Hraběšice - aktuální report z 03.02.2017 - SNOW.cz

Hraběšice aktuální report z 03.02.2017

    průměrné hodnocení:

Česko Česko - Jeseníky

Hraběšice - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: japeko
  • hodnocení:
  • návštěva od: 03.02.2017 do: 03.02.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Malé příměstské středisko vzdálené 8 km od Šumperka je vhodné zejména pro rodiče s dětmi. I když středisko patří k těm opravdu malým, tak nabízí veškeré potřebné zázemí a dostatečně širokou a pravidelně upravovanou sjezdovku. Součástí střediska je i půjčovna a lyžařská škola, navíc tři dny v týdnu probíhá večerní lyžování.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

K dispozici je modrá, uměle zasněžovaná a osvětlená, rodinná sjezdovka, dlouhá 750 metrů. Sjezdovka je obsluhována dvěma propojenými vleky, dvoukotvou Doppelmayr a dětským lanovým vlekem. Spodní část sjezdovky s lanovým vlekem svým mírným sklonem a dostatečnou šířkou nabízí ideální prostor pro výuku začínajících lyžařů.

Sněhové podmínky:

Sjezdovka dostatečně vysněžená technickým a přírodním sněhem, ráno s dokonalým manšestrem. Nevýhodou je jižní orientace svahu, a tudíž při slunečném počasí dřívější odměk.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Dvoukotva Doppelmayr je sice již staršího data výroby, ale svojí kapacitou naprosto dostačující. Lanový vlek na dětském plácku díky madlům připevněným na laně poskytuje dostatečný komfort dětem a začátečníkům.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Vzhledem k pololetním prázdninám a probíhajícímu lyžařskému kurzu mateřské školy větší návštěvnost, čekání u kotvového vleku do 3 minut.

Občerstvení a aprés-ski:

Součástí areálu je hospůdka s posezením uvnitř i venku nabízející standardní občerstvení, za zmínku stojí výborné espresso.

Doprava do střediska a parkování:

Středisko je vzdáleno cca 8 km od Šumperka v centru obce Hraběšice, dostupné po silnici 3. třídy. Silnice prohrnutá a posypaná drtí, bez problému sjízdná. Parkování je k dispozici přímo pod sjezdovku.

+ plusy

  • zázemí a nabídka služeb
  • úprava sjezdovky
  • ceny

- mínusy

  • jižní orientace
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Rejdice

Rejdice

Rejdice

Rejdice

Rejdice

Rejdice

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 3
Otevřené sjezdovky 0 z 3