87, sjezdovka 74 je nezáživná cesta lesem).
Zkušení lyžaři si naopak užijí pěkné černé v Alpe Lusii (41, 42), Latemar (20, 28 a 38) a v Alpe Cermis (81).

Sněhové podmínky:

Těsně před příjezdem se jezdilo na umělém sněhu. My jsme dorazili během sněhové kalamity, kdy během dvou dnů napadlo nahoře i přes metr sněhu. Sjezdovky večer vždy upravili, ale to co napadlo během další části noci a rána, už znovu neupravili (jako jsem to zažila ve Francii).
Na sjezdovkách po celou dobu ideální podmínky, vždy pěkně upravené sjezdovky. Dole ve městech to rychle tálo a jižní strany byly do týdne zase bez sněhu, což snižovalo zimní atmosféru.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Latemar - většinu tvoří klasické čtyřsedačky (často tvrdé) bez krytu. Nedoporučuji za špatného počasí.
Alpe Cermis - v horní části dvě obyčejné čtyřsedačky bez krytu (jedna z nich obsluhuje modré sjezdovky). Zbytek pohodlné kabinky a nová sedačka s bublinou.
Alpe Lusia - Dvě pohodlné kabinky, zbytek sedačky s tvrdými sedáky, ale mají bubliny.
Také je občas problém najít záchody, které jsou často daleko od lanovek a není jich moc. Itálové asi předpokládají, že si dojdete do některé z chat (to stejné bylo i na Sella Rondě).

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lanovky v podstatě bez front. Občas se na sjezdovkách pletly lyžařské školy, protože někteří "chytří" italští instruktoři si myslí, že ideální je jezdit od strany ke straně, nenechat vůbec žádné místo a mít za sebou roztaženo 15 dětí. Chvílemi se někde lidi nakupili a člověk se musel vyhýbat, ale většinou měl dostatek prostoru, nebo jel téměř sám.

Občerstvení a aprés-ski:

Za mě Italové vaří rozhodně lépe než Rakušani a i nabídka mi přišla lepší. Za jídlo s nápojem jsem většinou platila do 15 euro.
Nedoporučuji chatu Rifugio Passo Feudo v Latemaru (u lanovky číslo 31 a 32). Vaří sice dobře, ale vůbec to nestíhají a všichni se tváří dost kysele. Na všechno dlouho čekáte a taky se může stát, že po minutách čekání na obsluhu vám oznámí, že už nevaří.
Vzhledem k tomu, že všechny areály jsou mimo osídlené oblasti, tak u dolních stanic téměř žádné apre-ski bary nenajdete. I městečka mi přišla spíše klidnější. V rámci skipasu můžete v Cavalese využít zimní a plavecký stadion zdarma.

Doprava do střediska a parkování:

Byla jsem zde bez auta. Co jsem si všimla, tak u každého střediska je parkoviště, ale často roztažené, takže pokud přijedete pozdě, projdete se.
Skibusy jezdí jenom jednou za hodinu. Sice byste si měli koupit nebo dostat v hotelu místní kartu na jízdu skibusem, ale nikdy nikdo ji vidět nechtěl a ani místní obyvatelé bez lyží nikdy neplatili.
Skibusy z Cavalese:
Rychlý do Latemaru - měl by tam být za 12 minut. Poprvé měl 20 minut zpoždění. Pak už jsem s ním nikdy nejela, protože vždycky po 10 minutách čekání jsem raději nastoupila do sice okružního autobusu, ale který alespoň přijel.
Do Pampeaga - jede skibus 25 minut. Pohodlný, zájezdní autobus. Jel načas.
Do Alpe Lusia - tam jede jenom jeden v 8:10, trvá to tam 50 minut, protože objíždí úplně všechny zastávky, co jde. Jezdil načas. Je to špinavý autobus, kde se netopí, takže po hodině jízdy přijedete úplně promrzlí.
Autobus do Canazei (Sella Ronda, Val di Fassa) jezdí každou hodinu. Pozor, není to skibus, takže v přezkáčích vás do busu nepustí, ale přepraví vám je i s lyžemi v zavazadlovém prostoru. Jedna cesta stojí 3,7 euro. Jel načas.
Kromě skibusu si můžete objednat "ski chauffeur", kdy zaplatíte 5 euro za jednu cestu za člověka a odvezou do jakéhokoliv střediska v rámci Val di Fiemme. Přijeli na čas, odvoz v pohodě, jen prý zpět už mě vzít nemůžou, takže je asi potřeba to rezervovat dříve než den dopředu. Více info jak o skibusech, tak o ski chauffeur na www.visitfiemme.it.

