Hohe Tauern - aktuální report z 04.02.2012 - SNOW.cz

Hohe Tauern aktuální report z 04.02.2012

    průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Korutany

Hohe Tauern - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: Radek Holub - SNOW
  • hodnocení:
  • návštěva od: 04.02.2012 do: 04.02.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Střecha Korutan – Mölltal, Ankogel a Heiligenblut
Jižní úpatí Vysokých Taur nekypí hotelovými středisky a obce Flattach, Mallnitz nebo Obervellach jsou spíš poklidnými horskými vesničkami než společenskými resorty s bohatým aprés-ski. Mají však nadosah vysokohorské, sněhově spolehlivé areály Mölltaler Gletscher a Ankogel s velmi střídmou zimní návštěvností. Malebné a turisticky atraktivnější letovisko Heligenblut střežené Grossglocknerem na tom není jinak.
Všechna střediska jižní strany Vysokých Taur, v obklopení stejnojmenného národního parku, jsou pokryta společným superskipasem Top Ski, který navíc platí i ve všech ostatních korutanských střediscích. Svádí tedy k lyžařské turistice s využitím auta a v případě nepříznivého počasí dává možnost úniku i do níže položených center jako Goldeck nebo Bad Kleinkirchheim. Menší, regionální skipas Ski-Hit pak zahrnuje jen Mölltal, Ankogel a nedaleká východotyrolská střediska, patřící do portfolia vlivné lyžařské rodiny Schultzových (Kals Matrei, Sillian, ...).


Mölltaler Gletscher

Mölltal je kompletně rozložen v povětrnostně exponovaném terénu, náchylném na uzavření přinejmenším části lanovek. Možnost úniku do níže položených center je více než vítaná, byť ta nejbližší střediska jsou rovněž vysokohorská a situovaná do Vysokých Taur. Ledovec je krásný vyhlídkový balkón s širokoúhlým panoramatem zahrnujícím Sextenské Dolomity i Sonnblick a Grossglockner, z vrcholu pak lze spatřit i Dachstein, a především protilehlý lyžařský areál Sportgastein.

Aktuální report ze střediska čtěte ZDE!


Ankogel

Lyžařský areál pod Ankogelem je malý, ale vertikálně mohutný a s několika variantami centrální sjezdovky. Je to typický tajný tip – málokdo z turistů se sem vydá, protože oproti areálům v sousedství nemá dostatečné rozměry, ale kdo přeci jen neodolá, bude velmi mile překvapen. Jako jednodenní alternativa k Mölltalu či Heiligenblutu je Ankogel dokonalý. Na jeho úpatí leží klidné horské městečko Mallnitz, jehož pohledné centrum už na rozdíl od okolních vesnic vytváří atmosféru turistického letoviska – jsou tu restaurace, bary, kavárna či pekařství.

Aktuální report ze střediska čtěte ZDE!


Heiligenblut

Heiligenblut je s nadsázkou rakouský Zermatt – jen se zde do každého pohledu snaží místo Matterhornu vpašovat Grossglockner. Malebné středisko s velmi atraktivními výhledy a pestrým, vertikálně mohutným a středně náročným lyžařským areálem je rozložené na dvou mohutných vrcholech přesahujících dva a půl tisíce metrů. Terénního prostoru je víc než dost – co nevyplňují trasy značených sjezdovek, využijí freerideři.

Aktuální report ze střediska čtěte ZDE!Diskuze: Hohe Tauern

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Kremnica - Skalka Arena

Kremnica - Skalka Arena

Kremnica - Skalka Arena