Kopřivná - aktuální report z 02. - 05.12.2017 - SNOW.CZ

Kopřivná | aktuální report z 02. - 05.12.2017

Kopřivná - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Jeseníky

průměrné hodnocení Kopřivná:
autor: Bender
hodnocení:
návštěva od: 02.12.2017 do: 05.12.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Ski areál na Kopřivné letos prošel velkou modernizací. Hlavním lákadlem na letošní sezonu je nová 6sedačková lanovka s vyhříváním a bublinou. Dále je zde nová červená sjezdovka a modernizovaný bufet. Letošní sezona je tady plná inovací. :)

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

K původní modré sjezdovce o délce 1 350 m nyní přibyla červená po levé straně lanovky. Sjezdovka se zhruba v půlce spojuje s dojezdem modré sjezdovky a výjezdem z kotvy, což bude možná působit problémy. Červená sjezdovka má 920 m a je osvětlená z obou stran. Zasněžovaná je logicky taktéž.

Sněhové podmínky:

Už intenzivně zasněžují červenou sjezdovku, která potřebuje asi více sněhu. V Karlově byly hodně chladné noci a díky tomu se produkovalo velké množství sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Původní čtyřsedačka byla demontovaná a převezená do Mostů u Jablunkova a místo ní byla postavená nová 6sedačka Leitner, která disponuje bublinou, vyhříváním a zvedacím pásem. Ano! Tato lanovka si dokáže změřit výšku dítěte a podle ní přizpůsobit nástupní pás, aby dítě mohlo v pohodě nasednout. Možná nastane problém s vysokými lidmi, kteří se do sedačky pěkně proboří a možná to bude mít za následek nefunkčnost vyhřívání. Ale uvidíme. Možná to v Leitneru domysleli do posledního detailu. :)

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Nulová vzhledem k tomu, že ještě nezačala sezona, ale od 26.12. bude asi plno. 26.12. je totiž zahájení sezony :)

Občerstvení a aprés-ski:

Úpravy se dočkal také bufet u dolní stanice.

Doprava do střediska a parkování:

Parkovací místa nepřibyla a středisko si to vzalo jako plus. Ten důvod je jednoduchý. Lidi nebudou mít kde zaparkovat a odjedou, tudiž se ulehčí lanovce a svahu pro maximální zážitek z jízdy. Takto to asi úplně nebude, protože lidé jsou vynalézaví a myslím si, že louka naproti svahu bude pokrytá auty.

+ plusy

  • Nová Lanovka
  • Nová sjezdovka
  • Moderní zasněžování
  • Nový bufet
  • Modernizace střediska

- mínusy

  • Parkování
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

16.12.2018  | Kopřivná

autor: rradek
hodnocení:

Na Kopřivnou jsem se vrátil po čtyřech letech a hlavním důvodem bylo vyzkoušení nové lanovky a nové sjezdovky. Největší strach jsem měl z vysoké návštěvnosti, ale obava se nevyplnila, a tak se dalo dopoledne kvalitně zajezdit. Ačkoliv to byl jejich první víkend v plném provozu, tak se hned jezdilo z...

zobrazit celý report

15.02.2018  | Kopřivná

autor: svena
hodnocení:

V Kopřivné jsme byli zvědaví na novou červenou sjezdovku a také na novou lanovku. Už od parkoviště vypadala sjezdovka velice zajímavě a dodala středisku zcela nový rozměr. Vybrali jsme si k návštěvě pracovní den po brněnských prázdninách v očekávání trochu volnějších sjezdovek. A i když lidí bylo ví...

zobrazit celý report

08.02.2018  | Kopřivná

autor: LBS
hodnocení:

Na závěr našeho pobytu v Jeseníkách jsme si nechali Kopřivnou s tím, že pojedeme hned ráno a buď to bude příjemné polyžování, nebo skončíme v hroznu lidí a budeme na každou jízdu čekat 10 minut. Nakonec jsme se za investovanou tisícovku (1 dospělý + 2 děti) dočkali obojího.

zobrazit celý report

19. - 20.01.2018  | Kopřivná

autor: Bluk
hodnocení:
Nová lanovka je skvělá, jede pěkně rychle a pěkně hřeje. Škoda, že má personál zákaz ometat bublinu, aby se nepoškrábala, ne každému to je přijemné a není vidět, kdy vystupovat. Výstup je vůbec kategorie sama pro sebe - dávejte pozor na hůlky, tolik zlomených a ohlých hůlek jako na Kopřivné, to se hned tak nevidí, je nějak divně udělaný výstup a v kombinaci s automatickým otevíráním vznikají škody. Obě sjezdovky plné sněhu, perfektní. Místy by sklon svahu mohl být větší, ale to už se nedá nic dělat. Totální fail je podlaha v nové hospodě, klouže jak led, dávejte si pozor. Zalidněnost v sobotu samozřejmě větší, čekání na cca 10 minut určitě.

