Karlova Studánka - aktuální report z 31.01. - 02.02.2019 - SNOW.cz

Karlova Studánka aktuální report z 31.01. - 02.02.2019

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Jeseníky

Karlova Studánka - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Kirkous
 • hodnocení:
 • návštěva od: 31.01.2019 do: 02.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Po roce opět návštěva Karlovy Studánky - středisko, které je vlastně jen jeden vlek na jednom svahu, se trochu modernizovalo, nyní se jmenuje Pradědova aréna. Je to velmi vhodné pro začátečníky a pro nenáročné lyžaře. Svah (modrá sjezdovka) je celkem dlouhý a relativně široký, dobře upravený. Výhoda je umístění v malebné Karlově Studánce.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jedna sjezdovka dlouhá něco přes 500 metrů, obsluhovaná kotvou, modrá, nahoře trochu prudší, ovšem úplní začátečníci mohou sestoupit z kotvy dříve, pokud se bojí. Celkem široká a při malém počtu lidí si i pokročilejší lyžař může užít oblouky.

Sněhové podmínky:

Byli jsme tam v době, kdy všude bylo plno přírodního sněhu, ale sněhová děla podél sjezdovky svědčí o tom, že je v případě nedostatku zasněžováno. Karlova Studánka je poměrně vysoko, a dá se říci, že přírodní sněhové podmínky jsou tam celkem dobré. Svah byl ráno vždy velmi dobře upravený, rovnoměrný manžestr.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jeden vlek, kotva, vlekaři jsou velmi úslužní a nápomocní při nasedání. Středisko se modernizovalo - skipasy jsou bezkontaktní. Oproti loňskému roku se změnila nabídka, zmizely bodové skipasy. Pokladna je bezprostředně pod svahem, ale pozor, nelze platit kartou. Kdo nemá hotovost, musí si zajít do bankomatu v Karlově Studánce u pošty (cca 500 metrů pěknou procházkou). Třikrát týdně mají i večerní lyžování. Inzerují i školu, a vedle sjezdovky je malý dětský park s lanem.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Využívali jsme ranní skipasy, od 8.30 do 11 hod., a v té době na sjezdovce bylo celkem málo lidí, samozřejmě s přibývajícím časem i lidí přibývalo, ale že by se tam nedalo hnout nebo se muselo čekat na vleku, tak to ani při největším návalu. Víkendy jsou ale možná obsazenější.

Občerstvení a aprés-ski:

Pod svahem je naproti pokladny hospůdka v dřevěnici, určitě se dá využívat, nabízeli tam kromě piva, lima i nějaké jídlo, ale nemám bezprostřední zkušenost. Samotná Karlova Studánka ovšem stojí za to, po lyžování se může člověk procházet mezi lázeňskými domy, chutnat prameny, zajít si do kavárny, na zákusek atd. Nebo využívat i běžky, kolem Karlovy Studánky jsou upravené tratě, nebo se dá vyjet na Praděd, zastávka autobusu je hned pod Pradědovou arénou.

Doprava do střediska a parkování:

Autem na konec Karlovy Studánky, ukazatele celkem spolehlivě navedou, příjezd ke středisku je naproti tzv. dolního parkoviště. Přímo u pokladny se dá zaparkovat, cesta ovšem není upravována, řetězy ale nebyly potřeba. Když není místo u sjezdovky, tak se dá na dolním parkovišti a nějakých 100 metrů dojít, ale parkoviště je placené.

+ plusy

 • Poloha v Karlově Studánce
 • Vhodné pro děti
 • Málo lidí

- mínusy

 • Jen jeden svah

Zajímavé odkazy

https://www.pradedovaarena.cz/

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

29. - 31.01.2018  | Karlova Studánka

 • autor: Kirkous
 • hodnocení:

Malé středisko, vlastně jen jedna sjezdovka, v Karlově Studánce, tedy ve stínu nejvyšší jesenické hory Pradědu. Zřejmě málo navštěvované, klidné, dobré pro děti nebo začátečníky, s malým parkovištěm, vhodné pro ubytované v místě, pokud bydlíte 50 metrů od sjezdovky, tak úplně ideální.

Snow Town Yeti

SNOW tipy