Mitterfirmiansreut (Mitterdorf) - lyžování - SNOW.cz
Domů Střediska Německo Bavorsko Mitterfirmiansreut (Mitterdorf)

Mitterfirmiansreut (Mitterdorf)

Foto

Mitterfirmiansreut alias Mitterdorf, malá a malebná vesnička na slunečné terase pod vrcholem Almberg kousek od českých hranic za Strážným, je trochu obdobou nedalekého Lipna – areál je jasně zacílen na děti a jejich rodiče. Většina sjezdovek je mírných až výukových a je tu i moderní a rozsáhlé dětské hřiště s vlastní ohřívárnou a hernou.

Mitterfirmiansreut (Mitterdorf) - sjezdovky

37%50%13%
4 celkem sjezdovek (km)
3 zasněžování (km)

Mitterfirmiansreut (Mitterdorf) - lanovky a vleky

vlek
4
sedačka
1
8000 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

841-1139 m n.m.298 m

Mapa sjezdovek

Mitterfirmiansreut (Mitterdorf) - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Mitterfirmiansreut (Mitterdorf) - lyžování

Mitterfirmiansreut je příjemné rodinné středisko na bavorské straně Šumavy, které nejlépe vyhoví méně náročným či začátečníkům. Z vrcholu Almbergu se rozlévají sjezdovky do všech světových stran: krátká mírně červená severovýchodně zpět do Mitterfirmian­sreutu, hlavní – jeden a čtvrt kilometru dlouhá – červená trať na jihozápad, obsloužená dvousedačkou, a široširá modrá louka na jih ke kotvovému vleku. Tam je i dětské hřiště (Junior Ski Zirkus) se zastřešenými pojízdnými koberci o délkách 15, 66 a 78 m, kolotočem, snowtubingem a vyhřívanou a dobře vybavenou hernou s ovocným čajem pro děti zdarma. Celodenní hlídání je pro děti už od 2 let. Vstup do parku přijde dospělého na cca 9 eur, děti do 15 let na cca 6 eur, a to na celý den, jen nejkratší koberec a kolotoč je zdarma. Jednosměrně je hlavní areál propojen se svou „satelitní“ černou, slalomovou sjezdovkou Kisslingerlift, která spadá v širokém profilu pod úroveň vesnice k hraničnímu potoku – slalomák je poměrně krátký, ale široký a vhodný i pro svižnější jízdu.

Kromě jedné sedačky se v Mitterdorfu jezdí výhradně na kotvách, byť moderních a relativně pohodlných. Bezproblémové a bezplatné je parkování na asfaltových parkovištích přímo naproti pokladnám anebo cca 200 m od nich směrem k „satelitnímu“ slalomovému svahu. Na návsi jsou pokladny, sportovní obchod, servis, půjčovna, škola, ale i nové toalety a vyhřívaná pik-niková místnost s nápojovými automaty. Přibližovací vlek Almberglift začíná o cca 100 m výše než pokladny. Na slunečném, jižním svahu jsou dvě restaurace s venkovní terasou a bavorskou gastronomií od klobás až po Kaiserschmarrn nebo Germknödel.

Mitterfirmiansreut (Mitterdorf) - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

2000

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • pestré terény
  • dětský park Junior Ski Zirkus
  • kvalitní utajený slalomák
  • relativně vyšší nadmořská výška

Minus:

  • většina vleků

Odkazy

Hauser Kaibling

Hauser Kaibling

Hauser Kaibling

Hauser Kaibling

Hauser Kaibling

Hauser Kaibling

SNOW tipy