České Petrovice - aktuální report z 20.01.2018 - SNOW.CZ

České Petrovice | aktuální report z 20.01.2018

České Petrovice - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Orlické hory

průměrné hodnocení České Petrovice:
autor: Bohouš
hodnocení:
návštěva od: 20.01.2018 do: 20.01.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V sobotu jsem se vydal spolu s juniorem letos poprvé do Českých Petrovic na dopolední lyžování. Zima se vrátila, za poslední týden se výrazně zlepšily podmínky v celých Orlických horách.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu kompletně celé středisko, sjezdovky jsou zde vhodné hlavně pro děti a začátečníky, délku mají kolem 500 m a převýšení je do 100 m. V provozu je i lyžařská školička s přilehlou cvičnou loukou.

Sněhové podmínky:

Vynikající, sněhu dostatek, dnešní dopoledne i s 5cm vrstvou čerstvého prašanu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

O dopravu lyžařů na kopec se zde starají dvě pomy a dva provázkové vleky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

První hodinu se lyžovalo bez front, po desáté se stála fronta kolem 2 až 3 minut.

Občerstvení a aprés-ski:

Nevyužil jsem, občerstvit se dá v hlavní budově hned u sjezdovky. Kdo si přinese vlastní zásoby, může je zbaštit pod pergolou u WC. Za poplatek je možnost si zde zapůjčit zamykatelnou skřínku a nechat si zde lyže klidně i přes noc.

Doprava do střediska a parkování:

Noční chumelení udělalo ze silnice pěknou klouzačku. Ranní cesta Letohrad - České Petrovice souvislá vrstva ujetého sněhu, od Klášterce vyjeté koleje. Doporučuji zimní výbavu, pro jistotu sněhové řetězy a lano.

+ plusy

  • přijatelné ceny
  • dostatek sněhu

- mínusy

  • pouze lehké sjezdovky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

12.02.2019  | České Petrovice

autor: Pajulka
hodnocení:

Zase po roce jsme vyrazili na večerko do Českých Petrovic. Po loňské zkušenosti se nám tam nechtělo, ale třeba bude líp... Bohužel zde se přístup k zákazníkům stále řídí heslem "zaplať a moc nechtěj". Úprava kopce slušná pouze na 1/3, zbytek se neráčili vůbec rolbou přejet. Na většině sjezdovky se o...

zobrazit celý report

12.01.2019  | České Petrovice

autor: M.art.in
hodnocení:

Skiareál České Petrovice je menší areál, ovšem velmi pohodový s opravdu rodinnou a přátelskou atmosférou. Bohužel v den návštěvy byla velmi hustá mlha a špatná viditelnost, vše bylo slité do jedné placky, což snižovalo orientaci a bezpečnost, proto jedna hvězdička dolů, ovšem za to provozovatelé are...

zobrazit celý report

11.02.2018  | České Petrovice

autor: Bohouš
hodnocení:

Nedělní ráno jsem se rozhodoval, kam vyrazit spolu s juniorem na svah. Volba padla na České Petrovice vzhledem k tomu, že od 12 hodin byl na programu ZOH sprint biatlonu a ten jsem si nemohl nechat ujít jako správný fanoušek z Letohradu.

zobrazit celý report

26.12.2017  | České Petrovice

autor: Vondra_CZ
hodnocení:

Se sněhem to ve východních Čechách není moc dobré, střediska blíže k městům nejezdí, nemají sníh. Tady toho sněhu také nemají "nazbyt", ale na spuštění vleku to zatím stačí. Počasí bylo dobré - kolem nuly, občas byly i výhledy na Orlické hory.

zobrazit celý report

12.03.2017  | České Petrovice

autor: Bohouš
hodnocení:

Po dvou týdnech jsem se vydal do Českých Petrovic vyzkoušet, jak sjezdovky přečkaly jarní oblevu. Díky víkendovému ochlazení a zamračené obloze vydržela sjezdovka ve slušném stavu celé dopoledne. Vlastníci SNOW č. 102 mají příští týden asi poslední možnost využít skipasu 1+1. S koncem jarních prázdn...

zobrazit celý report

25.02.2017  | České Petrovice

autor: Bohouš
hodnocení:

Po jarním týdnu, který byl pro nás lyžníky utrpením, přiznejme si, kdo má rád déšť, teploty vysoko nad nulou, nárazový vítr, a to vše už na konci února :-x, naštěstí přišel víkend a obrat k lepšímu, zimnímu počasí. Neváhal jsem a vyrazil na dopolední lyžování do Českých Petrovic.

zobrazit celý report

05.02.2017  | České Petrovice

autor: rumplik
hodnocení:

