Karlova Studánka - aktuální report z 29. - 31.01.2018 - SNOW.cz

Karlova Studánka aktuální report z 29. - 31.01.2018

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Jeseníky

Karlova Studánka - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Kirkous
 • hodnocení:
 • návštěva od: 29.01.2018 do: 31.01.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Malé středisko, vlastně jen jedna sjezdovka, v Karlově Studánce, tedy ve stínu nejvyšší jesenické hory Pradědu. Zřejmě málo navštěvované, klidné, dobré pro děti nebo začátečníky, s malým parkovištěm, vhodné pro ubytované v místě, pokud bydlíte 50 metrů od sjezdovky, tak úplně ideální.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jedna sjezdovka, modrá, cca 500 metrů dlouhá, začátek lehce prudší a užší, pak se rozšiřuje a sklon se zmírňuje, velmi vhodné pro začátečníky.

Sněhové podmínky:

Zasněžováno a pravidelně upravováno. Svah je orientován východně, takže když v noci napršelo a sjezdovka namrzla, díky slunci to do hodinky změklo. Naopak odpolední slunce tam nesvítí, takže to více neodtává. Dvakrát týdně (středa a sobota) večerní lyžování od 18 do 21.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Obsluhováno jednou kotvou, pánové velmi přátelští. Skipasy jsou s čárovým kódem, ale nevadilo to. Vedle je malá bouda s lyžařskou školou, nevím jak funguje, v každém případě má lano na výuku, které není součástí areálu a nelze použít bez instruktora.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na svahu nás bylo opravdu jen pár, včetně jednoho menšího lyžařského výcviku, to mám třídenní zkušenost, ale je to v týdnu před začátkem jarních prázdnin. Možná se to změní.

Občerstvení a aprés-ski:

Téměř bez občerstvení, u pokladny je automat na horké nápoje, pár kroků odtud bouda s občerstvením, ale ta nebyla v provozu. Nejbližší restaurace až v centru Karlovy Studánky, tj. cca 5 minut pěšky.

Doprava do střediska a parkování:

Areál je na výjezdu z Karlovy Studánky směrem na Vrbno pod Pradědem, pár metrů za tzv. dolním parkovištěm doleva nahoru, cca 50 metrů, dobře značeno. Jistě lze zaparkovat na dolním parkovišti (placeném) a dojít pěšky (přes cestu a po schodech nahoru, cca 100 m), nebo zaparkovat u areálu, ale míst je tam tak na 10 aut. Nebo ideální je bydlet poblíž přímo v Karlově Studánce a dojít pěšky.

+ plusy

 • malá zalidněnost
 • dobré pro děti a začátečníky
 • přátelský personál

- mínusy

 • málo místa na parkování
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

31.01. - 02.02.2019  | Karlova Studánka

 • autor: Kirkous
 • hodnocení:

Po roce opět návštěva Karlovy Studánky - středisko, které je vlastně jen jeden vlek na jednom svahu, se trochu modernizovalo, nyní se jmenuje Pradědova aréna. Je to velmi vhodné pro začátečníky a pro nenáročné lyžaře. Svah (modrá sjezdovka) je celkem dlouhý a relativně široký, dobře upravený. Výhoda...

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 11
Otevřené sjezdovky 0 z 16