Mitterfirmiansreut (Mitterdorf) - aktuální report z 26.01.2013 - SNOW.CZ

Mitterfirmiansreut (Mitterdorf) | aktuální report z 26.01.2013

Mitterfirmiansreut (Mitterdorf) - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Německo Německo - Bavorsko

průměrné hodnocení Mitterfirmiansreut (Mitterdorf):
autor: skiwelt
návštěva od: 26.01.2013 do: 26.01.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V sobotu 26. 1. jsem navštívil lyžařské středisko Mitterdorf. V tomto středisku jsem nikdy před tím nelyžoval, a tak jsem si řekl, proč nezkusit něco nového, navíc mé rozhodnutí podpořila i možnost získat jeden skipas zdarma z časopisu SNOW. A tak jsem vyrazil s přítelkyní. Po předchozí registraci proběhla výměna kupónu z časopisu za skipas naprosto bez problémů.

Lyžování bylo pohodové a celkově jsem byl spokojen jak s tratěmi, tak zalidněností areálu a navíc krásným počasím a příjemným personálem u vleků a lanovky.

Rád bych ještě provedl malé srovnání střediska, do kterého to mám podobně daleko a cena skipasu je v přepočtu jen o šedesát korun nižší než zde. Jde o Zadov, areál Kobyla. Rozhodně si myslím, že Mitterdorf, co se lyžování týká, má mnohem víc co nabídnout, a cena o 60 Kč vyšší se jistě vyplatí, ať už se jedná o větší výběr a délku tratí či čekací doby u vleků a lanovky o víkendu. Nechci Zadov zastiňovat, to určitě ne, má také své kouzlo, například v nočním lyžování či komfortnější lanové dráze (o tom ale v jiné recenzi), ale na denní lyžování si příště raději cca 60 Kč přidám a pojedu do Mitterdorfu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Nejlépe hodnotím asi délku a sklon červené tratě u lanovky, opravdu velmi příjemný sjezd a na sobotu byla sjezdovka celkem nečekaně volná.

Sněhové podmínky:

V době návštěvy byla uváděná výška sněhu ve středisku 70 cm, což bych řekl, že odpovídalo, ale jen na sjezdovkách, mimo ně ho bylo určitě méně.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Tento areál je obsluhován hlavně vleky typu kotva a jednou dvousedačkovou lanovkou. Zde bych viděl trošku mínus. Je velká škoda, že zde není modernější čtyřsedačková lanovka, například jako na zmiňovaném Zadově.

Zalidněnost:

I přes to, že byla sobota a panoval krásný zimní den bez mráčku, čekací doba na vleku či na lanovce byla maximálně do tří minut a na sjezdovkách chvilkami i poloprázdno. Tím jsem byl velmi mile překvapen.

Občerstvení a aprés-ski:

Protože náš výlet za sněhem a lyžováním byl naplánován narychlo, nestihl jsem ani připravit svačinu, díky tomu jsem ale měl možnost vyzkoušet místní občerstvení na svahu. V době oběda jsem využil služeb restaurace na modré sjezdovce Almwiesenlift. Objednal jsem gulášovou polévku, která nebyla špatná, ale do gulášové jí cosi chybělo. Při placení jsem se celkem nestačil divit, za průměrnou polévku jsem zaplatil 6,50 EUR a protože jsem neměl přesně, zaplatil jsem 7 EUR. Nicméně vrácení 50 centů jsem se již nedočkal. Celkově toto bylo trošku zklamání, ale nic, co by vrhlo negativní stín na tento výlet. Později při odjezdu domů nad pokladnami areálu, jsem zahlédl restauraci, kde gulášová polévka stála 2,80 EUR.

Doprava do střediska a parkování:

Cestoval jsem z Příbrami a cesta měřila kolem 115 km. Při opravdu volné jízdě trvala necelé dvě hodiny. Cesta je za přechodem Strážný dobře značená a u areálu je dostatek místa na parkování, které je zdarma.

