Annaberg - lyžování - SNOW.cz
Foto

Nad horským sedlem s horskou vesničkou Annaberg se zdvihá strmější, zpola zalesněný třináctisetmetrový hřeben Hennestock, na jehož úpatí se rozlévá mírná louka se cvičnými svahy. Milý, slunečný a kompaktní areál, obsloužený především dvěma pomalejšími čtyřsedačkami, má přímo na svém úpatí i ubytovací zázemí.

Annaberg - sjezdovky

64%20%16%
13 celkem sjezdovek (km)
12 zasněžování (km)

Annaberg - lanovky a vleky

pojízdný koberec
2
vlek
3
sedačka
2
5700 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

896-1334 m n.m.438 m

Mapa sjezdovek

Annaberg - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Annaberg - lyžování

Annaberg je milá horská vesnička, rozptýlená v horském sedle a obklopená členitými pahorky s mnoha mýtinami. Nad ní se zdvihá strmý a zpola zalesněný třináctisetmetrový hřeben Hennestock, na jehož úpatí se rozlévá mírná louka.
Louku obhospodařuje 4sedačka Söllnreith, kolem níž rolují jemně členitá modrá Reidlwiese a červená sjezdovka Rennpiste – obě jsou spíše lehké, nicméně červená, zasvěcená Matthiasovi Zdarskemu, praotci alpského lyžování s českými kořeny z nedalekého Lilienfeldu, je využívána pro tréninky v brankách. Na louce se rozkládá i malý snowpark
Z Hennestocku, kam stoupá stejnojmenná 4sedačka, sjíždí úzká serpentinovitá cesta, z níž se postupně oddělují černé a červené „rukávy“ sjezdovek, které nakonec ústí na přehlednou louku. Dominantní tratí je široká černá FIS, kopírující lanovku, již obíhá poněkud subtilnější červená Hennest, proložená mírnějšími traverzy. Méně nápadná je černá „dvojka“ Söllnreith, která se po středně širokém hangu vlévá do sjezdovek Reidlwiese a Rennpiste. Celý poměrně strmý svah Hennestocku lze sešněrovat po modře značené cestě, která jednotlivé úseky tratí několikrát protíná.
Na odvrácené, severní straně Hennestocku klesá do mělké kotliny krátká, ale přehledná a svižná červená trať s kotvovým vlekem.

Na okraji Annabergu je dětský výukový park a cvičná louka se zastřešeným pojízdným kobercem, vše přímo u parkoviště v centru cesničky, které je vstupní branou celého lyžařského areálu. Okolo parkoviště je soustředěno i veškeré zázemí – pokladny, půjčovna, škola, bar i restaurace. Na vrcholu Hennesteck je pak ještě dřevěná chata Anna Alm a na jeho úpatí malý venkovní bar.

Hlavní sjezdovky stékají po jihovýchodním svahu Hennestocku, což jim zvláště na jaře zkracuje sezónu jen do poloviny března. O dostatečnou sněhovou pokrývku na tratích pečuje už na pohled velkorysá zasněžovací artilerie.

Přímo v lyžařském areálu stojí veliký moderní, ale architektonicky decentní hotel řetězce JUFA, oblíbený hlavně pro rodinný pobyt – děti tu mají nejen venkovní a vnitřní hřiště s prolézačkami nebo boulderovou stěnou, ale i hravý vodní svět. Snídaně i večeře jsou samoobslužné, což mnoha rodičům rovněž uleví. Lyžárna má východ přímo na sjezdovku.

Dříve býval v provozu ještě areál na jižním svahu pod vesničkou, přístupný přes vrcholek Reidl – před lety ale byly sedačková lanovka i vlek demontovány, a přilehlé strmější sjezdovky tak zanikly.

Annaberg - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

440

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • milé, všestranné sjezdovky
  • příznivé ceny
  • snadná dostupnost z jihu ČR

Minus:

  • malý areál, ideální na den či víkend
  • pomalejší lanovky
  • nižší nadmořská výška a jižní orientace svahu

Odkazy

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

SNOW tipy