Luka nad Jihlavou - aktuální report z 01.02.2017 - SNOW.cz

Luka nad Jihlavou aktuální report z 01.02.2017

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Vysočina

Luka nad Jihlavou - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Dušanbe
 • hodnocení:
 • návštěva od: 01.02.2017 do: 01.02.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Nenáročná sjezdovka téměř uprostřed městysu Luka nad Jihlavou. Letos jsem zde byl již potřetí, sjezdovka je vhodná pro začínající lyžaře, pro rodiny s dětmi, snb, případně i pokročilé lyžaře, kteří ví co chtějí. Mám zde rád ticho a klid, jak večer (večerní lyžování), tak i brzo ráno. O víkendu jsem tu nikdy přes den nebyl, takže čekací fronty se mi vždy vyhnou. Sjezdovka je vhodná pro max. dvou- až tříhodinové lyžování včetně občerstvení v místní Gizele, boudě, kde vás vždy uvítá příjemná obsluha a nabídne vám příjemný odpočinek s lahodným pěnivým mokem, který vždy bodne.
Za sto bodů, při nízké návštěvě jako dnes, je to lyžování cca na hodinku, tzn. deset jízd. Ceny se pravidelně ročně navyšují, což ale není vidět na modernizaci areálu. Především příjezdová cesta k parkovišti je jako tankodrom, který by potřeboval zkvalitnit.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Svah je asi 600 m dlouhý, zdejší mapa svah rozděluje na červenou a modrou trať (nad Gizelou). Svah rozděluje ostrůvek, který odděluje uvedenou modrou a červenou trať. U ostrůvku žádné bezpečnostní prvky. Z mého úhlu pohledu jsou obě tratě modré. U ostrůvku pod 4sedačkou je místo ostřejšího charakteru, které je ostré, vyježděné a namrzlé, ale nic čeho by se měl i začínající lyžař bát. Vrchní pasáž široká, dolní dojezdovka ideální pro trénink oblouků, jízdu šusem. Uprostřed dolní pasáže je jakási překážka. Můžete se vydat i ze svahu na pole.

Sněhové podmínky:

Dnes bylo -4, takže podmínky super, oblačno, bezvětří a čerstvý nový sníh.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

4sedačka, která má své nejlepší roky za sebou, je místy poničená, podomácku slepovaná. Nad Gizelou poma, určená zřejmě pro nejmenší, nejela. Nástup i výstup na 4sedačku je pohodlný. U pokladny bez čekání.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

O půl jedenácté bylo zhruba 20 lyžařů. Bez čekání. Lyžování komfortní.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení v Gizele. Vystajlovaná bouda uprostřed svahu. Odpočinout si můžete jak uvnitř, tak i venku na lavičkách.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice mokré, zcela sjízdné. Parkování hned u sjezdovky. Při odjezdu ze sjezdovky můžete na lyžích dojet až ke svému vozu. Příjezd vozem na parkoviště je po tankodromu čili nezpevněné vozovce. Musíte dbát zvýšené pozornosti.

+ plusy

 • 4sedačka včetně pohodlného nástupu i výstupu z ní
 • Dlouhá otevírací doba včetně večerního lyžování
 • Obsluha svahu i Gizely
 • Možnost freeride po poli mimo svah

- mínusy

 • Každoročně se navyšující cena bez viditelné modernizace areálu
 • Příjezd na parkoviště
 • Překážka v dolní polovině svahu
 • Bez bezpečnostních prvků kolem ostrůvku
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06.03.2023  | Luka nad Jihlavou

 • autor: doum25
 • hodnocení:

V neděli jsme vyrazili na dopolední lyžování do Luk nad Jihlavou, kde po krátké odstávce (z důvodu špatných sněhových podmínek) ve středu 1. 3. 2023 opět obnovili provoz. Sjezdovka nebyla vysněžena, zejména ve spodní části, v plné šířce, ovšem na vysněžených místech bylo dostatek sněhu bez vydřených míst. V horní části má sjezdovka lehce načervenalý sklon, v dolní části se pak jedná o velmi mírný (téměř plochý dojezd). Areál obsluhuje neodpojitelná čtyřsedačková lanovka (jediná na Vysočině), která je naprosto dostačující. Zalidněnost nebyla příliš vysoká, na lanovku se nečekalo a na sjezdovce také nebylo nikterak plno. Parkoviště je hned u spodní stanice lanové dráhy. Celkově se jednalo o pěkné dopolední lyžování.

18.02.2018  | Luka nad Jihlavou

Los na dnešní rodinné lyžování v okolí Jihlavy padl z triády otevřených příměstských ministředisek Šacberk - Křemešník - Luka nad Jihlavou právě sem. Oproti minulému týdnu více sněhu a méně lidí, nesvítilo totiž sluníčko. Jelikož sezona zde díky jižní orientaci svahu bývá kratší, využíváme nočního s...

28.01.2018  | Luka nad Jihlavou

 • autor: martina.povolna
 • hodnocení:

Jelikož máme sjezdovku jen asi 45 km od domova, její hodnocení se nám tím rapidně zvyšuje. Jinak se jedná o spíše užší sjezdovku, poměrně krátkou a s nestabilní sněhovou pokrývkou. Potřebovali jsme ale před cestou do Alp otestovat nové lyže - k tomuto účelu Luka posloužila dobře. Během 3,5 hodin jsm...

Jablonec nad Jizerou - Kamenec

Jablonec nad Jizerou - Kamenec

Jablonec nad Jizerou - Kamenec

Jablonec nad Jizerou - Kamenec

Jablonec nad Jizerou - Kamenec

Jablonec nad Jizerou - Kamenec

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 2
Otevřené sjezdovky 0 z 3