+ plusy

 • rozmanitost
 • málo lidí
 • panoramata
 • dlouhé, prudké sjezdovky

- mínusy

 • dojíždění do jednotlivých středisek
 • nepříliš zimní atmosféra v městečkách
 • zhruba polovinu tvoří sice rychlé, ale starší tvrdé lanovky

Zajímavé odkazy

www.visitfiemme.it

Můžu doporučit hotel Trunka Lunka v Cavalese (pro rodiny bez malých dětí) https://www.trunkalunka.it/

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17.03.2018  | Val di Fiemme Obereggen

 • autor: Milka
 • hodnocení:

Jelikož jsme očekávali ve větších areálech typický sobotní nával, zvolili jsme oproti těm největším areál trochu menší, komornější – Ski Center Latemar. Bohužel se nám opět úplně nevydařilo počasí, což mělo trochu vliv na celkový dojem, nicméně areál se nám moc líbil.

25.02. - 04.03.2017  | Val di Fiemme Obereggen

 • autor: ToKe
 • hodnocení:

Výborné slunné počasí, takže dojmy pozitivní.

05.03.2015  | Val di Fiemme Obereggen

 • autor: hans
 • hodnocení:

Alpe Cermis

Sportovně řešené středisko, které nezklame žádné lyžaře. Ideální pro pokročilé, ale i pro děti se tam dá něco najít.

06. - 07.03.2015  | Val di Fiemme Obereggen

 • autor: hans
 • hodnocení:

Alpe Lusia

Super sředisko. Po vyzkoušení všech areálů v údolí Val di Fiemme shoda. že toto je nejlepší. Parádní svezení všeho druhu.

09. - 10.02.2015  | Val di Fiemme Obereggen

 • autor: kabo007
 • hodnocení:

Alpe Cermis

Ze střediska Val di Fiemme jsme si jako první vybrali areál Alpe Cermis, jelikož byl z hotelu v Cavalese nejblíž. Byl jsem z něj nadšen především pro slunečné počasí a sjezdovku Olimpia, možná nejlepší, na které jsem jezdil. Pro zajímavost, červená Olimpia III je obávaný dojezd To...

19.12.2014  | Val di Fiemme Obereggen

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:

Latemar

Můj poslední report z naší "tour" okolo Val di Fiemme je z nejznámějšího střediska v oblasti - Latemaru.

Bylo to to hlavní "gro", na které jsem se nejvíce těšil a nechával si ho až jako poslední námi navštívené středisko. Níže budu psát za sebe, tak jak jsem středisko vnímal já a j...

18.12.2014  | Val di Fiemme Obereggen

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:

Alpe Cermis

Alpe Cermis, středisko tyčící se nad městečkem Cavalese, určitě potěší nejednoho lyžaře. A potěšilo i mě, i když jsem o něm moc nevěděl a více mě lákal nedaleký Obereggen, nakonec jsem ve čtvrtek volil právě Cermis.

Menší středisko s úžasnými výhledy a krásnými sjezdy do údolí....

Wisla - Soszow

Wisla - Soszow

Wisla - Soszow

Wisla - Soszow

Wisla - Soszow

Wisla - Soszow

SNOW tipy