Pyhrn Priel - aktuální report z 16.12.2016 - SNOW.cz

Pyhrn Priel aktuální report z 16.12.2016

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Horní Rakousko

Pyhrn Priel - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: sparrow1
 • hodnocení:
 • návštěva od: 16.12.2016 do: 16.12.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Tradičně aspon jednou za rok zavítám do nejbližšího alpského střediska od Prahy. Bohužel jsem se opět přesvědčil, že na Hinterstoderu to chce přírodní sníh. Technický sníh se velice rychle měnil v ledové plotny a sypký písek. Přijde mně, že v jiných střediscích ta proměna nebývá tak rychlá. Nejezdil samotný vrchol obsluhovaný dvěma na sebe navazujícími kotvovými vleky, což je škoda.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Otevřená byla zhruba polovina sjezdovek ve středisku. Bohužel celý den na polovině horní části sjezdovky od šestisedačky a sjezdovce č. 7 probíhaly závody. Nejlepší ježdění bylo tedy okolo desetimístné kabinky na sjezdovce č. 4. A potom školní krátká sjezdovka č. 14, která je ale dobrá vždycky. Asi třikrát jsme dali sjezdovku č. 1 dolů do údolí. Ale bohužel je samý led a ledový písek. Některé úseky jsou opravdu chuťovka a pro nezkušeného lyžaře mohou být docela oříšek. Pokud je na ní pořádná vrstva přírodního sněhu je skvělá a těch cca 5 km z vrcholu stojí za to. Černá FIS byla zavřená a teprve zasněžovali, i když v horních partiích to už vypadalo velmi dobře. Co bylo hodně špatné, je obrovské množství kamínků, takže skluznice dostala pořádně zabrat. Slušné poježdění bylo na závodní trati, kde asi od půl třetí bylo volno.

Sněhové podmínky:

Na sjezdovkách z 90 % jen technický sníh, takže se rychle tvořily ledové plotny. Většina sjezdovek byla plná malých ostrých kamínků. V sedle a směrem nahoru bylo na svazích cca 10 cm přírodního sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavní lanovky fungovaly všechny. Kabinka z údolí už je trochu postarší, ale jezdí vcelku rychle. Šestisedačka s bublinou na vrchol už má taky pár let za sebou. Vše doplnuje moderní desetimístná kabinka stará cca 3 roky. Jinak mnoho starších kotvových vleků a pro děti kids park, kde jsem před lety naučil lyžovat dceru.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí bylo minimálně, fronty na lanovky žádné. Jen mnoho závodníků a jejich doprovodu, ale ti se pohybovali jen okolo místa závodu.

Občerstvení a aprés-ski:

Tradičně jsme navštívili samoobslužnou restauraci Bärenhütte. Ceny jídel jako všude v Alpách, tedy od 4 euro za polévku do 10 euro za řízeček. Místa na sezení spoustu.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava bez problému - vyjížděli jsme v 5 hod. z jižního kraje Prahy a v 9 hod. jsme stáli na parkovišti. Nikde cestou žádná zácpa, ani v Linci, čehož jsem se trochu bál.

Parkoviště poloprázdné, jen bohužel nefungovala lyžařská cesta k lanovce, takže bylo nutné těch cca 300 až 400m dojít pěšky po chodníku. Ani návratová sjezdovka není vysněžená, takže zpět zase po svých.

+ plusy

 • Blízká vzdálenost k Praze
 • Plnohodnotné alpské středisko, pokud jezdí vše
 • Rozmanitost sjezdovek
 • Děti do 10 let zdarma
 • Velký výběr ubytování

- mínusy

 • Často málo přírodního sněhu
 • Obvykle nejezdící nejhořejší část areálu
 • V exponovaných termínech množství lidí
 • Hodně rakouských důchodců, což někomu může vadit
 • V prosinci málo slunce - je schované většinu dne za kopcem
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10.01.2015  | Pyhrn Priel

 • autor: Myval
 • hodnocení:

Navštívili jsme Wurzeralm v úterý 6.1.2015, bohužel na Tři Krále je v Rakousku svátek, takže zalidněnost trochu vyšší, ale stále přijatelná a s minimálními frontami. Volba termínu byla jasná - 2 dny před tím sněžilo, volba lokality - snadná dostupnost (z Prahy 4 h jizdy) a možnost jezdit mimo sjezdovky v lese. Už kolem parkoviště byl poměrně kvalitní čerstvý sníh, po výjezdu pozemní lanovkou do 1 370 m se podmínky ještě zlepšily. Většinou jsme jezdili starou dvojsedačkou Frauenkar do výšky 1 870 m. V horních partiích byl sníh místy ufoukaný, ale v řídkém lese byl perfektní měkký prašan. Stav sjezdovek neumím moc posoudit, skoro vůbec jsme po nich nejezdili. Přišlo mi, že ráno byly dobře upravené, odpoledne pak, díky čerstvému sněhu, už dost rozježděné. Jediná drobná vada na kráse byla fronta na jídlo v samoobslužné restauraci, ale to se dalo vydržet.

Pitztaler Gletscher

Pitztaler Gletscher

Pitztaler Gletscher

Pitztaler Gletscher

Pitztaler Gletscher

Pitztaler Gletscher

SNOW tipy

Výška sněhu 15 cm
Otevřené lanovky a vleky 2 z 7
Otevřené sjezdovky 3 z 41 km