Le Seignus - aktuální report z 22.03.2017 - SNOW.cz

Le Seignus aktuální report z 22.03.2017

  průměrné hodnocení:

Francie Francie - Jižní Alpy

Le Seignus - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: mikels
 • hodnocení:
 • návštěva od: 22.03.2017 do: 22.03.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Volba byla jasná: využít všech 240 km sjezdovek na skipas Lumiere Espace. Vzhledem k tomu jsme se vydali do střediska Seignus v údolí Val d´Allos. Středisko se nachází ve výšce 1 500 až 2 464 m n. m. a i zde převažují krásné výhledy na národní park Mercantour. Toto středisko se mi, co se týče sjezdovek, velice líbilo. Lidi žádný, jen to spojení sem... Je asi nejlépe jet vozidlem, aby člověk nebyl vázán na skibus. Nejen zde, také ve středisku Praloup mne překvapila obsluha lanovek a vleků, kde byla především z 80 procent jen dámská. Toto jsem zatím nikde neviděl.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou zde perfektně vzájemně propojeny. Nejdelší Valcibiere měří 9 km a má velmi hezký profil. Bohužel poslední necelé 2 km se jedná o modrý dojezd, škoda. Další oblíbenou sjezdovku byla Les Vallons. Zde by vás mohla maximálně odradit poma, která má raketový start. Bohužel jsem měl v tomto středisku pocit, že některé sjezdovky jsou a některé nejsou upraveny, ale naštěstí se daly sjet všechny.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky dobré. V horní části perfektní. Problém byl u přejezdů, kde už sníh byl spíše hnědý než bílý, ale naštěstí bez kamenů. V nižších polohách se dokonce i na sjezdovkách objevovaly fleky trávy. Vše se ale dalo sjet.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Toto středisko disponuje jak komfortními lanovkami, tak např. jednou pomou nebo stařičkou 2sedačkou. Pak je zde 4sedačka, 6sedačka a kabinová lanovka z centrálního parkoviště, kde jezdí vždy po 5 kabinách za sebou. Opět zde nenajdete ani jednu sedačku s bublinou, natož pojízdný pás při nástupu na sedačku.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zdejší návštěvnost vypadala, že na sjezdovkách je jen naše partička. Z lanovky jsem ještě viděl 2 snowborďáky a pak asi 8člennou skupinku školáků, jinak nikdo.

Občerstvení a aprés-ski:

Restaurací zde moc není. Nachází se především u dolních stanic 6sedačky Clos Bertrand a pak ještě dvě restaurace v nadmořské výšce 2 000 m, odkud startují čtyřsedačková a dvousedačková lanovka. Horkou čokoládu zde pořídíte za 3 eura. Najdete zde i velký výběr jídel, a to především v takové zastrčené restauraci u výstupu z 6sedačky.

Doprava do střediska a parkování:

Vzhledem k tomu, že jsme bydleli cca 10 km od tohoto střediska, tak jsme využili přepravu osobním vozidlem. Skiareál je také propojen skibusem, který jede v čase 9:30 h a 10:30 h tam a zpět v 15:15 h a 16:40 h. Parkoviště jsou zde tři a pak centrální v dolní části obce, odkud vede kabinová lanovka do střediska, kde již přestoupíte na klasické sedačkové lanovky. Parkování je zdarma. Příjezd a odjezd městečkem je jednosměrný. Je zde i samoobslužná benzínová čerpací stanice, kde si nejdříve necháte načíst kartu, na které si zablokují částku cca 100 euro a následně strhnou to, co natankujete. :D

+ plusy

 • Nulová zalidněnost
 • Dlouhé sjezdovky až 9km
 • Společný skipas Lumier Espace
 • Počasí

- mínusy

 • Některé starší a pomalé lanovky
 • Skibus jen 2x denně
 • Některé sjezdovky kvůli sněhu již uzavřené

Zajímavé odkazy

http://www.valdallos.com/

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Santa Caterina

Santa Caterina

Santa Caterina

Santa Caterina

Santa Caterina

Santa Caterina

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 5
Otevřené sjezdovky 0 z 20 km