Kyčerka - aktuální report z 12.03.2017 - SNOW.CZ

Kyčerka | aktuální report z 12.03.2017

Kyčerka - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Javorníky

průměrné hodnocení Kyčerka:
autor: bobu
hodnocení:
návštěva od: 12.03.2017 do: 12.03.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Celkový dojem byl velmi příjemný - jarní lyžování obohacené karnevalem pro děti v pohodovém skiareálu, kde si vybere svou sjezdovku každý lyžař.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jsou zde sjezdovky všech stupňů. Modrá zalomená s příjemným sklonem pro carving, široká taktéž dostatečně. Sportovní červená je taktéž bohatě široká a pěkně strmá. Obě tyto dvě hlavní sjezdovky jsou dlouhé kolem 500 až 600 m a na pohodové ježdění po celý den bohatě vystačí. K tomu je zde ještě dětská část, kde je krátká sjezdovka, cca 150 m dlouhá.

Sněhové podmínky:

Všude dostatečná vrstva sněhu (technického, těžkého, krystalového), nikde nevylézala hlína ani kamení, středisko se snaží udržovat sjezdovky ve stavu, který neničí lyže. To, že se později sníh hromadil a občas vylezla plotna, to už se v tomto období nedá moc ovlivnit.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Modrou sjezdovku obsluhuje kotva, která má zalomenou dráhu jízdy. Červená sjezdovka má po obou stranách pomy. Jezdila ale pouze jedna strana. Druhá poma (stará, odpojitelná) bohužel mimo provoz, což je škoda. Je to ten typ pomy, co je velmi rychlý a lyžař je na kopci razdva. V dětském areálu jsou 3 pomy, z nich byly v provozu dvě, což také bohatě postačovalo. Ještě jsou zde dva dětské pojízdné pásy pro nejmenší.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Jen po ránu zde bylo více lidí, díky karnevalu. Od oběda dál už bylo velmi málo lyžařů, fronty nebyly žádné.

Občerstvení a aprés-ski:

U dětských velků je venkovní občerstvení, mají velkou nabídku nápojů a k tomu třeba párky v rohlíku, kukuřici a podobné drobné občerstvení. Restaurace s teplými jídly je u spodní části modré sjezdovky. Nabídka jídel bohatá, ceny velmi slušné, ovšem obsluhující číšník poněkud nestíhal.

Doprava do střediska a parkování:

Naprosto bezproblémový dojezd až na parkoviště u dětských vleků. Jen se přejde cesta a jste na sjezdovce. PArkování zadarmo, místa dost.

+ plusy

  • různorodost sjezdovek, každý si vybere
  • snaha provozovatelů udržet areál v dobrém sněhovém stavu

- mínusy

  • již poněkolikáté, co jsem zde byla, tak nebyla v provozu druhá poma u červené sjezdovky
  • trochu horší spojení mezi červenou a modrou - šlapání do kopce
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

08.03.2019  | Kyčerka

autor: Dwamin
hodnocení:

Původní plán byla Dolní Morava, ale nakonec se nám nechtělo jezdit tak daleko, takže jsme změnili plán na Kyčerku a byla to dobrá volba. Sníh odpoledne vydržel ve slušném stavu a na sjezdovce jsme byli skoro sami. :)

zobrazit celý report

04.03.2018  | Kyčerka

autor: cico
hodnocení:

Kyčerka (stejnojmenný vrchol, 718 m n. m.) je velmi zajímavý a rychle se rozvíjející areál v jednom z bočních údolí, vybíhajícím z údolí Velkých Karlovic, v Pluskovci, kterým protéká stejnojmenný potok. Několik modrých a červených sjezdovek v průměrné délce kolem 600 m, které jsou obsluhovány výhrad...

zobrazit celý report

16. - 17.02.2018  | Kyčerka

autor: batdik
hodnocení:

Počasí nám vyšlo, sněhu bylo dost. Pěkné parkování a okolo areálu potěší pěkné dřevěné sochy. Trochu nás zklamalo, že zrovna prostřední spojovací sjezdovka a vlek nebyly v provozu.

zobrazit celý report

13. - 20.01.2017  | Kyčerka

autor: Marie K.
hodnocení:
Na Kyčerku jezdíme s rodinou pravidelně již několik let. Areál je vhodný pro rodiny nebo pro aktivní lyžaře. Musím ocenit velmi ochotnou obsluhu na pokladně a u vleku.

24. - 27.02.2017  | Kyčerka

autor: Krumpi
hodnocení:

Dobré lyžování, dostatek sněhu, málo lidí, cena, jídlo, dostupnost pro střední Moraváky, parkoviště je od první pomy 10 metrů, pouze přes cestu. Já pojal lyžování na nácvik funcarvingu a dokonalé uzavírání oblouků a díky výběru sklonu sjezdovek - spokojenost. Dostatečně široké, příjemně dlouhé a rov...

zobrazit celý report

08.02.2015  | Kyčerka

autor: Dana.ce
hodnocení:

Jediné, co kazilo náš dojem, bylo počasí. Vzhledem k velikosti areálu oceňuji vysoký standard doprovodných služeb a perfektní úpravu sjezdovek.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Alpine Resort Zell am See
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 753 Kč/os.
Eder - das Hochkönig Lifestyle Hotel
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 4 967 Kč/os.
Residence Cervin
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 332 Kč/os.