Karlov pod Pradědem - Myšák - aktuální report z 20. - 21.01.2016 - SNOW.CZ

Karlov pod Pradědem - Myšák | aktuální report z 20. - 21.01.2016

Karlov pod Pradědem - Myšák - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Česko Česko - Jeseníky

průměrné hodnocení Karlov pod Pradědem - Myšák:
autor: Sparke
hodnocení:
návštěva od: 20.01.2016 do: 21.01.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Opět jsme navštívili Malou Morávku - Karlov, dnes jsme zvolili areál Ski Myšák, u kterého nás vítalo téměř prázdné parkoviště pár kroků od vleku. Mrazivé počasí s kombinací všedního dne (středy) bylo znát nejen v počtu lyžařů, ale i v kvalitě sjezdovek po celý den. Parkování pár kroků od nástupní stanice dvousedačkové lanovky je velkou předností tohoto areálu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ski Myšák nám dneska připravil odpočinkovou modrou sjezdovku, která je skvěle zasněžena s kombinací technického a přírodního sněhu, takže se po celý den jezdilo po kvalitním povrchu. Červená sjezdovka je otevřena pouze v poloviční šíři, ale i tak byla jízda po ní komfortní, místy však člověk narazil na příliš zledovatělou plochu.

Sněhové podmínky:

Na sjezdovkách se potkává lyžař s kombinací trošky přírodního (bohužel počasí nepřeje) a technického sněhu. Sjezdovka v chladném mrazivém počasí byla po celý den v dobrém stavu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu je dvousedačková lanovka, která mě překvapila svižnou rychlostí. Krátká poma doplňuje sjezdovku pod lanovkou, která je vhodná pro začínající lyžaře a malou ratolest. Hlavní výhodou tohoto areálu je parkování pár kroků od pokladen, občerstvení, toalet a nástupní stanice vleku. Celkově areál Myšák působí příjemným a pohodovým dojmem, rád se zde budu vracet, díky super sjezdovkám, krátké dojezdové dostupnosti a super službám.

Zalidněnost:

Díky návštěvě uprostřed pracovního týdne (středa) jsme se potkávali s prázdnou sjezdovkou a minimální řadou na lanovku či občerstvení. Za sebe mohu doporučit navštívit raději v týdnu než o přelidněném víkendu.

Občerstvení a aprés-ski:

Poblíž stanice lanovky se nachází restaurace s posezením a mnoho vyřazených sedaček lanovky s možností sednout si a občerstvit se. Ceny jsou přiměřené návštěvě horského střediska a nabízený sortiment uspokojí každého strávníka.

Doprava do střediska a parkování:

I přes mírné padání sněhových vloček byla cesta zcela sjízdná a bez problémů. Parkoviště dle mého odhadu pojme cca 200 aut, což je dostatečné i pro víkendový nápor.

+ plusy

  • Sjezdovky pro zkušené i začínající lyžaře
  • Parkování přímo u sjezdovky
  • Občerstvení a toalety pár metrů od sjezdovky
  • Ochotný a příjemný personál

- mínusy

  • Otevřena jen jedna část červené sjezdovky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06.02.2019  | Karlov pod Pradědem - Myšák

autor: vzdarsky
hodnocení:

Návštěva střediska naši rodinu velice pozitivně překvapila. Netvořily se skoro žádné fronty, kapacita lanovky byla dostatečná. Nová repasovaná 4sedačka Leitner je velice rychlá. Sjezdovky ve velice dorém stavu i odpoledne. Zázemí moderní. Najedli jsme se v bufetu pod lanovkou za příznivé ceny. Parko...

zobrazit celý report

22.01.2019  | Karlov pod Pradědem - Myšák

autor: LBS
hodnocení:

Areál Myšák před sezónou lákal ne velké změny. Tou hlavní samozřejmě byla výměna staré dvousedačky za čtyřsedačku.