17.03.2017  | Kopřivná

autor: Krumpi
hodnocení:

Sjezdovka je na můj vkus hodně modrá a to moc nemusím černé, strmé svahy. Pokud máte rádi slalomové, krátké oblouky, tak se za chvíli zastavíte, není tady sklon. Pokud jedete skoro šusem až dolů, tak rychlost naberete, ale žádná jízda z oblouku do oblouku. Tady to prostě nejezdí. Byl jsem zde potřet...

zobrazit celý report

14.03.2017  | Kopřivná

autor: LBS
hodnocení:

Ski areál v Kopřivné nám padl do oka hlavně pro svou dlouhou a krásně širokou modrou sjezdovku, protože jsme chtěli trošku provětrat lyžařskou drobotinu. A musím říct, že zpětně s odstupem to vidím jako dobrou volbu.

zobrazit celý report

14.02.2017  | Kopřivná

autor: jajos
hodnocení:

Využil jsem parádního počasí a vyrazil jsem lyžovat do skiareálu Kopřivná, který se nachází v Jeseníkách v obci Malá Morávka. Zvolil jsem návštěvu ve všední den, ale protože v některých krajích právě probíhají jarní prázdniny, tak to ve středisku vypadalo spíše jako o víkendu.
Na Kopřivné se mi mo...

zobrazit celý report

02.02.2017  | Kopřivná

autor: Monkeyr
hodnocení:

Jelikož byl v pátek pro učitele a studenty volný den, vypravili jsme se už ve čtvrtek před oblevou na večerní lyžování do Kopřivné. Parádní večerní atmosféra na dlouhé sjezdovce, žádné čekání ve frontách.

zobrazit celý report

08. - 09.01.2017  | Kopřivná

autor: svena
hodnocení:

Středisko Kopřivná se nachází v Malé Morávce, hned u hlavní silnice a jen kousek od Ski Karlov, takže je možné kombinovat oba areály, bohužel již nefunguje společný skipas. Už od parkoviště je vidět jeho obliba, obzvláště víkendy jsou hodně silné, navíc počasí přeje...
Velice potěšila obsluha jak ...

zobrazit celý report

29.12.2016  | Kopřivná

autor: Monkeyr
hodnocení:

V tomto středisku jsme byli s dětmi poprvé na radu kamaráda a nelitovali jsme. Ceny za skipas jsou na Jeseníky průměrné, ale sjezdovka je nadprůměrná, pokud vám nevadí malý sklon. Zajímavé zpříjemnění je doskočiště do nafouknuté plachty. Dnes ho bohužel teprve připravovali.

zobrazit celý report

03.01.2016  | Kopřivná

autor: bronas
hodnocení:

Do Kopřivné jsem se vrátil po 6 letech a byl jsem příjemně překvapen, kam se od té doby toto malé středisko posunulo.

zobrazit celý report

01.03.2015  | Kopřivná

autor: puamik
hodnocení:

Pohodový areál pro rodiny s dětmi se širší a mírnou sjezdovkou.

zobrazit celý report

28.02.2015  | Kopřivná

autor: K2 cigi
hodnocení:

Středisko dobře znám a je skvělé pro rodiče s dětmi, které se učí lyžovat. Takže zdatní lyžaři musí dávat pozor na rodičovské dvojičky.

zobrazit celý report

08.02.2015  | Kopřivná

autor: cmelak11
hodnocení:

Kopřivná je malé středisko v Jeseníkách nedaleko Rýmařova. Celkově je to moderní, dobře řešené středisko pro celou rodinu. Pro děti je zde spousta atrakcí jako snowtubingová dráha a obrovský bigairbag, kde si každý může vyzkoušet skoky do vzduchového polštáře. To vše za velmi příznivou cenu. Pokud h...

zobrazit celý report

08.02.2015  | Kopřivná

autor: K2 cigi
hodnocení:

Červenomodrá sjezdovka mě potěšila, i když počasí tentokrát moc nepřálo. Zato v nepřízni počasí byl naprosto skvělý velký zastřešený prostor bufetu. Půjčovna lyží a SNB se servisem lyží je v dobrém standardu.

zobrazit celý report

26.01.2015  | Kopřivná

autor: Anavi
hodnocení:

Kopřivná pro nás znamená pohodově a příjemné lyžování. Měli jsme asi vždy štěstí jak na počasí, tak i na sněhové podmínky a menší zalidněnost - na Kopřivnou jezdíme pouze ve všední dny. O víkendu bych neměla odvahu, musela bych se obrnit trpělivostí na stání ve frontě, která bývá o víkendech vždy. N...

zobrazit celý report

07.01.2015  | Kopřivná

autor: jaroslav69
hodnocení:

Toto středisko považuji za nejpříjemnější z oblasti Karlova pod Pradědem. Osobně ho obvykle využívám na první lyžování v sezoně. Takové to pohodové brouzdáníčko po svahu. A opět jsem zde nebyl zklamán.

zobrazit celý report

27.12.2014  | Kopřivná

autor: MisaBuc
hodnocení:

Na sněhovou bídu, která v Česku panuje, jsou podmínky na lyžování na Kopřivné dobré. V provozu je kotva i lanovka, děti se mohou svézt i na snowtubingu. Kopřivná patří k jesenickým střediskům, kterým se podařilo otevřít sezonu mezi prvními.

zobrazit celý report

25.01.2014  | Kopřivná

autor: jaroslav69
hodnocení:

Lyžařské středisko vhodné pro pohodové lyžování celé rodiny. Osobně toto středisko hodnotím jako nejlepší v oblasti Karlov - Malá Morávka.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Beretta
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 1 222 Kč/os.
TIGNES - FRANCIE
Orientační cena za noc vč. dopravy 2 412 Kč/os.
Sigmunderhof
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 839 Kč/os.