Kranjska Gora - aktuální report z 09.03.2017 - SNOW.cz

Kranjska Gora aktuální report z 09.03.2017

  průměrné hodnocení:

Slovinsko Slovinsko - Julské Alpy

Kranjska Gora - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

 • autor: Tomáš Roba - SNOW
 • hodnocení:
 • návštěva od: 09.03.2017 do: 09.03.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Kranjska Gora je mezi lyžaři známa hlavně díky pořádání závodů ve slalomu mužů v rámci Světového poháru. Leží v severozápadním cípu Slovinska, velmi blízko hranic s Rakouskem a Itálií.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

"Pouze" 20 km sjezdovek nebude pro náročnější lyžaře nijak lákavé, kdo ale nehledá jen čistě lyžařskou dovolenou, tak si zde přijde na své. Všechny sjezdovky jsou roztažené na jednom hřebeni do tří částí, které jde projet s lyžemi na nohou.
Přímo nad Kranjskou Gorou začáná spleť modrých a červených sjezdovek. Ve spodní části s kratšími vleky ideální pro děti a začátečníky, pokročilejší lyžaři si své užijí ve vyšších partiích areálu, kam vedou čtyřsedačky. V prostřední části nad vesničkou Podkoren se dostanete do nejvyššího místa areálu, téměř 1300 m vysoko, kde začná slavná černá sjezdovka, kde se konají závody světového poháru. Tu jsme si bohužel nesjeli, protože se na ní konaly FIS závody. Malou záplatou byla alespoň společná fotka s Kryštofem Krýzlem a Katkou Pauláthovou. :-)
Nejvzdálenější část nad vesničkou Zelenci jsme bohužel nenavštívili, protože byla mimo provoz, ale podle mapky jsou v ní samé modré sjezdovky.

Sněhové podmínky:

Přírodní sníh v celém údolí nebyl žádný, všechny sjezdovky byly pokryty dostatečnou vrstvou technického sněhu. Kvůli denním teplotám nad nulou a nočním kolem nuly, bylo lyžování typicky jarní. Sjezdovky ráno zmrzlé a velmi tvrdé, kolem poledne lehce povolené a odpoledne už to nemělo daleko k vodnímu lyžování.
Pro večerní lyžování je osvětlena sjezdovka přímo nad městem, obsluhovaná čtyřsedačkou. Po skončení denního lyžování v 16.00 byla upravena a v 19.00, kdy večerní lyžování začíná, byla překvapivě tvrdá a tvrdá zůstala i o tři hodiny později.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Celý areál je protkán moderními čtyřsedačkami a pouze několika vleky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Čekání na lanovkách pouze v minimální míře přímo v Kranjské Goře, nejvíce na 2-3 minuty, v Podkorenu bez čekání.
Na sjezdovkách se občas musel dávat pozor, nebo si počkat na "díru", nad Podkorenem bylo prázdněji.

Občerstvení a aprés-ski:

Možností občerstvení je v Kranjske Goře spoustu. Přímo pod sjezdovkami v hlvní části je velká samooslužná restaurace a několik barů. V samotném městě je restaurací nespočet.
Za návštěvu určitě stojí nedaleký skokanský areál Planica s mamutím můstkem, který byl nedávno kompletně zrekonstruován.

Doprava do střediska a parkování:

Kranjska Gora leží cca 550 km od Prahy, přes České Budějovice, Linz a Villach. Z Brna necelých 500 km, přes Vídeň, Klagenfurt a Villach.

+ plusy

 • genius loci
 • moderní lanovky
 • apres-ski

- mínusy

 • nepříliš velké množství sjezdovek
 • nadmořská výška

Zajímavé odkazy

https://www.kranjska-gora.si

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

18.01.2020  | Kranjska Gora

 • autor: schali
 • hodnocení:

Male, ale pratelske stredisko. Prehledne sjezdovky. Vhodne pro rodiny s detmi. Minimum snowboardistu. Problem jsou hlavne snehove podminky a teplota. Pokud prijde avizovane globalni otepleni, tak tady konci. Teplota se bezne drzi v lednu pres den nad nulou. Srazky velmi slabe. Bohuzel jsme chytli si...

Hintertuxer Gletscher

Orlické Záhoří - Jadrná (nová)

Sölden

Mölltaler Gletscher

Zugspitze

Pitztaler Gletscher

SNOW tipy