Nová Paka - Máchovka - aktuální report z 11.01.2017 - SNOW.CZ

Nová Paka - Máchovka | aktuální report z 11.01.2017

Nová Paka - Máchovka - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Český ráj

průměrné hodnocení Nová Paka - Máchovka:
autor: spartan
hodnocení:
návštěva od: 11.01.2017 do: 11.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Areál Máchovka v Nové Pace se nachází hned vedle hokejového stadionu. Je to malý rodinný areálek. Nejdelší sjezdovka má délku 550 metrů. Areál je situovaný na severozápad, a tak si zde moc slunce neužijete. V jarních měsících to je jistě výhoda, ale teď, když je taková zima, tak se musí lyžař zahřát sám. Lyžuje se od 8.30 až do 19 hodin o víkendech, přes týden do 18 hodin. Areál má i osvětlené sjezdovky. Také je zde pro běžkaře upravená a osvětlená trať hned vedle a komu by to nestačilo, tak si může zabruslit na hokejovém stadionu a pak si třeba odpočnout v sauně, která je vzdálená cca 100 metrů. Sportovního vyžití je zde opravdu hodně. Ceník skipasů je velmi rozmanitý - od sezónky po třeba dvouhodinovou permici ve všední dny ještě o 30 % zlevněnou. Bodovky jsou také v prodeji.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V areálu je uměle osvětlená červená sjezdová trať měřící 350 m a červeno-modrá sjezdovka měřící 550 m. Tratě vedou lesem, jsou slušně skloněné a celkem široké. Škoda, že nejsou delší.

Sněhové podmínky:

Sníh je zde jak přírodní, tak technický. Podložka byla dost tvrdá, ale bez ledových ploten. Areál je při nedostatku sněhu vybaven zasněžováním a samozřejmostí je úprava rolbou.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavní vlek je klasická kotva značky Doppelmayr, dále je zde pás pro nejmenší o délce 30 metrů.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Tak lidí zde moc nebylo. Nevím jak o víkendu, ale v dnešním mrazivém dni se tady v odpoledních hodinách prohánělo cca 50 lyžařů.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení jsem nevyužil, ale dá se zde něco zakousnout přímo v restauraci na hokejovém stadionu, který s areálem sousedí.

Doprava do střediska a parkování:

Z Jičína je to po hlavní silnici č. 16 směr Trutnov. V Nové Pace se musí ještě před kruhovým objezdem odbočit doleva na místní komunikace, které byly dnes pokryty rozježděným sněhem a dosti ledové. Místy jsou i úzké, hlavně průjezd pod železničním mostem. U areálu je parkoviště podél příjezdové silnice bez poplatku.

+ plusy

  • Městský areál - ideálně po práci s dětma
  • Kvalitní zázemí a mnoho sportovních aktivit po lyžování
  • Málo lidí
  • Bezplatné parkování
  • Osvětlené sjezdovky

- mínusy

  • Absence slunečních paprsků
  • Krátké sjezdovky
  • Je to tak na max. půl den, alespoň pro mě

Zajímavé odkazy

http://skinp.cz/?…

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

26.01.2017  | Nová Paka - Máchovka

autor: Josífek
hodnocení:
Dnešní den jsme se rozhodli vyrazit na naši nejbližší sjezdovku od Jičína. Vzhledem k tomu, že měl zájem zkusit lyže poprvé v životě i můj tříletý syn, byla to volba naprosto správná. Kvalita sněhu a úprava sjezdové tratě byla v naprostém pořádku, a tak nám nezbývalo, než si půjčit nejmenší lyže co zde měli, vyfasovat instruktora a vyrazit na svah. Díky pásu pro nejmenší lyžaře to všechno šlo jako po drátkách. Já se věnoval svému snowboardu a musím uznat, že na vyřádění, když má člověk málo času, zdejší arálek postačí. Fronty žádné, k mání je červená a modrá sjezdovka, kvalitně upravená. Díky do Nové Paky za perfektně odvedenou práci pro mého syna a jistě se tu ještě někdy potkáme!

24.01.2017  | Nová Paka - Máchovka

autor: sejk68
hodnocení:

Dnes se mi nechtělo jet nikam daleko, a tak moje volba padla na Novou Paku a její areál Máchovka. Inverze už dorazila i do Krkonoš, a tak jsem zvolil toto středisko. Nebyl zde ani náznak fronty, tady se jezdí úplně bez čekací doby.

zobrazit celý report

03.01.2017  | Nová Paka - Máchovka

autor: sejk68
hodnocení:

Dnes jsem měl volno, a tak jsem přemýšlel, co podniknout. Do Krkonoš se mi nechtělo, když jsem viděl na kamerách tu mlhu, co tam byla. A tak mě napadlo, že bych mohl zopakovat svoji návštěvu areálu Máchovka v Nové Pace.

zobrazit celý report

16.02.2016  | Nová Paka - Máchovka

autor: sejk68
hodnocení:

Včera mi volal kamarád, že objevil středisko v místě, kde by to nikdo nečekal. Po tom, co byl o víkendu v Rokytnici, jezdil na Lysou horu a sjezdovky vydřené, všude plno lidí. Včera jsem bohužel nemohl, musím taky někdy do práce, ale dnes jsem neváhal a vyrazil tam - do Nové Paky do areálu Máchovka....

zobrazit celý report