Jasenská dolina - aktuální report z 10. - 16.02.2013 - SNOW.CZ

Jasenská dolina | aktuální report z 10. - 16.02.2013

Jasenská dolina - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Slovensko Slovensko - Veľká Fatra

průměrné hodnocení Jasenská dolina:
autor: Jiřa
návštěva od: 10.02.2013 do: 16.02.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Malý kompaktní areál v pohoří Velké Fatry pod vrcholem hory Lysec (1 381 m) asi 15 km od Martina. Je zde v podstatě jedna široká členitější trať, která se ve spodních asi 2/3 dá sjet třemi variantami. Uváděná nadmořská výška skiareálu je 540 až 770 m n. m., což se zdá nízko, ale dolina je velmi studená a samozřejmě se využívá zasněžování technickým sněhem.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jak jsem napsal výše, jde o reálně o jednu širokou sjezdovku o délce cca 900 m. Horní třetina je v lese a sklon je něco mezi červenou a modrou, dolní 2/3 se potom rozběhnou po široké louce ve třech pásech s rozdílnými terenními profily. Obtížnost spodní části bych hodnotil jako modrou. Vlevo od této sjezdovky je velmi pěkná loučka s cvičným terénem pro děti. Trochu jako problém pro návštěvníka, který je zde poprvé, vidím vizualizaci (skimapu) areálu, tak jak je uváděná na webu. Tam je areál prezentován jako dvě nepropojená střediska Lehota a Kašová. V praxi je v provozu ovšem pouze středisko Kašová. Středisko Lehota, které je cca o 1 km dále a nemá zasněžování, není dlouhodobě v provozu a dle stupně zrezavění vleku si myslím, že se už nikdy do provozu nedostane. Další zradou je na plánku uváděná červeno-modrá sjezdovka s označením 1. Ta je bez zasněžování a zřejmě proto i mimo pozornost provozovatelů. Neupravuje se a místy na ní musíte zdolávat rozrůstající se vegetaci nebo potok.

Sněhové podmínky:

Dobré. Na sjezdovkách (sjezdovce) cca 80 cm směsi technického a přírodního sněhu. Mimo sjezdovky cca 30 až 40 cm sněhu. Sjezdovky upravované denně. Podklad tvrdý, ale ledové plotny se moc netvoří.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavním dopravním zařízením je čtyřsedačka, dále 3 pomy a 2 dětské vleky. Dle stránek střediska dávají přepravní kapacitu cca 5 400 os./hod. a to je na velikost areálu opravdu hodně. V praxi je to tak, že ve všední dny jezdí pouze čtyřsedačka a jedna z pom (značená jako E), v so + ne potom ještě jedna z pom (B nebo C). Areál je osvětlený a večerní lyžování je každý den.

Zalidněnost:

V sobotu a neděli poměrně velká. Čekací doba však téměř žádná (velká přepravní kapacita), na sjezdovkách se to však logicky projevuje větším provozem. Ve všední den dopoledne malá, odpoledne téměř prázdno.

Občerstvení a aprés-ski:

Silná stránka areálu. Je zde slušná restaurace s dostačujícím výběrem jídla i nápojů. Pouze škoda, že odpoledne docházely výborné palačinky a personál na to nebyl schopen reagovat. Dále je různě po areálu roztroušeno několik bufetů s rychlým občerstvením.

Doprava do střediska a parkování:

Celkem dobrý přístup. Silnice až do obce Belá-Dulice suchá. V obci je z jedné strany silnice omezena potokem, a proto je trochu užší. Poslední cca 3 km za obcí vedou lesem a cesta je zasněžená, ale má minimální převýšení, takže bez problémů sjízdná. Bezprostředně u areálu je veliké bezplatné parkoviště.

+ plusy

  • ve všední dny velmi mírný provoz na sjezdovkách
  • lanovky a vleky bez front
  • velký počet občerstvovacích zařízení
  • cenová hladina srovnatelná nebo lehce nižší než v ČR
  • velmi vstřícný přístup personálu skiareálu
  • bezproblémový příjezd a parkování

- mínusy

  • větší provoz na sjezdovkách během víkendu
  • matoucí údaje o velikosti areálu na webu
  • nepohodlné otevírání turniketů vsunováním magnetických kartiček

Zajímavé odkazy

http://www.jasenskadolina.sk

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

04.03.2017  | Jasenská dolina

autor: moravecpeta
hodnocení:

Celkový dojem ze střediska je ovlivněn vysokými teplotami, které vládly i v noci. Sjezdovka byla ráno upravená velmi dobře, ale každou minutou byla horší a horší. Návštěvníků bylo dost, protože kromě Skipasomatu se zlevněné lístky prodávaly i na slovenském Slevomatu. Kolem 11. hod. už nešlo najít ...

zobrazit celý report

19.02.2017  | Jasenská dolina

autor: zdenek.b
hodnocení:

Vyjeli jsme do Jasenské doliny (středisko Kašová), která se nachází v lokalitě Velké Fatry, nedaleko od Martina. Je to středisko spíše rodinného typu. Bohužel jsme dojeli až po desáté hodině, takže sjezdovka byla již poměrně rozbitá, což odpovídalo většímu zalidnění a teplotám v plusových hodnotách....

zobrazit celý report

11.02.2017  | Jasenská dolina

autor: toom007
hodnocení:

Středisko bylo super, hlavně první a poslední dvě hodiny z celodenního lyžování i když ty poslední dvě hodinky byla sjezdovka již dost rozbitá, hlavně kvůli velkému množství začínajících lyžařů :-)
Doporučuji spíš ve všední den jako začátek či zakončení hor po cestě někam dál do Tater.

zobrazit celý report