Horní Albeřice - aktuální report z 08.01.2017 - SNOW.CZ

Horní Albeřice | aktuální report z 08.01.2017

Horní Albeřice - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Krkonoše

průměrné hodnocení Horní Albeřice:
autor: Yose
hodnocení:
návštěva od: 08.01.2017 do: 08.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Krkonošský lyžařský areál Horní Albeřice leží ve stejnojmenné vesničce poblíž polských hranic, jen 4 km od obce Horní Maršov. Jedná se o poměrně zastrčenou vesničku, ve které najdete lyžařský vlek o délce 550 m a dvě sjezdovky. My se tam vydali tuto neděli a díky přírodnímu upravenému sněhu a minimu lidí na svahu jsme si tam lyžování opravdu užili! A ten výhled přímo ze sjezdovek na okolní zasněžené kopce měl také něco do sebe.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Na netu areál prezentuje tři sjezdovky, upravené rolbou byly pouze dvě. Sjezdovka ležící podél lyžařského vleku je na samém začátku prudší, což některým začínajícím lyžařům může dělat problémy. Často v tomto místě bývají i ledové plotny. Na druhou stranu díky tomu tam mají zkušenější lyžaři alespoň volněji. :-) Po překonání prudšího úseku následuje příjemná sjezdovka. Druhá sjezdovka má pozvolnější sklon.

Sněhové podmínky:

Na sjezdovkách se nacházela 30- až 50cm vrstva přírodního sněhu, který byl dobře upravený, ideální podmínky pro lyžování. Přírodní sníh, to je prostě radost.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V areálu je lyžařský vlek - poma o délce 550 m, na kterém jsou i umístěné reflektory pro večerní lyžování. Víc toho přímo u sjezdovek asi nečekejte. Ale ono by se to tam ani snad nehodilo. Pokud budete potřebovat WC, asi budete muset využít WC v nedalekém hotelu Stará Celnice.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Včera úplně ideální podmínky, dopoledne si s námi zalyžovalo 10 lyžařů a odpoledne 2 lyžaři. Paráda, sjezdovka jen pro nás. Co si přát víc?

Občerstvení a aprés-ski:

To na sjezdovce moc nenajdete, v boudě, kde se kupují jízdenky, můžete koupit kávu čaj a nějakou tu mlsku. Kus pod sjezdovkou se nachází hotel Stará Celnice, kde se něco k snědku snad dá zakoupit a posedět se tam dá i na terase, ale my jsme to nezkoušeli.

Doprava do střediska a parkování:

Dopravu do střediska jsme použili vlastní. Přímo pod sjezdovkou zaparkuje několik vozidel, další mohou použít parkoviště poblíž hotelu Stará Celnice. Spousta lidiček na svah přijde pěšky přímo z okolních chalup nebo nedalekého hotelu Vápenka.

+ plusy

  • Hezky upravená sjezdovka
  • Přírodní sníh
  • Minimum lidí na svahu
  • Žádné fronty u vleku
  • Okolí sjezdovky bez moderních komerčních staveb

- mínusy

  • Upravené pouze dvě sjezdovky
  • Malá možnost občerstvení přímo u sjezdovky
  • Délka sjezdovky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13.02.2017  | Horní Albeřice

autor: mikels
hodnocení:

Začaly jarní prázdniny a my se vydali do Horních Albeřic, kde se poblíž hotelu Vápenka nalézá menší skiareál. V okolí se nachází ještě další dva menší areály, které se jen liší cenou. V tomto skiareálu pořídíte celodenní skipas za 350 Kč. Je možno dále zakoupit skipas od jedné do 3 hodin, např. 1 ho...

zobrazit celý report

31.01.2016  | Horní Albeřice

autor: mikels
hodnocení:

Albeřický hřeben
Vzhledem k tomu, že začaly jarní prázdniny, a tento areál je ideální pro výuku dětí na lyžích za rozumnou cenu, rozhodl jsem se s dětmi navštívit lyžařský areál Albeřický hřeben. Před odjezdem jsem našel i webové stránky, které informovaly, že zde je přírodní sníh. Bohužel čím...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Central Sporthotel
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 809 Kč/os.
Hotel Orchidea
Orientační cena za noc vč. plné penze a skipasu 1 422 Kč/os.
Apartmány Rasin
Orientační cena za noc vč. skipasu 895 Kč/os.