Kouty - aktuální report z 09.02.2013 - SNOW.CZ

Kouty | aktuální report z 09.02.2013

Kouty - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Jeseníky

průměrné hodnocení Kouty:
autor: V0174
návštěva od: 09.02.2013 do: 09.02.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na Moravě nebydlím dlouho, jedno z nejznámnějších místních středisek jsem tak navštívil poprvé. Díky dopravě autobusem zdarma se vyšší cena 595 Kč za celodenní permanentku smazala a mohl jsem si tak užívat svahy téměř alpských parametrů. Bohužel však o české šířce a naplněnosti.

Celkově na mě středisko působilo moderně, ale některé věci by mohly být řešené lépe (přístup na svah od pokladny a parkoviště) a svahy byly v sobotu poměrně plné. Na druhou stranu si provozovatel zřejmě uvědomuje blízkost dalších srovnatelných středisek a tak se snaží udržovat zlomek cena/výkon na co nejnižší hodnotě.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Reportů je tu ke Koutům mnoho, popisovat jednotlivé sjezdovky by tak bylo nošením běžkařů do Jizerek. Místo toho se zaměřím na jejich stav během mé návštěvy.

Začněme odshora. U Vrtulí byla naprosto plná, naštěstí díky mírnému svahu se člověk nemusel příliš ohlížet dozadu - nikomu to prostě rychleji nejede. Ke konci dne se v dolní prudší části u dojezdu ke spodní stanici souběžné kotvy vytvořily (na pohled) krásné modré plotny.

Zdánlivě lehčí ze dvou dlouhých červených, Hřebenovka, doplácí právě na svou nižší obtížnost. Mírně pokročilí, kteří si však na Medvědí zatím netroufnou, z její červené i následné modré části nadělali u nás bohužel běžnou kombinaci plotna - mulda. Kvůli zataženému počasí a severní orientaci svahů byla rozlišitelnost terénu na vyšší vzdálenost malá a tak jsem se smýkal s ostatními, protože "poslat" to tam po hranách, tak možná také po nějaké větší muldě skončím v lese. Dojezd k lanovce, který je společný s příjezdem od horní stanice kotvy U Snowparku byl nejhorší z celého střediska, ke konci plný desetimetrových ploten posetých ležícími snowboardisty a těch, kterým je líto brousit hrany.

Paradoxně mi tak přišla jednodušší prudší Medvědí, která by si dle mého názoru zasloužila černou barvu. Kupodivu si tam sníh poměrně dlouho udržel rozumnou strukturu a až kolem druhé se začaly objevovat nepříjemné plotny v levé části a muldy v pravé (sjezdovka je příčně skloněná a navíc se stáčí doleva, sníh se tedy přesouvá do pravé části).

Krátká červená K Snowparku byla zajímavá postaveným slalomem, kvůli její délce ji však většina lidí zřejmě navštívila jen při sjezdu dolů k autu / na oběd.

Sněhové podmínky:

Sněhu bylo dost. Místa vydřená na hlínu na sjezdovce jsem nepotkal a i mimo ni byla situace dobrá.

Sníh je klasický ledový základ a na něm několik centimetrů technického sněhu. Při takovém množství lidí samozřejmě nemá tento stav šanci vydržet až do čtyř, na druhou stranu lepší jezdit po ledě než po hlíně :-)

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Šestisedačka, chlouba Koutů. Nutno říct, že bez front - víc než 2 až 3 minuty jsem nečekal. Těžko zhodnotit, jestli jsme chytili méně lidí, nebo je kapacita sedačky na hraně kapacity sjezdovek, a lidi tedy nestíhají dojíždět dolů.

Pro příznivce modrých sjezdovek je u horní stanice lanovky kotva podél sjezdovky U Vrtulí, dále se lyžař dočká kratší kotvy K Snowparku, dětského koberce a loučky a pomocného přibližovacího lana, které vám pomůže s přístupem ke sjezdovkám. Pokud raději nevezmete lyže na ramena jako většina.

