Luka nad Jihlavou - aktuální report z 28.01.2018 - SNOW.cz

Luka nad Jihlavou aktuální report z 28.01.2018

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Vysočina

Luka nad Jihlavou - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: martina.povolna
 • hodnocení:
 • návštěva od: 28.01.2018 do: 28.01.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Jelikož máme sjezdovku jen asi 45 km od domova, její hodnocení se nám tím rapidně zvyšuje. Jinak se jedná o spíše užší sjezdovku, poměrně krátkou a s nestabilní sněhovou pokrývkou. Potřebovali jsme ale před cestou do Alp otestovat nové lyže - k tomuto účelu Luka posloužila dobře. Během 3,5 hodin jsme udělali každý asi 18 jízd, při všech jízdách se dal kopec sjet naráz bez zastavování. O sobotách a v době jarních prázdnin bývá množství lidí v areálu podstatně větší. Pro toho, kdo se chce naučit lyžovat a pochází nedaleko od Jihlavy, je to ideál.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovka je více méně jenom jedna, paralelní modrá se stařičkým (asi) kotvovým vlekem dle slov provozovatelů letos nejezdí a loni taky nevyjela. Pokud se na kopci nesejde příliš mnoho lidí, jako první sklouznutí v sezóně to stačí.

Sněhové podmínky:

28. ledna bylo sněhu málo. Opravdu jen vysněžený pruh, místy to bylo vydřené, aby taky ne, na vršku kopce bylo toho dne +7 °C. Byl to taky poslední lednový den, kdy jezdili. Pan majitel si stěžoval, že je to se sněhem čím dál tím těžší a že i když mají 11 sněhových děl, nejsou schopni zasněžit sjezdovku rychleji než za 4 až 5 dní, pokud jim jsou klimatické podmínky nakloněny.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovka je dobrá, trošku tedy podráží nohy, ale když si na to dáte pozor, nic se vám nestane. Turnikety občas zlobí, kartu je potřeba přiložit celkem na dlouhou dobu, aby vás pustili dál a asi dvakrát se mi stalo, že mi to stáhlo body za dvě jízdy najednou.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V neděli mimo dobu jarních prázdnin bylo lidí středně, spíše i méně. Fronta na lanovku v podstatě neexistovala, jen se obvykle nedalo moc projet v užší a zároveň prudší části sjezdovky, kde se méně zkušení lyžaři doslova hromadili.

Občerstvení a aprés-ski:

V Chatě Gizela dělají výborné polévky, po lyžování zasytí i zahřejí.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta až do Jihlavy je ze všech stran slušná, po odbočení na Beranov ale začíná cesta horší a horší, v Lukách za viaduktem už je to jen úzká rozbitá silnička. Parkoviště je částečně zpěvněné, ostatní auta stojí na bahnité louce - pokud není zmrznuté, je to docela slušná bahenní koupel. Pokud zmrznuté je, je to bez problémů.

+ plusy

 • máme to blízko od domova
 • jezdí celý týden až do 20:00, takže po práci stačí skočit do auta a ještě se dá za světla dvě hodinky jezdit
 • celkem slušná cena jízdného (pouze bodovky)

- mínusy

 • rozbahněné parkoviště
 • kratší, úzká a mírnější sjezdovka
 • sněhová nestabilita
 • chybí časové jízdenky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06.03.2023  | Luka nad Jihlavou

 • autor: doum25
 • hodnocení:
V neděli jsme vyrazili na dopolední lyžování do Luk nad Jihlavou, kde po krátké odstávce (z důvodu špatných sněhových podmínek) ve středu 1. 3. 2023 opět obnovili provoz. Sjezdovka nebyla vysněžena, zejména ve spodní části, v plné šířce, ovšem na vysněžených místech bylo dostatek sněhu bez vydřených míst. V horní části má sjezdovka lehce načervenalý sklon, v dolní části se pak jedná o velmi mírný (téměř plochý dojezd). Areál obsluhuje neodpojitelná čtyřsedačková lanovka (jediná na Vysočině), která je naprosto dostačující. Zalidněnost nebyla příliš vysoká, na lanovku se nečekalo a na sjezdovce také nebylo nikterak plno. Parkoviště je hned u spodní stanice lanové dráhy. Celkově se jednalo o pěkné dopolední lyžování.

18.02.2018  | Luka nad Jihlavou

Los na dnešní rodinné lyžování v okolí Jihlavy padl z triády otevřených příměstských ministředisek Šacberk - Křemešník - Luka nad Jihlavou právě sem. Oproti minulému týdnu více sněhu a méně lidí, nesvítilo totiž sluníčko. Jelikož sezona zde díky jižní orientaci svahu bývá kratší, využíváme nočního s...

01.02.2017  | Luka nad Jihlavou

 • autor: Dušanbe
 • hodnocení:

Nenáročná sjezdovka téměř uprostřed městysu Luka nad Jihlavou. Letos jsem zde byl již potřetí, sjezdovka je vhodná pro začínající lyžaře, pro rodiny s dětmi, snb, případně i pokročilé lyžaře, kteří ví co chtějí. Mám zde rád ticho a klid, jak večer (večerní lyžování), tak i brzo ráno. O víkendu jsem ...

Sölden

Mölltaler Gletscher

Zugspitze

Pitztaler Gletscher

Ovčárna - Praděd

Lachtal

SNOW tipy