Vrbno pod Pradědem - aktuální report z 21.01.2017 - SNOW.cz

Vrbno pod Pradědem aktuální report z 21.01.2017

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Jeseníky

Vrbno pod Pradědem - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: ondraszek
 • hodnocení:
 • návštěva od: 21.01.2017 do: 21.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

O tomto středisku jsem slýchal již dlouho, ale záhadným způsobem se mi pořád vyhýbalo. O to víc jsem byl dnes překvapen, co zde "vyrostlo". Středisko jsem zvolil z důvodu blízkosti domovu a neochotě brzo ráno vstávat. Z důvodu závodů byla část obou sjezdovek uzavřena a lyžovalo se jen na jejich polovině. Z toho důvodu se lyžovalo za dětské jízdné, což považuji za velmi dobré. V realitě to ovšem vypadalo tak, že polovina sjezdovky byla uzavřena pouze v době 13 až 14.30 h, ve zbytku času se lyžovalo všude, takže poměr cena/výkon byla neskutečně dobrá. Sjezdovky jsou spíše mírnější, ale dá se zde dobře zalyžovat a v případě volby jestli zde, nebo na blízky Karlov, rozhodně bych volil tuto možnost.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál nabízí dvě modro-červené sjezdovky, které jsou umístěny za sebou a nabízí tak cca 1,4 km dlouhou sjezdovku (opravdu se nejedná o 2,1 km, jak uvádí www stránky provozovatele). Horní část je poměrně plochá, postupně však nabírá zajímavý sklon a dá se to hezky rozjet.

Sněhové podmínky:

Na středisku je znát, že se jedná opravdu o malé středisko a nemůže si dovolit zasněžovat tak, jak velké střediska v okolí. Bylo to znatelné při výstupu, kde kousek do kopce již byla vidět hlína. Naštěstí na samotné sjezdovce bylo všude dostatek sněhu a sjezdovka vydržela upravená až do odpoledne.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Středisko nabízí 2 kotvové vleky o délce cca 700 m, umístěné za sebou a nabízející tak poměrně dlouhou modro-červenou sjezdovku. Pro malé děti je připraven pojízdný pás. Pro případ odpočinku je připravena chata s restaurací ve spodní části.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Při příjezdu do střediska jsem byl zděšen, kolik aut se zde nachází. Jednalo se ovšem v převážné většině o závodníky a samotných lyžařů bylo kolem 50 až 100, což se na dlouhé sjezdovce téměř neprojevilo.

Občerstvení a aprés-ski:

V areálu se nachází pouze jedna restaurace, kde je ovšem dostatek míst a dá se zde v pohodě najíst a napít. Bohužel žádná další možnost se zde nenachází. Ceny jsou relativně v pořádku (oběd s přílohou á 120 Kč, nápoj cca 30 Kč).

Doprava do střediska a parkování:

Značení cesty do střediska spíš není, než je, ale když člověk ví, kam jede, trefí. Středisko disponuje dvěma malými parkovišti, dále se parkuje u cesty. Vzhledem k mnoha lidem bylo dnes parkování náročnější, ale všichni, kdo přijeli, parkovali do 150 m od areálu.

+ plusy

 • Výborné sněhové podmínky
 • Snížená cena vzhledem k omezení na sjezdovce
 • Velmi ochotná obsluha, která po celou dobu podává kotvy a je zdvořilá
 • Velmi malý počet lidí na sobotu

- mínusy

 • Sjezdovka je po celý den ve stínu a jediné místo kde je slunce nenabízí možnost odpočinku (krom restaurace)

Zajímavé odkazy

www.skiarealvrbno.cz

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

03.02.2019  | Vrbno pod Pradědem

 • autor: Vvladimir
 • hodnocení:
Má 1. návštěva příměstského střediska. Je obsluhováno 2 kotvami nad sebou, bohužel vzhledem k včerejšímu dešti byla v provozu jen dolní polovina, tedy cca 800 m z celkových cca 1 500 m. Sjezdovka je dostatečně široká, modrá, konstantní sklon (srovnatelná s např. Kopřivnou, Čerťákem). Návštěvnost poměrně nízká, chvílemi jemný déšť i mlha. Parkování hned u svahu, obsluha areálu příjemná, pod sjezdovkou je restaurace s dostatečnou kapacitou a dobrým jídlem. Závěr: sjezdovka vhodná pro začátečníky, rodiny, k pilování techniky. Nevýhodou je absence zasněžování horní poloviny a z toho plynoucí asi častěji omezená délka sjezdovky.

Sihly - Radegast

SNOW tipy