České Petrovice - aktuální report z 16.01.2016 - SNOW.CZ

České Petrovice | aktuální report z 16.01.2016

České Petrovice - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Orlické hory

průměrné hodnocení České Petrovice:
autor: Paullus
hodnocení:
návštěva od: 16.01.2016 do: 16.01.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Po roce jsme se vrátili do areálu České Petrovice a byli jsme opět spokojeni. Jak kvalitou sněhu, nabízenými službami, ochotou obsluhy na vlecích, kdy nám asistovali s mladším synem. Počasí bylo slušné, teplota -2 a poletující sníh.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Dvě sjezdovky - delší červená a modrá. Obě s dostatečnou sněhovou pokrývkou, kvalita sněhu výborná. Povrch bez vydřených míst, nebyly zde muldy ani ledové plotny. Byť je levá sjezdovka značená jako červená, oproti pravé modré je jen neopatrně vyšší, ale zase delší. Jízdu zvládnou bezpečně i začínající lyžaři a malé děti.

Sněhové podmínky:

V době návštěvy zasněženo od přírody, také padal lehce nový sníh. Už od silnice a parkoviště byl všude sníh, žádné brození blátem při výstupu z auta.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Vleky pomy, u každé stále obsluha, která s ochotou pomůže malým dětem s nástupem i zpomalí rychlost vleku. Stopa na vleku je dobrá, jen v úseku před výstupním místem byly velké nerovnosti a byla potřeba vyšší pozornost.

Zalidněnost:

Fronty průměrné, na obou sjezdovkách se dalo jezdit bez rizikových situací. Areál hodně využíván rodiny s malými dětmi, je potřeba opatrnost na tyto drobky.

Občerstvení a aprés-ski:

Restaurace s příjemným interiérem, ceny rozumné, doba čekání na jídlo také slušná. Počet míst k sezení ale menší, musíte mít štěstí nebo počkat na vystřídání u stolu. Dřevěná podlaha je dost kluzká.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta od Klášterce nad Ohří i od Mladkova byla dost zasněžená a v úsecích, kde jsou serpentiny, musí člověk na úzkých silnicích velmi opatrně a stále si hlídat, aby bylo kam uhnout, pokud je v protisměru vozidlo. Parkoviště u areálu bývají plná, měli jsme štěstí na příjezd v poledne, kdy někteří lidé odjížděli na oběd.

+ plusy

  • Upravené a dostatečně široké sjezdovky
  • Nižší ceny skipasů
  • Příjemné zázemí restaurace
  • Zrekonstruované a čisté sociálky
  • Dětské hřiště s kolotočem a dětským koutkem

- mínusy

  • Přístup od silnice k areálu
  • Málo parkovacích míst
  • Nerovnosti při dojezdu pomy k výstupnímu místu

Zajímavé odkazy

"stránky areálu ":http://www.ceskepetrovice.com/

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

12.02.2019  | České Petrovice

autor: Pajulka
hodnocení:

Zase po roce jsme vyrazili na večerko do Českých Petrovic. Po loňské zkušenosti se nám tam nechtělo, ale třeba bude líp... Bohužel zde se přístup k zákazníkům stále řídí heslem "zaplať a moc nechtěj". Úprava kopce slušná pouze na 1/3, zbytek se neráčili vůbec rolbou přejet. Na většině sjezdovky se o...

zobrazit celý report

12.01.2019  | České Petrovice

autor: M.art.in
hodnocení:

Skiareál České Petrovice je menší areál, ovšem velmi pohodový s opravdu rodinnou a přátelskou atmosférou. Bohužel v den návštěvy byla velmi hustá mlha a špatná viditelnost, vše bylo slité do jedné placky, což snižovalo orientaci a bezpečnost, proto jedna hvězdička dolů, ovšem za to provozovatelé are...

zobrazit celý report

11.02.2018  | České Petrovice

autor: Bohouš
hodnocení:

Nedělní ráno jsem se rozhodoval, kam vyrazit spolu s juniorem na svah. Volba padla na České Petrovice vzhledem k tomu, že od 12 hodin byl na programu ZOH sprint biatlonu a ten jsem si nemohl nechat ujít jako správný fanoušek z Letohradu.

zobrazit celý report

20.01.2018  | České Petrovice

autor: Bohouš
hodnocení:

V sobotu jsem se vydal spolu s juniorem letos poprvé do Českých Petrovic na dopolední lyžování. Zima se vrátila, za poslední týden se výrazně zlepšily podmínky v celých Orlických horách.

zobrazit celý report

26.12.2017  | České Petrovice

autor: Vondra_CZ
hodnocení:

Se sněhem to ve východních Čechách není moc dobré, střediska blíže k městům nejezdí, nemají sníh. Tady toho sněhu také nemají "nazbyt", ale na spuštění vleku to zatím stačí. Počasí bylo dobré - kolem nuly, občas byly i výhledy na Orlické hory.

zobrazit celý report

12.03.2017  | České Petrovice

autor: Bohouš
hodnocení:

Po dvou týdnech jsem se vydal do Českých Petrovic vyzkoušet, jak sjezdovky přečkaly jarní oblevu. Díky víkendovému ochlazení a zamračené obloze vydržela sjezdovka ve slušném stavu celé dopoledne. Vlastníci SNOW č. 102 mají příští týden asi poslední možnost využít skipasu 1+1. S koncem jarních prázdn...

zobrazit celý report

25.02.2017  | České Petrovice

autor: Bohouš
hodnocení:

Po jarním týdnu, který byl pro nás lyžníky utrpením, přiznejme si, kdo má rád déšť, teploty vysoko nad nulou, nárazový vítr, a to vše už na konci února :-x, naštěstí přišel víkend a obrat k lepšímu, zimnímu počasí. Neváhal jsem a vyrazil na dopolední lyžování do Českých Petrovic.

zobrazit celý report

05.02.2017  | České Petrovice

autor: rumplik
hodnocení:

Rodinná rada koncem minulého týdne určuje neděli jako den na lyžích, zbývá tedy jen určit místo. Pohled na stránky Skipasomatu řeší místo za nás, a tak se jede do Českých Petrovic, dějiště SNOW tour 26. 2. 2017. Jedná se o malé středisko v malebné vesničce České Petrovice v Orlických horách nedaleko...

zobrazit celý report

08.01.2017  | České Petrovice

autor: Bohouš
hodnocení:

V neděli jsem zavítal spolu s juniorem na dopolední lyžování do Českých Petrovic. Zdejší lyžařský areál je ideální především pro rekreační lyžaře, rodiny s dětmi a začátečníky.

zobrazit celý report

26.02.2016  | České Petrovice

autor: Bohouš
hodnocení:

Děti měly poslední den jarních prázdnin, tak jsem přemýšlel kam vzít juniora na lyže - volba padla na již vyzkoušené České Petrovice. Od minulé návštěvy bohužel zase ubylo trochu sněhu, obleva udělala své, ale provozovatelé se snaží, co jim příroda dovolí a sjezdovku v mrazivých dnech zasněžují.

zobrazit celý report

14.02.2016  | České Petrovice

autor: Bohouš
hodnocení:

Na nedělní ráno jsem měl naplánovanou návštěvu Říček, bohužel počasí tradičně nevyšlo:-x - mlha, kterou jsem viděl na web kamerách, nevěstila nic dobrého. V Českých Petrovicích vzhledem k nižší nadmořské výšce mlha nebyla, tak jsem vzbudil juniora a vyrazili jsme do zdejšího sportareálu potrénovat j...

zobrazit celý report

30.01.2016  | České Petrovice

autor: Bohouš
hodnocení:

Sobotní ráno jsem se vydal na lyžování do Českých Petrovic. Areál disponuje třemi vleky, které obsluhují sjezdové tratě o délce kolem 500 m a je ideální především pro rekreační lyžaře, rodiny s dětmi a začátečníky. Použil jsem kupon ze SNOW na skipas zdarma, služby lyžařské školy využil můj syn k pr...

zobrazit celý report

16.01.2016  | České Petrovice

autor: mastra67
hodnocení:

Vzhledem k nástupu opravdové zimy, kdy nachumelilo konečně několik desítek centimetrů přírodního sněhu, jsem se rozhodl vyzkoušet jedno z menších středisek v Orlických horách, a to České Petrovice. Naposledy jsem zde lyžoval cca před 25 lety. Od té doby se ovšem opravdu hodně věcí změnilo. Komplet c...

zobrazit celý report

16.01.2016  | České Petrovice

autor: Vondra_CZ
hodnocení:

Parádní svezeníčko bez front.

zobrazit celý report

09.01.2016  | České Petrovice

autor: Predátor
hodnocení:

V sobotu mělo být hezké počasí a také ráno bylo, tak jsme vyrazili lyžovat do Říček, ale po tom, co nás o půl deváté ráno nechali zaparkovat na dolním již plném parkovišti a po čekání na skibus jsme se do něj stejně nevešli, jsme vyrazili do Českých Petrovic. Středisko je malé a spíše pro rodiče s d...

zobrazit celý report

18.01.2015  | České Petrovice

autor: Paullus
hodnocení:

Příjemné středisko s dobře upravenými sjezdovkami a příjemnou obsluhou jak na vleku, tak v restauraci. Vhodné pro rodiny s dětmi vč. dětského snowparku. Navíc 310,- za celodenní skipas je velmi slušná cena.

zobrazit celý report

21.01.2015  | České Petrovice

autor: Anavi
hodnocení:

Kdo chce užít pohodové menší středisko - sice jen pouze s vleky, ne s lanovkou - může zvolit České Petrovice. Ideální pro dopolední nebo odpolední sklouznutí, ale ne na celý den. Doporučuji na klidné a pohodové lyžování s veškerým zázemím na úrovni.

zobrazit celý report

17.01.2015  | České Petrovice

autor: Radek.Lekner
hodnocení:
Příjemné prostředí, servis, ochotný personál. Mohu doporučit.

Lyžařské zájezdy

Alpenhotel Weitlanbrunn
Orientační cena za noc vč. all-inclusive a skipasu 3 533 Kč/os.
Harmony Hotel Harfenwirt
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 798 Kč/os.
Hotel Schweizerhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 5 417 Kč/os.