Kopřivná - aktuální report z 08. - 09.01.2017 - SNOW.CZ

Kopřivná | aktuální report z 08. - 09.01.2017

Kopřivná - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Jeseníky

průměrné hodnocení Kopřivná:
autor: svena
hodnocení:
návštěva od: 08.01.2017 do: 09.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko Kopřivná se nachází v Malé Morávce, hned u hlavní silnice a jen kousek od Ski Karlov, takže je možné kombinovat oba areály, bohužel již nefunguje společný skipas. Už od parkoviště je vidět jeho obliba, obzvláště víkendy jsou hodně silné, navíc počasí přeje...
Velice potěšila obsluha jak parkoviště, tak lanovky nebo občerstvení. Perfektní přístup, vstřícnost a ochota. Hodnotím velice kladně. Celkově zázemí a atrakce se za poslední dobu velice rozšířila, a středisko se dá považovat za jedno z nejlepších rodinných, což samo hlásá.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál disponuje sice pouze jednou sjezdovkou, ale slušné délky 1 300 m. Jedná se o modrou sjezdovku, širokou a přehlednou. Po výstupu z lanovky trať začíná velice mírně, asi po 200 m se začíná trošku svižněji rozjíždět, následuje pěkný esíčko, které je nejprudší z celé sjezdovky asi na 400m úseku, poté již v konstantním sklonu trať pokračuje v dostatečné šířce až k lanovce, jen posledních 100 m je s trochu větším sklonem.
Posledních cca 600 m široké sjezdovky je možné absolvovat i kotvou, využívané především kurzy.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky vynikající. Na sjezdovce leží dobrých 70 až 80 cm mixu technického a přírodního sněhu, přičemž podložka je solidně tvrdá a přírodní sníh dobře vodivý.
V pondělí kolem poledne dokonce pustili děla, sice to nebylo moc příjemný na místech, kde se sníh hromadil, ale nic strašného. Jen v esíčku se začaly tvořit mírnější plotny sypkého sněhu.
Sjezdovka se upravuje i před večerním lyžování a samozřejmě i po něm. Úprava velice dobrá, ráno vynikající manšestr.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na sjezdovku vás vyveze pomalá čtyřsedačková lanovka s rozjezdovým pásem - je sice nová, ale opravdu pomalá, navíc občas zastavující. Jede přímo podél sjezdovky, až u esíčka jede ledním průsekem.
Dále je možné využít kotvu ve spodní části sjezdovky.
Areál navíc nabízí dětskou školku s vlastní uzavřenou malou sjezdovkou s pojízdným pásem. Pro děti je zde hodně atrakcí od hřiště az třeba po snowtubing...

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V neděli zalidněnost vysoká, čekání na lanovku i více než 5 min, na trati občas mraveniště. Přijeli jsme na půl 10, parkoviště plná, ale sjezdovka v relativně dobrém stavu. Večerní lyžování absolvovalo cca 15 až 20 lidí. V pondělí do 10 hodin téměř nikdo, první 3 jízdy jsem měl jen pro sebe, poté pár lyžařů dorazilo, ale čekací doby žádné! Jaká to změna...

Občerstvení a aprés-ski:

U dojezdu funguje příjemně vytopená restaurace, i když v neděli kapacitně nestačila, obsluha super. Dále hříbek, kde lze dát nějaký ten drink. Na sjezdovce, asi 200m od horní stanice, dále panorama bar, velice příjemný s posezením jak venku, tak i uvnitř.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava od Rýmařova, směr na Karlovu Studánku, přímo u silnice v Malé Morávce. Silnice suché, parkoviště zdarma, sice zasněžené, ale posypané. Od parkoviště max. 100 m k pokladnám.

+ plusy

  • zázemí areálu
  • pohodová dlouhá sjezdovka
  • slušná cena skipasu
  • profesionální přístup personálu

- mínusy

  • víkendová zalidněnost
  • pouze jedna sjezdovka
  • pomalá lanovka
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17.03.2017  | Kopřivná

autor: Krumpi
hodnocení:

Sjezdovka je na můj vkus hodně modrá a to moc nemusím černé, strmé svahy. Pokud máte rádi slalomové, krátké oblouky, tak se za chvíli zastavíte, není tady sklon. Pokud jedete skoro šusem až dolů, tak rychlost naberete, ale žádná jízda z oblouku do oblouku. Tady to prostě nejezdí. Byl jsem zde potřet...

zobrazit celý report

14.03.2017  | Kopřivná

autor: LBS
hodnocení:

Ski areál v Kopřivné nám padl do oka hlavně pro svou dlouhou a krásně širokou modrou sjezdovku, protože jsme chtěli trošku provětrat lyžařskou drobotinu. A musím říct, že zpětně s odstupem to vidím jako dobrou volbu.

zobrazit celý report

14.02.2017  | Kopřivná

autor: jajos
hodnocení:

Využil jsem parádního počasí a vyrazil jsem lyžovat do skiareálu Kopřivná, který se nachází v Jeseníkách v obci Malá Morávka. Zvolil jsem návštěvu ve všední den, ale protože v některých krajích právě probíhají jarní prázdniny, tak to ve středisku vypadalo spíše jako o víkendu.
Na Kopřivné se mi mo...

zobrazit celý report

02.02.2017  | Kopřivná

autor: Monkeyr
hodnocení:

Jelikož byl v pátek pro učitele a studenty volný den, vypravili jsme se už ve čtvrtek před oblevou na večerní lyžování do Kopřivné. Parádní večerní atmosféra na dlouhé sjezdovce, žádné čekání ve frontách.

zobrazit celý report

29.12.2016  | Kopřivná

autor: Monkeyr
hodnocení:

V tomto středisku jsme byli s dětmi poprvé na radu kamaráda a nelitovali jsme. Ceny za skipas jsou na Jeseníky průměrné, ale sjezdovka je nadprůměrná, pokud vám nevadí malý sklon. Zajímavé zpříjemnění je doskočiště do nafouknuté plachty. Dnes ho bohužel teprve připravovali.

zobrazit celý report

03.01.2016  | Kopřivná

autor: bronas
hodnocení:

Do Kopřivné jsem se vrátil po 6 letech a byl jsem příjemně překvapen, kam se od té doby toto malé středisko posunulo.

zobrazit celý report

01.03.2015  | Kopřivná

autor: puamik
hodnocení:

Pohodový areál pro rodiny s dětmi se širší a mírnou sjezdovkou.

zobrazit celý report

28.02.2015  | Kopřivná

autor: K2 cigi
hodnocení:

Středisko dobře znám a je skvělé pro rodiče s dětmi, které se učí lyžovat. Takže zdatní lyžaři musí dávat pozor na rodičovské dvojičky.

zobrazit celý report

08.02.2015  | Kopřivná

autor: cmelak11
hodnocení:

Kopřivná je malé středisko v Jeseníkách nedaleko Rýmařova. Celkově je to moderní, dobře řešené středisko pro celou rodinu. Pro děti je zde spousta atrakcí jako snowtubingová dráha a obrovský bigairbag, kde si každý může vyzkoušet skoky do vzduchového polštáře. To vše za velmi příznivou cenu. Pokud h...

zobrazit celý report

08.02.2015  | Kopřivná

autor: K2 cigi
hodnocení:

Červenomodrá sjezdovka mě potěšila, i když počasí tentokrát moc nepřálo. Zato v nepřízni počasí byl naprosto skvělý velký zastřešený prostor bufetu. Půjčovna lyží a SNB se servisem lyží je v dobrém standardu.

zobrazit celý report

26.01.2015  | Kopřivná

autor: Anavi
hodnocení:

Kopřivná pro nás znamená pohodově a příjemné lyžování. Měli jsme asi vždy štěstí jak na počasí, tak i na sněhové podmínky a menší zalidněnost - na Kopřivnou jezdíme pouze ve všední dny. O víkendu bych neměla odvahu, musela bych se obrnit trpělivostí na stání ve frontě, která bývá o víkendech vždy. N...

zobrazit celý report

07.01.2015  | Kopřivná

autor: jaroslav69
hodnocení:

Toto středisko považuji za nejpříjemnější z oblasti Karlova pod Pradědem. Osobně ho obvykle využívám na první lyžování v sezoně. Takové to pohodové brouzdáníčko po svahu. A opět jsem zde nebyl zklamán.

zobrazit celý report

27.12.2014  | Kopřivná

autor: MisaBuc
hodnocení:

Na sněhovou bídu, která v Česku panuje, jsou podmínky na lyžování na Kopřivné dobré. V provozu je kotva i lanovka, děti se mohou svézt i na snowtubingu. Kopřivná patří k jesenickým střediskům, kterým se podařilo otevřít sezonu mezi prvními.

zobrazit celý report

25.01.2014  | Kopřivná

autor: jaroslav69
hodnocení:

Lyžařské středisko vhodné pro pohodové lyžování celé rodiny. Osobně toto středisko hodnotím jako nejlepší v oblasti Karlov - Malá Morávka.

zobrazit celý report