zobrazit celý report

18.01.2019  | Karlov pod Pradědem - Myšák

autor: bobu
hodnocení:

V Karlově jsme byli letos poprvé a nejvíc nás zajímaly letošní novinky. Hlavní asi byla výměna dvousedačky u Myšáka za čtyřsedačku. Ta moc pomohla provozu v této části areálu.

zobrazit celý report

23.02.2018  | Karlov pod Pradědem - Myšák

autor: LBS
hodnocení:

Poslední den pobytu v karlovském údolí jsme strávili hlavně na Kazmarce a Myšáku. Jednak se nám zde velmi líbily sjezdovky, hlavně červená, a pak také děti řádily na místní skikrosové dráze, či jsme při čekání na lanovku koukali na olympijské hokejové utkání s týmem ruských sportovců.

zobrazit celý report

21.02.2018  | Karlov pod Pradědem - Myšák

autor: LBS
hodnocení:

Myšák je při příjezdu do karlovského střediska prvním areálem, který je součástí systému propojených sjezdovek. V současnosti provoz lehce brzdí starší dvousedačka, nicméně do příští sezóny bude vybaven novou čtyřsedačkovou lanovkou s bublinou a trošku mám obavy, že přijde o relativní klid, který zd...

zobrazit celý report

03.02.2018  | Karlov pod Pradědem - Myšák

autor: bobu
hodnocení:

Nádherné počasí, ale velké množství návštěvníků.

zobrazit celý report

25.02.2017  | Karlov pod Pradědem - Myšák

autor: K2 cigi
hodnocení:

Super oproti minulému dni, kdy přestaly jezdit vleky v celém Karlově v 9.30 a na Klobouku měli dle provozních podmínek 2 hodiny na to řešit problém s vrácením jízdného. Info od lyžařů, že na Expresu vrátí skipas bez řečí, a stalo se, zmírnilo rozčarování z lyžování.

zobrazit celý report

01.01.2016  | Karlov pod Pradědem - Myšák

autor: MisaBuc
hodnocení:

Příjemné středisko ležící uprostřed lyžařského Karlova. Obsluhuje ho jedna dvousedačková lanovka a vlek. Dolů padají dvě sjezdovky - jedna mírnější a druhá ostřejší. Na Nový rok byla v provozu jen ta mírnější - rodinná.

zobrazit celý report

13. - 14.02.2015  | Karlov pod Pradědem - Myšák

autor: Pawlis17
hodnocení:

Středisko na nás působilo příjemně a komfortně. Sedačková lanovka nemá takovou kapacitu a rychlost jako lanovka ve Ski Karlov a celkové zázemí je také o něco menší (servis a půjčovna lyží, dětský koutek, apod.) Jinak se nám v tomto středisku velmi líbilo a přispělo k tomu i nádherné počasí.

Ve dn...

zobrazit celý report

25.02.2014  | Karlov pod Pradědem - Myšák

autor: Anavi
hodnocení:

Sympatické, lidové středisko s vylepšenými službami oproti minulým rokům - sedačka, sociální zařízení, občerstvení, půjčovna zimního vybavení, lyžařská škola, dětský skipark a jízda na duších.

zobrazit celý report

17.02.2013  | Karlov pod Pradědem - Myšák

autor: _Fry_

Středisko Myšák v údolí Malé Morávky disponuje výbornou červenou a modrou sjezdovkou. Slabinou je stará kotva.

Domnívám se, že v sezóně 2013/14 bude tento svah velmi vyhledávaný, pokud zprovozní lanovku v Karlově a v Myšákovi ji vybudují místo vleku - mezi středisky vede běžkařská trasa a platí ...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Club Residence Sole Alto
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 006 Kč/os.
Hotel S. Maria Ad Nives
Orientační cena za noc vč. polopenze, skipasu a dopravy 2 850 Kč/os.
Résidence Plagne Lauze
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 979 Kč/os.