Feuerkogel - aktuální report z 18.12.2017 - SNOW.cz

Feuerkogel aktuální report z 18.12.2017

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Horní Rakousko

Feuerkogel - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:
 • návštěva od: 18.12.2017 do: 18.12.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Feuerkogel, jedno z nejbližších alpských středisek, je výrazná vyhlídková planina uprostřed Solné komory vysoko nad jezerem Traunsee, kde se lyžuje na kratších sjezdovkách, stékajích ze dvou holých pahorků a dále na delších a členitějších tratích, které se noří níže do lesa. Aktuálně je zasypané až metrem a půl prašanu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Podél páteřní 8místné kabinky s 500m převýšením klesá široká červená sjezdovka dálničního typu, nikoliv však jednotvárná, ale s občasnou změnou sklonu nebo zatáčkou. Všechny její prudší úseky objíždí užší modrá trať. Expresní 6sedačka obsluhuje o něco strmější část svahu, kterou protíná středně široká a trochu neposednější černá sjezdovka. Tu pak velkým obloukem obíhá modrá „rodinná“ trať se společným plošším dojezdem. V nejvyšším patře areálu, připomínajícím „měsíční“ krajinu, se točí výhradně vleky (v provozu až od Vánoc).

Sněhové podmínky:

Ve vrcholových partiích leží okolo metru a půl (přírodního) sněhu, sjezdovky jsou přesto průběžně dostříkávané i technickým sněhem, a to poměrně vlhkým, který při průjezdu kolem děl ulpíval na brýlích. V předvánočním týdnu byly v provozu jen sjezdovky pod horní stanicí přístupové kabiny, ale od vánočního víkendu už se bude lyžovat i na nejvýše položených vlecích, tedy všude. Sníh byl lehoučký, prachový, velmi příjemný i pro jízdu mimo sjezdovky. Do údolí vede neupravovaná ski-route, kterou už někteří místní sjížděli, ovšem na dojezdu bylo očividně sněhu jen tak tak.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z údolního městečka Ebensee na břehu jezera Traunsee stoupá do areálu malá visutá kabinová lanovka – už samotný výjezd podél v blízkosti impozantních skal je zážitkem. Hlavní sjezdovky obsluhují moderní 8místná kabinka a expresní 6sedačka, v nejvyšších partiích jsou pak vleky (zatím kromě cvičné louky mimo provoz).

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Ve všední den před Vánoci lyžovali na Feuerkogelu hlavně místní, a to ve velmi malém počtu. Obecně se sem lyžaři sjíždějí hlavně na víkend.

Občerstvení a aprés-ski:

Hned vedle horní stanice přístupové kabiny stojí Feuerkogelhaus – horská ubytovna s restaurací, jejíž specialitou, za kterou se sem sjíždějí hosté ze širokého okolí, je „naše“ vepřo-knedlo-zelo.

Doprava do střediska a parkování:

Nástupní stanice lanovky se nachází kousek nad městem Ebensee, bezplatné asfaltové parkoviště je přímo u lanovky a další pak zhruba 200 m od ní. Feuerkogel je jedním z nejbližších alpských středisek při cestě z jihu Čech s dojezdem od hranic okolo hodiny a půl.

+ plusy

 • hlavní sjezdovka je vděčná široká červená magistrála
 • dvě moderní a rychlé lanovky v hlavní části areálu
 • výborný prachový sníh
 • za pěkného počasí pravděpodobně jedinečné výhledy - Solná komora, Dachstein

- mínusy

 • zatím uzavřené sjezdovky v nejvyšších partiích
 • málo kapacitní přístupová lanovka
 • místy nepříjemně namířená sněžná děla
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Čtyři údolí

SNOW tipy

Výška sněhu 95 cm
Otevřené lanovky a vleky 30 z 67
Otevřené sjezdovky 140 z 412 km