+ plusy

  • široké, chvílemi poloprázdné sjezdovky
  • krásná červená sjezdovka měřící kolem 1,5 km
  • velmi dobrá dopravní dostupnost
  • parkoviště zdarma
  • ideální středisko pro děti
  • rozumné ceny skipasů pro rodiny
  • výborná akce 1+1 skipas zdarma

- mínusy

  • dvousedačková lanovka (určitě by se sem více hodila modernější 4sedačka)
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17.02.2015  | Mitterfirmiansreut (Mitterdorf)

autor: garry
hodnocení:

Mitterdorf nás uvítal krásným slunečným dnem. Je to krásně položené středisko, hned za českými hranicemi s rozumnou cenovou relací. Přidat slušnou lanovku, zlepšit propojenost a neváhal bych dát pět hvězd.

zobrazit celý report

17.02.2015  | Mitterfirmiansreut (Mitterdorf)

autor: Andhilek
hodnocení:

Bylo úterý a opravdu nádherné počasí. Celý den totální azúro :-) Měli jsme sebou našeho desetiměsíčního kloučka a hlídací babičku, hodnotím tedy i zázemí pro matky -lyžařky. Pro děti dělá středisko moc, zatím se Honzík svezl na kolotoči, skákal v ohřívárně na slonovi a trochu se povozil s tátou na l...

zobrazit celý report

06.02.2015  | Mitterfirmiansreut (Mitterdorf)

autor: Provar
hodnocení:
Parádní malé středisko kousek za Strážným. Jediné mínus v podobě kotvy vedoucí od parkoviětě.

03.02.2015  | Mitterfirmiansreut (Mitterdorf)

autor: Jarda drak
hodnocení:

Při slunečném počasí s dostatečným množstvím sněhu (prašanu) paráda. Tři varianty ježdění po sjezdovkách. V týdnu bez front. Určitě příjemnější středisko proti přelidněným: Javor, Špičák, Zadov a Lipno. Naprosto ideální pro výuku dětí. Doporučuji využít možnosti akce ze SNOW č. 86 skipas 1+1 zdarma.

zobrazit celý report

24. - 25.01.2015  | Mitterfirmiansreut (Mitterdorf)

autor: Mirejzr
hodnocení:

Středisko potvrdilo to, co jsem psala minulý rok - ideální místo pro rodiny s dětmi a začátečníky. V areálu je jedna sedačková lanovka, dvě kotvy a tři kryté kobercové pásové vleky.

zobrazit celý report

22.02.2014  | Mitterfirmiansreut (Mitterdorf)

autor: Ferry
hodnocení:

Inu, uskutečnili jsme s kamarádem výlet do Mitterdorfu a věru, stálo to za to! Středisko toto známe dobře, neb sem každoročně minimálně jednou zajíždíme. Mitterdorf nelze jinak, než jen doporučit. Počasí sic nám moc nepřálo, ale nakonec fakt dobrý! Z Českých Budějovic je to cca 1,5 hod. jizdy autem...

zobrazit celý report

21.02.2014  | Mitterfirmiansreut (Mitterdorf)

autor: JirkaRF
hodnocení:
Středisko jsme navštívili 19.2 2014, jezdíme sem pravidelně, ale letos bohužel málo sněhu, sedačka skoro nesjízdná (anebo o lyže), jinak perfektní vstřícný personál snaží se vyhovět každému přání. Mohu jen doporučit, ale zkuste třeba až příští rok abyste poznali skutečný potenciál tohoto nealpského střediska v plné kráse (tedy jestli bude příští rok sníh). JirkaRF

11.01.2014  | Mitterfirmiansreut (Mitterdorf)

autor: Mirejzr
hodnocení:

S přáteli jsme v sobotu 11.1.2014 po předchozím prozkoumání sněhových podmínek a předpovědi vyrazili lyžovat do Mitterdorfu.

Středisko bych charakterizovala jako ideální místo pro rodiny s dětmi, začátečníky i pokročilé, kteří chtěji pilovat své lyžařské umění na rozumně klopených a širokých tra...

zobrazit celý report

13.01.2013  | Mitterfirmiansreut (Mitterdorf)

autor: janinastraků

Krásně široké sjezdovky nám umožnily užít si ideálně krojenou a pohodovou jízdu a zdokonalení našeho lyžařského umu. :-) To vše umocnilo slunečné, i když mrazivé počasí, a parádně upravený sníh.

zobrazit celý report

09.02.2011  | Mitterfirmiansreut (Mitterdorf)

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Mitterfirmiansreut alias Mitterdorf, malá a malebná vesnička na slunečném plató pod vrcholem Almberg kousek od českých hranic za Strážným, je trochu obdobou nedalekého Lipna – areál je jasně zacílen na děti a jejich rodiče. Většina sjezdovek je mírných až výukových a je tu i moderní a rozsáhlé dětsk...

zobrazit celý report