Jasenská dolina - aktuální report z 08.02.2018 - SNOW.CZ

Jasenská dolina | aktuální report z 08.02.2018

Jasenská dolina - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Slovensko Slovensko - Veľká Fatra

průměrné hodnocení Jasenská dolina:
autor: toom007
hodnocení:
návštěva od: 08.02.2018 do: 08.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Jasenská dolina je menší areál, trochu nám připomínal Deštné v O. h. v menším. Koupili jsme si zlevněný skipas na 4hodinovou lyžovačku a jako první den lyžování nám to celkem stačilo.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky byly nachystány jistě pěkně, ale my začínali až hodinu po startu. Profil je super, ze začátku prudší hlavní sjezdovka pak přejde na odpočinkovou a pak se zase pěkně rozjede.

Sněhové podmínky:

Sněhu bylo na únor stále málo, mimo sjezdovku jen zbylé kopky sněhu, na sjezdovce prosvítala občas hnědá barva, ale nezasněžované sjezdovky byly mimo provoz.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jezdili jsme na 4sedačce, ale je to v podstatě základní model, pomalá a nasedání ze stoje, takže trochu podlamuje (přítelkyně má modřiny na nohách). Vedle toho byla kotva, která jela do 3/4 stejné sjezdovky a jela rychleji, ale na ní si člověk zase neodpočine.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost byla dopoledne vyšší, kvůli asi třem lyžařským kurzům, kde jsme slyšeli dokonce hodně češtiny. Po jedné hodině (až začátečníci sjezdovku rozbili), tak se celkem vylidnilo a dalo se jezdit skoro po prázdné sjezdovce.
Největší gól, co jsem viděl jen tady, když se jeden lyžařský kurz snažil úmyslně zablokovat celou sjezdovku pomalou jízdou od kraje ke kraji a roztažením hůlek - nechci být sprostý a naštěstí jsem to viděl jen z lanovky a nebyl jsem toho účastníkem.

Občerstvení a aprés-ski:

Dali jsme si polévku, strapačky se zelím a chuťově celkem dobré, hlavně v polévce byla snad půlka kuřete, ale zato i s kůstkama. Ceny trochu vyšší, akorát pivo hnusné, jakési divně hořké, hodně pěnilo, tak možná nějaký špatný sud.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava je celkem v pohodě, bylo moc sněhu a u areálu parkoviště, které bych snad nechtěl viděl plné, protože mi přijde větší než sjezdovka.

+ plusy

  • Umí upravit sníh a sjezdovky nachystat na ranní lyžovačku
  • sjezdovka jede a je dobře členěna
  • Kvalita a chuť jídla v hlavní restauraci až na kůstky v polévce

- mínusy

  • Příliš mnoho lidí, hlavně začátečníků na sjezdovce
  • Vyšší ceny jídla v kolibě
  • Rozbití sjezdovky v poobědových hodinách díky rannímu náporu začátečníků
  • Lyžařské kurzy na svahu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

18.01.2019  | Jasenská dolina

autor: toom007
hodnocení:

Jasenskou dolinu jsem navštívil poněkolikáté a využil jsem nato opět nějakou slevu ze slevových serverů. Byl jsem spokojený, jen jsem si musel chvilku zvykat na hodně tvrdý až ledový povrch, ale na večerní protažení je tento areál super.

zobrazit celý report

04.03.2017  | Jasenská dolina

autor: moravecpeta
hodnocení:

Celkový dojem ze střediska je ovlivněn vysokými teplotami, které vládly i v noci. Sjezdovka byla ráno upravená velmi dobře, ale každou minutou byla horší a horší. Návštěvníků bylo dost, protože kromě Skipasomatu se zlevněné lístky prodávaly i na slovenském Slevomatu. Kolem 11. hod. už nešlo najít ...

zobrazit celý report

19.02.2017  | Jasenská dolina

autor: zdenek.b
hodnocení:

Vyjeli jsme do Jasenské doliny (středisko Kašová), která se nachází v lokalitě Velké Fatry, nedaleko od Martina. Je to středisko spíše rodinného typu. Bohužel jsme dojeli až po desáté hodině, takže sjezdovka byla již poměrně rozbitá, což odpovídalo většímu zalidnění a teplotám v plusových hodnotách....

zobrazit celý report

11.02.2017  | Jasenská dolina

autor: toom007
hodnocení:

Středisko bylo super, hlavně první a poslední dvě hodiny z celodenního lyžování i když ty poslední dvě hodinky byla sjezdovka již dost rozbitá, hlavně kvůli velkému množství začínajících lyžařů :-)
Doporučuji spíš ve všední den jako začátek či zakončení hor po cestě někam dál do Tater.

zobrazit celý report

10. - 16.02.2013  | Jasenská dolina

autor: Jiřa

Malý kompaktní areál v pohoří Velké Fatry pod vrcholem hory Lysec (1 381 m) asi 15 km od Martina. Je zde v podstatě jedna široká členitější trať, která se ve spodních asi 2/3 dá sjet třemi variantami. Uváděná nadmořská výška skiareálu je 540 až 770 m n. m., což se zdá nízko, ale dolina je velmi stu...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Alpina Resort
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 978 Kč/os.
Hotel Troll

Hotel Troll's Brauhaus

Německo Německo - Winterberg
snídaně vlastní doprava bez skipasu
Od 1 563 Kč
Orientační cena za noc vč. snídaně 998 Kč/os.
Johannesbad Hotel St. Georg
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 4 360 Kč/os.