Annaberg - aktuální report z 11.12.2017 - SNOW.cz

Annaberg aktuální report z 11.12.2017

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Dolní Rakousko

Annaberg - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:
 • návštěva od: 11.12.2017 do: 11.12.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Všední prosincový den v malém dolnorakouském středisku s nepříznivou předpovědí počasí se proměnil ve velmi příjemné lyžování na „privátním“ kopci, kde nebylo snadné dalšího spolulyžaře zahlédnout, natož potkat.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V Annabergu se aktuálně lyžuje na strmém jihovýchodním svahu hřebene Hennestock s cca 400m převýšením, který šněruje serpentinovitá cesta (č. 1), z níž se oddělují jednotlivé černé (č. 1a, 2) a červené „rukávy“ (č. 1b). Ty vyústí dole na louce a už mírně doputují k lanovkám – jedna z nich vede až na vrchol, druhá obsluhuje jen mírnější úpatí Hennestocku.

Nejsportovnější je sjezd po poněkud nenápadné černé trati č. 2 a následně červené „tréninkové“ č. 2a a 4, zasvěcený Matthiasovi Zdarskemu, praotci alpského lyžování. Nejpohodovější je naopak široká modrá trať na louce (č. 3), obsloužená „spodní“ 4sedačkou Söllnreith.

U parkoviště je v provozu dětský výukový park a cvičná louka s kobercem, která slouží zároveň jako příjezd k hlavním sjezdovkám (č. 6).

Krátká červená trať na odvrácené straně Hennestocku (č. 5) stejně jako hlavní černá trať (č. 1a) nebo lehká sjezdovka Raidl (č. 8) jsou zatím mimo provoz, i když zásoby sněhu už mají značné.

Sněhové podmínky:

Na polovinu prosince leží přiměřené množství sněhu, krajina je celá bílá. Sjezdovky jsou navíc pokryté základovou vrstvou technického sněhu a i na těch dosud uzavřených už leží dostatečné „hromady“. Navzdory prudkému otpelení (už po ránu mezi +5 a +10 °C) sníh na sjezdovkách vydržel poměrně pevný a vodivý.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Obě 4sedačky na Hennestocku jsou pomalé a s nástupním kobercem. Zpět k parkovišti vede zastřešený pojízdný koberec, který slouží i začátečníkům na cvičném svahu, z hlavních sjezdovek je ale k němu potřeba pár metrů vybruslit do protisvahu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V celém areálu se pohybovalo odhadem jen několik desítek lidí, takže po odečtení vlekařů a lyžařů visících na lanovce se během jízdy na sjezdovce jen výjimečně podařilo někoho potkat.

Občerstvení a aprés-ski:

U parkoviště hned vedle pokladen je bar Teichstüberl, naproti pak moderní samoobslužná restaurace Raidlhütte, která je součástí hotelu JUFA.

Doprava do střediska a parkování:

Z údolí Dunaje od St. Pöltenu se klikatí a později i stoupá horská silnice až do vesničky Annaberg a na jejím spodním okraji je bezplatné kapacitní parkoviště.

+ plusy

 • krátké, ale ryze sportovní úseky sjezdovek s pozvolným dojezdem
 • solidní sněhové podmínky
 • ve všední prosincový den absolutně prázdné sjezdovky

- mínusy

 • malý areál, ideální na den či víkend
 • společný start sjezdovek v podobě dvou úzkých serpentin
 • část sjezdovek zatím uzavřena, a to včetně dominantní černé
 • pomalé lanovky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Garmisch-Partenkirchen

Garmisch-Partenkirchen

Garmisch-Partenkirchen

SNOW tipy