Wisla - Nowa Osada - aktuální report z 23.01.2016 - SNOW.cz

Wisla - Nowa Osada aktuální report z 23.01.2016

  průměrné hodnocení:

Polsko Polsko - Beskidy

 • autor: Sparke
 • hodnocení:
 • návštěva od: 23.01.2016 do: 23.01.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Využili jsme sobotního večera k návštěvě střediska poblíž česko-polských hranic v malebném městečku Wisla. Wisla je menší městečko s mnoha hotely, penziony a kolonádou podél stejnojmenné řeky. V okolí Wisly je v dojezdu do 5 minut od centra města minimálně 5 středisek vybavených sedačkovou lanovkou. My jsme po loňském objevování areálů šli již do vyzkoušeného, a to do Ski Nowa Osada.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Při večerním lyžování je v provozu pouze hlavní sjezdovka vedoucí pod lanovkou o přibližné šířce cca 50 metrů a délce 1 000 metrů. Jde o modrou sjezdovku vhodnou pro méně zkušené jezdce. V porovnání kvality sněhu a upravenosti sjezdovky oproti Jeseníkům musím konstatovat, že to u nás zvládají lépe. Po cca hodině ježdění po celé šíři sjezdovky byly hromady rozježděného a ze sněžných děl napadaného sněhu, ve kterém méně zkušení lyžaři měli větší problémy.

Sněhové podmínky:

V celém areálu jela sněžné děla na plný výkon, dle mého odhadu je na sjezdovce více než 70 cm sněhu. Mimo sjezdovky cca 20 cm. Sjezdovka byla čistá bez napadaných větviček či natahaných kamenů.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Areál je vybudován pro uspokojení celé rodiny a je obsluhován sedačkovou lanovou a 2 pomami. Sedačková lanovka jela na můj vkus docela pomalu a kvůli tomu se u ní tvořila cca 10minutová řada. Kombinací mírně šikmého sklonu a množství začátečníků na svahu vznikaly docela směšné situace, které člověk u nás tak často nevidí. Dle mého názoru je celková vybavenost a lyžařská zkušenost polských lyžařů nižší než u nás. Mnoho lyžařů zde jezdí v civilním oblečení, bez přilby a se zapůjčenými lyžemi. V areálu jsou dvě lyžařské půjčovny, které nabízí k zapůjčení vše od letošních novinek a top modelů až po kompletní vybavení na prkno. Ceny mi přijdou velice příznivé a startují na ceně 25 Zl (aktuálně 150 Kč), půjčovné na celý den je 40 Zl (240 Kč). Také zde najdete servis lyží a lyžařskou školu.

Zalidněnost:

I při večerním lyžování bylo v areálu poměrně hodně lidí. Ovšem velikost a šířka sjezdovky pojme lyžaře skvěle a člověk se cítí vcelku sám na sjezdovce. Větší zalidněnost člověk pocítí pouze v již zmiňované řadě na lanovku :).

Občerstvení a aprés-ski:

Sjezdovku s mírně horšími vlastnostmi a krátké čekání na lanovku plně vynahradí možnosti občerstvení a jejich široká škála. Podél hlavní sjezdovky se nachází 5 možností občerstvení. Člověk zde najde mnohem širší možnosti občerstvení než na českém svahu. Již první jízda lanovkou začíná být gastronomickým zážitkem. Každé občerstvovací místo má gril, na kterém člověk vidí neskutečný výběr z občerstvení. Já jakožto milovník jídla a obzvláště grilování jsem zde byl naprosto v sedmém nebi. Nabídka ve stáncích sahá od pečených jitrnic a jelit se zelím, grilovaných sýrů typu parenice s brusinkovou omáčkou až po výběr grilovaného masa. Z masa bylo i v pozdních hodinách na výběr z krkovičky, žebírka, kolene, šašlíku a klobás. Jídlo i pití je zde rozumnou cenu. Teplý čaj cca 22 korun, hromada jídla pro 3 vyšla na cca 250 kč, samozřejmě, že oči měli větší hlad a my to s množstvím přehnali. Vybavenost a šíře občerstvení zde dostávají velikánskou 1* oproti českým areálům, které jsem navštívil.

Doprava do střediska a parkování:

Dojezd do areálu je až téměř k vleku po hlavním tahu přes Wislu. Posledních 300 metrů přes záchytné parkoviště bylo i při mírném sněžení naprosto v pohodě. Velkokapacitní parkoviště v dosahu pár kroků od sjezdovky dostačuje pro veškeré návštěvníky.

+ plusy

 • občerstvení 1*
 • cena skipasu
 • umístění v malebném městečku vhodném i pro ubytování a vyzkoušení více areálů v okolí

- mínusy

 • upravenost sjezdovky - možná jsem jen moc náročný :)

Zajímavé odkazy

http://zima.nowaosada.pl/

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

19. - 20.12.2020  | Wisla - Nowa Osada

 • autor: Georges
 • hodnocení:

19. a 20. 12. 2020 jsem navštívil lyžařské středisko Nowa Osada ve Wisle. Byl jsem mile překvapen super upraveným svahem v délce cca kilometr a v dané situaci příkladnou organizací lyžování. Rovněž obsluha lanovky a lyžaři byli velmi disciplinovaní. Škoda, že se to i v Polsku 28. 12. 2020 zavřelo. Stojí za to navštívit .

19.01.2020  | Wisla - Nowa Osada

 • autor: Cesmik
 • hodnocení:

Na beskydské poměry dlouhá sjezdovka spíše pro začínající lyžaře a rodiny s malými dětmi.

La Norma

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 13
Otevřené sjezdovky 0 z 65 km