Foto

Malé středisko okolo vrcholu Feuerkogel nad jezerem Ebensee v Solné komoře skýtá kromě několika plnohodnotných sjezdovek spíše kratší a nenáročné terény a hlavně kouzelné výhledy a také zimní nelyžařské vyžití.

Feuerkogel - sjezdovky

40%50%10%
10 celkem sjezdovek (km)
8 zasněžování (km)

Feuerkogel - lanovky a vleky

pojízdný koberec
1
vlek
4
sedačka expres
1
kabinka
1
visutá kabina
1
8700 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

443-1625 m n.m.1182 m

Mapa sjezdovek

Feuerkogel - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Feuerkogel - lyžování

Feuerkogel je výrazná vyhlídková planina uprostřed Solné komory vysoko nad jezerem Traunsee, kde se lyžuje podél vleků na kratších sjezdovkách, stékajích ze dvou holých pahorků, a dále na delších a členitějších tratích s převýšením až 500 m, které se noří níže do lesa a obsluhují je expresní sedačka a kabinka. Za opravdu dobrých sněhových podmínek se dá sjet po neupravované ski-route až do údolí. Celý areál je poměrně kompaktní s pomyslným centrem okolo horní stanice přístupové kabinové lanovky, kde se nachází horské chaty, stylová „chaletová“ vesnička, dětský park a poblíž i horní stanice dvou hlavních lyžařských lanovek.

Náhorní planinou je vyznačeno i pět výletních tras pro sněžnice s výhledy zejména na masiv Dachsteinu. Sjezdovky nabízejí kromě Dachsteinu hlavně pohled na jezero Traunsee hluboko v údolí. Krajinově impozantní je přitom už výjezd malou visutou kabinovou lanovkou z Ebensee, která šplhá strmě vzhůru na dosah četných skalních hřebínků.

Hornorakouská kuchyně je velmi podobná té české, a tak nepřekvapí, že nejvyhlášenější specilitou restaurace Feuerkogelhaus, hned vedle přístupové kabiny, je výborné a hutné vepřo-knedlo-zelo, jen knedlíky jsou ve zdejším pojetí kulaté.

Ubytovat se lze v údolí u jezera v Ebensee nebo v chatové osadě přímo v areálu kousek nad horní stanicí kabinové lanovky, která sestává ze 13 dřevených „chaletů“ s vlastní saunou.

Nástupní stanice lanovky se nachází kousek nad městem Ebensee, bezplatné asfaltové parkoviště je přímo u lanovky a další pak zhruba 200 m od ní.

Kuriozitou je, že první lanovka na Feuerkogel byla postavena už v roce 1927 a brzy nato ji následoval i lyžařský vlek – jde tedy o jedno z nejstarších lyžařských center Rakouska, které v době vzniku „lyžařskou infrastrukturou“ předstihlo dokonce i slavný Arlberg.

Feuerkogel - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

870

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • hlavní sjezdovka je vděčná široká červená magistrála
  • dvě moderní a rychlé lanovky v hlavní části areálu
  • jedinečné výhledy na Solnou komoru a Dachstein

Minus:

  • mnoho krátkých sjezdovek
  • málo kapacitní přístupová lanovka

Odkazy

Ischgl / Silvretta Arena

Ischgl / Silvretta Arena

Ischgl / Silvretta Arena

Ischgl / Silvretta Arena

Ischgl / Silvretta Arena

Ischgl / Silvretta Arena

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 46
Otevřené sjezdovky 0 z 239 km