V areálu se na náměstíčku vyskytuje půjčovna (400 Kč za lyžařský set na den), servis Montana (350 Kč malý servis), WC, bankomat, sportovní obchod, několik restaurací a další služby, o kterých si můžete přečíst na webu, vybavenost tedy hodnotím dobře.

Jedna z nevýhod areálu je dlouhý příchod ke sjezdovkám. Z náměstíčka musíte přejít most, projít/projet po zledovatělé cestě, vyšlápnout si krátký kopec (nebo se svézt na zmíněném provázkovém vleku) a pak teprve se ocitnete u spodní stanice kotvy K Snowparku. Škoda, že provozovatel kotvu neprodloužil až dolů k potoku, ideálně až za něj.

Zalidněnost:

Co jsem sledoval webkamery přes pracovní týden, lidí nebylo moc. V sobotu však byla situace podstatně horší. Už jsem samozřejmě lyžoval v nacpanějších střediscích, sjezdovky v Koutech však k rychlé jízdě přímo svádějí a ta při tolika lidech možná není, jak kvůli riziku srážky, tak kvůli rychle vytvořeným muldám.

Strávil jsem tak dost času čekáním na uvolnění sjezdovky, abych si užil deset vteřin rychlejší jízdy a pak brzdil před plahočícími se začátečníky přes celou sjezdovku.

Šestisedačka je tedy fajn, teď to ale chce rozšířit sjezdovky, nebo lépe jednu až dvě přidat. O dlouhou modrou si areál přímo říká.

Nutno dodat, že v době návštěvy měly některé regiony jarní prázdniny, stav tak může být jindy lepší. S nadprůměrným safe-ski ratio SNOW si nicméně dovolím nesouhlasit.

Občerstvení a aprés-ski:

Na webu areálu jsem se dočetl o čtyřech restauracích. Z nich jsem navštívil jednu, samoobslužnou Nad Lávkou. Restaurace je zařízená moderně, jednoduše a ceny jsou příznivé. Pokud si dobře pamatuju - 25 Kč polévka, 55 Kč moravský vrabec, 27 Kč pivo. Přijímají karty (jen jim to hrozně dlouho trvá).

Pokud se vám nechce scházet od sjezdovek dolů, u horní stanice lanovky je bar i s vnitřním posezením, ceny jsou však samozřejmě vyšší.

Doprava do střediska a parkování:

Přístupnost střediska je výborná. Díky pozici parkovišť přímo u silnice první třídy se dostanou i ti, kteří považují zimní gumy za zbytečný luxus. Parkoviště má prý kapacitu 600 aut, naplněnost jsem nezkoumal.

Příjezd je možný i hromadnou dopravou. Autobus staví hned u střediska (zastávka Kouty nad Desnou, restaurace), od vlaku je to 850 m po silnici.

My jsme využili autobus zdarma z Brna (jede i z Přerova, Prostějova a Olomouce), který překonal moje představy. Autobus odjel přesně v 6.30, ve středisku byl v 8.33 (jezdit se začíná v 8.30), řidič byl příjemný, žádná buzerace ohledně kontroly skipasů... nemůžu než doporučit.

+ plusy

  • Dlouhé sjezdovky s velkým převýšením, které uspokojí i náročného lyžaře
  • Dobrá vybavenost
  • Poměrně rychlá šestisedačka
  • Autobus zdarma

- mínusy

  • Zalidněnost - jen dvě sjezdovky na šestisedačkovou lanovku
  • Obtížnější přístup k vlekům od pokladny
  • Cena permanentky (595 Kč / den)
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