Rodinná rada koncem minulého týdne určuje neděli jako den na lyžích, zbývá tedy jen určit místo. Pohled na stránky Skipasomatu řeší místo za nás, a tak se jede do Českých Petrovic, dějiště SNOW tour 26. 2. 2017. Jedná se o malé středisko v malebné vesničce České Petrovice v Orlických horách nedaleko...

zobrazit celý report

08.01.2017  | České Petrovice

autor: Bohouš
hodnocení:

V neděli jsem zavítal spolu s juniorem na dopolední lyžování do Českých Petrovic. Zdejší lyžařský areál je ideální především pro rekreační lyžaře, rodiny s dětmi a začátečníky.

zobrazit celý report

26.02.2016  | České Petrovice

autor: Bohouš
hodnocení:

Děti měly poslední den jarních prázdnin, tak jsem přemýšlel kam vzít juniora na lyže - volba padla na již vyzkoušené České Petrovice. Od minulé návštěvy bohužel zase ubylo trochu sněhu, obleva udělala své, ale provozovatelé se snaží, co jim příroda dovolí a sjezdovku v mrazivých dnech zasněžují.

zobrazit celý report

14.02.2016  | České Petrovice

autor: Bohouš
hodnocení:

Na nedělní ráno jsem měl naplánovanou návštěvu Říček, bohužel počasí tradičně nevyšlo:-x - mlha, kterou jsem viděl na web kamerách, nevěstila nic dobrého. V Českých Petrovicích vzhledem k nižší nadmořské výšce mlha nebyla, tak jsem vzbudil juniora a vyrazili jsme do zdejšího sportareálu potrénovat j...

zobrazit celý report

30.01.2016  | České Petrovice

autor: Bohouš
hodnocení:

Sobotní ráno jsem se vydal na lyžování do Českých Petrovic. Areál disponuje třemi vleky, které obsluhují sjezdové tratě o délce kolem 500 m a je ideální především pro rekreační lyžaře, rodiny s dětmi a začátečníky. Použil jsem kupon ze SNOW na skipas zdarma, služby lyžařské školy využil můj syn k pr...

zobrazit celý report

16.01.2016  | České Petrovice

autor: mastra67
hodnocení:

Vzhledem k nástupu opravdové zimy, kdy nachumelilo konečně několik desítek centimetrů přírodního sněhu, jsem se rozhodl vyzkoušet jedno z menších středisek v Orlických horách, a to České Petrovice. Naposledy jsem zde lyžoval cca před 25 lety. Od té doby se ovšem opravdu hodně věcí změnilo. Komplet c...

zobrazit celý report

16.01.2016  | České Petrovice

autor: Vondra_CZ
hodnocení:

Parádní svezeníčko bez front.

zobrazit celý report

16.01.2016  | České Petrovice

autor: Paullus
hodnocení:

Po roce jsme se vrátili do areálu České Petrovice a byli jsme opět spokojeni. Jak kvalitou sněhu, nabízenými službami, ochotou obsluhy na vlecích, kdy nám asistovali s mladším synem. Počasí bylo slušné, teplota -2 a poletující sníh.

zobrazit celý report

09.01.2016  | České Petrovice

autor: Predátor
hodnocení:

V sobotu mělo být hezké počasí a také ráno bylo, tak jsme vyrazili lyžovat do Říček, ale po tom, co nás o půl deváté ráno nechali zaparkovat na dolním již plném parkovišti a po čekání na skibus jsme se do něj stejně nevešli, jsme vyrazili do Českých Petrovic. Středisko je malé a spíše pro rodiče s d...

zobrazit celý report

18.01.2015  | České Petrovice

autor: Paullus
hodnocení:

Příjemné středisko s dobře upravenými sjezdovkami a příjemnou obsluhou jak na vleku, tak v restauraci. Vhodné pro rodiny s dětmi vč. dětského snowparku. Navíc 310,- za celodenní skipas je velmi slušná cena.

zobrazit celý report

21.01.2015  | České Petrovice

autor: Anavi
hodnocení:

Kdo chce užít pohodové menší středisko - sice jen pouze s vleky, ne s lanovkou - může zvolit České Petrovice. Ideální pro dopolední nebo odpolední sklouznutí, ale ne na celý den. Doporučuji na klidné a pohodové lyžování s veškerým zázemím na úrovni.

zobrazit celý report

17.01.2015  | České Petrovice

autor: Radek.Lekner
hodnocení:
Příjemné prostředí, servis, ochotný personál. Mohu doporučit.

Lyžařské zájezdy

Apartmány Alpina
Orientační cena za noc 520 Kč/os.
Park Hotel Gastein
Orientační cena za noc vč. all-inclusive a skipasu 2 543 Kč/os.
Apartmány Aignerhof
Orientační cena za noc 591 Kč/os.