Kaunertal - aktuální report z 01.02.2018 - SNOW.cz

Kaunertal aktuální report z 01.02.2018

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Kaunertal - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:
 • návštěva od: 01.02.2018 do: 01.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Kaunertal jsem již kdysi navštívil, a tak jsem věděl, do čeho jdu. Na ledovec jsem se opravdu těšil, předpověď slibovala krásné počasí, a tak jsem nemohl ani dospat. Po zaplacení skipasu u mýtné brány stoupáme autem až do výšky 2 750 m n. m. Cesta zabere okolo 30 munut a dostat se na parkoviště není tedy moc pohodlné, naštěstí. Ano, delší cesta do střediska naštěstí odrazuje davy lyžařů, kteří raději jezdí třeba do nedalekého Serfaus. Snad tedy projekt, který plánuje propojení areálu s údolím lanovkou zůstane projektem a Kaunertal bude i nadále klidným střediskem pro požitkáře. To, co jsem od Kaunertalu čekal, jsem dostal, a tak až na jednu maličkost naprostá paráda. Kaunertalu dávám plný počet hvězd i přes neupravenou černou sjezdovku, na kterou jsem se těšil.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko je spíše menšího charakteru, "pouhých" 22 km sjezdovek tolik neláká, a tak jsme s přítelkyní na sjezdovkách moc lyžařů nepotkávali. Sjezdovky všech barev od modré po černou. Ty nejlehčí vedou okolo kotvy na ledovci, jsou to krásné přibližně kilometr dlouhé jednohubky. Modrá varianta vede také podél sedáčkové lanovky v délce okolo 3 km. Trať je místy užší, zato občas příjemně hravá. Hezký červený sjezd je možný z úplného vrcholu až na spodní stanici čtyřsedačky a praktici souběžně kopíruje modrou variantu, na závěr skvěý teréní zlom, který nemá chybu. Černá sjezdovka je na Kaunertalu velmi příjemná, ale v době naši návštěvy nebyla přes noc upravená, což je tedy jediné mínus, které jsem zde zaznamenal.

Sněhové podmínky:

Sněhu víc než dost. Středisko udávalo 550 cm.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Pouze jedna čtyřsedačka s mezistanicí přibližně v polovině trati. Vybavená bublinou, rychlá tak akorát. Dále jedna kabinka s vyhřívaným sedákem, což je velmi příjemné a nakonec několik vleků v horní části areálu. Celkově moderní lanovky bez výhrad.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na parkovišti asi 15 aut hovoří za vše. Sem tam bylo možné potkat nějakého kolegu na lyžích, tak aby se člověk nebál, že je ve středisku sám. U lanovek nikdo. Přesně dle očekávání.

Občerstvení a aprés-ski:

Dvě příjemné restaurace, pokud chcete výhled na ledovec doporučím Gletscherrestaurant na horním parkovišti, pokud nechcete být u oběda rušeni ostatními zkuste Ochsenalm u spodní stanice sedačky. Námi vyzkoušena Ochsenalm pouze na polévku a čaj. Příjemný personál, cena za polévku 6 euro, čaj 2,5.

Doprava do střediska a parkování:

Od mýtné brány okolo 30 minut cesty s velkým převýšením až do výšky 2 750 m. Velmi dobře upravená silnice bez nutnosti použít sněhové řetězy. Parkování zdarma.

+ plusy

 • Klid, slunce, sníh
 • Malá návštěvnost s komorní atmosférou
 • Nádherné okolí a výhledy
 • Možnost využít 2denní skipas ve třech dnech bez přirážky na ceně, platný i do menšího Fendels
 • Jedno z nejklidnějších středisek v okolí

- mínusy

 • Přes noc neupravená černá sjezdovka
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17. - 19.11.2016  | Kaunertal

 • autor: fish33
 • hodnocení:

Příjemné středisko ideální k rozježdění na počátku sezóny v krásném prostředí na ledovci, které ale není nikterak oslnivé ve své velikosti, rozmanitosti sjezdovek ani v poměru vleků k lanovkám. Velmi dobré sněhové podmínky, kvalitní a moderní zázemí a dostatek parkovacích míst u kabinky nebo u sedač...

Kaunertal

Kaunertal