25. - 26.03.2017  | Kouty

autor: pmaja
hodnocení:
Do Koutů jsme zavítali na lyžařské závody. V zimě jsme zde byli poprvé a určitě ne naposledy. Středisko jsme navšívili i v létě, kdy jsme si užili sjezd na koloběžkách a velmi zajímavou exkurzi na Dlouhé Stráně. Na sjezdovkách leží stále dostatečné množství sněhu. Ráno bylo mrazivo, sjezdovky byly krásně zmrzlé a výborně upravené. Kvůli poměrně chladnému počasí vydržely v dobrém stavu i přes poledne. Lyžařů bylo velmi málo, takže jsme si opravdu dobře zalyžovali. Přestože podmínky byly vynikající - ranní mráz, slunce a modrá obloha, lyžařů bylo velmi málo - fronty se netvořily vůbec žádné. Ceny přijatelné a velký výběr jídel.

25.02.2017  | Kouty

autor: rradek
hodnocení:

Před první návštěvou střediska v tomto roce jsem měl obavu, co udělala předchozí obleva s kvalitou sněhu. Hned po první jízdě jsem byl ale mile překvapen a spokojenost vydržela po celý den i díky teplotě těsně pod nulou.

zobrazit celý report

11.02.2017  | Kouty

autor: Spenat
hodnocení:

Středisko jsme navštívili v rámci víkendové dovolené v Jeseníkách. Bylo příjemné a sněhové podmínky dobré (když vezmu v potaz minulý rok).

zobrazit celý report

11.02.2017  | Kouty

autor: Lucik
hodnocení:

Letos jsem vyrazila do Koutů poprvé. Středisko slibovalo 100 cm sněhu a počasí mělo být slušné. Na to, že byla sobota, tak lidí nebylo zase tak moc. Dlouhé fronty se netvořily. Sjezdovky a lanovky byly v provozu všechny. Návštěvu hodnotím pozitivně, Kouty jako vždy nezklamaly.

zobrazit celý report

29.12.2016  | Kouty

autor: Lu-Ko
hodnocení:

Na 29. 12. 2016 jsem měl naplánovanou služební cestu do Šumperka. Předpověď počasí vypadala nadějně, vzal jsem si i věci na lyže, že vyzkouším středisko v Koutech. Vzhledem k příjezdu až po obědě jsem tomu moc šancí nedával, ale výsledek nakonec velmi příjemně překvapil.

zobrazit celý report

28.12.2016  | Kouty

autor: Jouza6
hodnocení:

Kamarád mě přemluvil jet lyžovat o svátcích, sice se mi nechtělo kvůli možné vysoké zalidněnosti, ale po zjištění faktů jsem do toho šel. Bohužel naše návštěva proběhla po oblevě, takže jízdu mi kazily ledové plotny, ale daly se najít úseky, kde to šlo "pustit naplno".

zobrazit celý report

20.03.2016  | Kouty

autor: rradek
hodnocení:

První jarní den by se měl uvítat na lyžích, a tak jsem po dvou týdnech opět vyrazil do Koutů. Musím říct, že to bylo jedno z nejlepších lyžování této sezony. Ráno na vrchu krásných -3 a teploty pod nulou vydržely po celý den.

zobrazit celý report

12.03.2016  | Kouty

autor: MichalW
hodnocení:

Konečně jsem se dostal do Koutů, abych mohl využít skipas pro předplatitele SNOW. Kouty není třeba nijak výrazně představovat, reportů je tu nepočítaně, a tak se zaměřím na dnešní dojmy. Nahoře měli připravené lyže Nordica k otestování, tak jsem využil svézt se na něčem jiném.

zobrazit celý report

09.03.2016  | Kouty

autor: Andhilek
hodnocení:

Kouty mě nadchly. I přesto, že jsou špatné sněhové podmínky, mají velmi dobře zasněženo, takže žádné lyžování na blátě. Navíc ve všední den (středa) bylo málo lidí a žádné fronty. Profily svahů nabízí lyžování i pro náročné lyžaře, červená sjezdovka Medvědí má parametry dobré černé. Ve středisku je ...

zobrazit celý report

09.03.2016  | Kouty

autor: garry
hodnocení:

Z útulného penzionku ve Starém městě, kde jsme si zajistili ubytování na tři dny, jsme se vydali prověřit středisko Kouty. Kromě cesty z parkoviště, nutnosti použít přibližovací kotvu a toho, že areál má jediné z lyží dostupné občerstvení, nebylo co vytknout.

zobrazit celý report

20.02.2016  | Kouty

autor: rradek
hodnocení:

Do střediska jsem se vrátil po dvou týdnech a zatímco při poslední návštěvě to byl celkově podprůměr, tak nyní se to blížilo ideálu při daných podmínkách.

zobrazit celý report

07.02.2016  | Kouty

autor: JindraK
hodnocení:

Další (letos poslední) návštěva velkého lyžařského střediska, jezdíme sem s dětmi na lyžařský kurz. Opět měla být otevřena (a byla) sjezdovka Medvědí. Počasí mělo být super.

zobrazit celý report

13.02.2016  | Kouty

autor: Lucik
hodnocení:

Do střediska jsem se letos vydala podruhé. Oproti první návštěvě nám tentokrát počasí tolik nepřálo, ale zato byly otevčeny všechny sjezdovky. Areál sliboval 70 cm sněhu a nejvíce km sjezdovek na Moravě.

zobrazit celý report

07.02.2016  | Kouty

autor: kuklik
hodnocení:

Minulý víkend byl v noci mráz i u nás v nížině, takže bylo jasné, že sníh bude v Koutech perfektní. Letos moje čtvrtá návštěva. Do toho otevřená Medvědí sjezdovka, takže by to mohla být super neděle!

zobrazit celý report

30.01.2016  | Kouty

autor: JindraK
hodnocení:

Kouty se snowboardem

Do Koutů jsem jel se snowboardem podruhé v životě. Minulý týden to bylo docela fajn, lidí málo a sníh super. Od 30. ledna měla být otevřená Medvědí, velké lákadlo, čekal jsem hodně lidí. Otevřená byla, ale lidí moc ne!

zobrazit celý report

30.01.2016  | Kouty

autor: LadaK
hodnocení:

Naše čtvrtá letošní návštěva Koutů. Bojím se, že nejlepší víkend byl ten předešlý (a špatná nebyla ani sobota 16. ledna). Nicméně už je otevřena sjezdovka Medvědí, tu ještě neznáme! A sníh nebyl tak mokrý, jak jsme se báli.

zobrazit celý report

24.01.2016  | Kouty

autor: LadaK
hodnocení:

Toto bylo naše třetí víkendové lyžování v Koutech. Jezdíme sem s lyžařskou školou s dětmi. V neděli 24. 1. tu bylo trochu více lidí než oba víkendy předtím, ale pohoda.

zobrazit celý report

24.01.2016  | Kouty

autor: JindraK
hodnocení:

Kouty se snowboardem

Byl jsem tu minulý týden jen jako doprovod s dětmi a nebylo tu moc lidí, tak jsem si řekl, že vyzkouším snowboard. Děti sem jezdí do lyžařské školy a moc se jim tu líbí.

zobrazit celý report

30.01.2016  | Kouty

autor: rradek
hodnocení:

Na víkend jsem se rozhodl poprvé v této sezoně navštívit areál Kouty, který navíc lákal na otevřenou sjezdovku Medvědí. Kdo může, ať navštíví areál raději v týdnu.

zobrazit celý report

23.01.2016  | Kouty

autor: bronas
hodnocení:

Rozhodli jsme se vyzkoušet středisko, ve kterém jsme ještě nebyli, a tak jsme v sobotu vyrazili do Koutů. Byli jsme překvapeni hlavně z dlouhých sjezdovek a na české poměry rychlé lanovky.

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Kouty

Lyžařské zájezdy

Camping Villagge Boscoblú
Orientační cena za noc vč. skipasu 700 Kč/os.
Hotel Autentic Adler
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 329 Kč/os.
Aktiv Hotel Elan
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 646 Kč/os.