Olešnice v Orlických horách - Hartman - aktuální report z 09.02.2018 - SNOW.cz

Olešnice v Orlických horách - Hartman aktuální report z 09.02.2018

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Orlické hory

Olešnice v Orlických horách - Hartman - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: jenda0007
 • hodnocení:
 • návštěva od: 09.02.2018 do: 09.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dnešního dne jsem se rozhodl, že po včerejších smíšených pocitech dám Krkonoším odpočinout a vyrazím na dopolední lyžovačku do Olešnice v Orlických horách, a to do střediska Hartman, kde jsem ještě nebyl. Kamarád mi říkal, že je to hezké středisko bez lidí a jsou zde příjemné sjezdovky za dobrý peníz, a tak jsem vyrážel z Hradce Králové, kdy teplota byla minus 2 stupně a ta samá teplota byla i ve středisku.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál má tři sjezdovky všech obtížnosti a délek od 500 metrů do 1 000 metrů, my jsme využívali jízdu po rádoby červené a do našeho odjezdu kolem 12. hodiny sjezdovka držela. V době našeho ježdění zde probíhal slalomový závod školičky, ale to nás nijak neomezilo. Kousek od sjezdovky se nachází lano pro děti délky cca 30 metrů.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky jsou dobré, ale je to větší procento technického sněhu a občas byla vidět plotna, odhaduji okolo 50 cm sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Ve středisku je pouze kotva, ale která bohatě stačí na zdejší poměry.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí bylo málo a je to nahoru dolu, areál je využíván i lyžařskýmmi školkami a tak někde se stane, že dítko spadne na vleku, ale co každý nějak začínal.

Občerstvení a aprés-ski:

Na dojezdu kotvy je zázemí areálu, možnost stravování, které jsme nevyužili, ale je zde i možnost wellness a ubytování.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava naprosoto v pohodě z Hradce přes Třebechovice, Opočno a dále jsem jel přes Bačetín, Sněžné až do Olešnice, kde se projede kolem jiného skiareálu, až na náměstí a za kostelem vpravo do slepé ulice a po 1 km je Hartman, cesta je značená, v místě dosti velké parkoviště zdarma.

+ plusy

 • krásné rodinné středisko se slušným zázemím
 • dobré ceny permic a jídla
 • parkování zdarma
 • vstřícní vlekaři, které to baví

- mínusy

 • mohlo být slunce
 • delší sjezdovky - subjektivní
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

28.12.2022  | Olešnice v Orlických horách - Hartman

 • autor: mikels
 • hodnocení:
Po lyžovačce ve skiareálu Šerlišský Mlýn jsem se rozhodl ještě omrknout tento ski areál. Po příjezdu do střediska, kdy poslední usek vede po panelové silnici, je zde úplně prázdné a skiareál mimo provoz. Než jsem vyfotil areál, tak se zde otáčely hned 2 vozidla. Evidentně informace o tom, že to tu nefunguje, asi nejsou. Areál je v současné době nepřístupný a komplet oplocen. Přilehlý hotel je také mimo provoz. Před vjezdem k hotelu je pouze cedulka o cenách parkování - jeden den 100 Kč za osobní auto, obytňák a karavan 300,- Kč. Doufám, že tyto informace o skiarálu budou prospěšné, abyste neměli zbytečnou cestu sem. Areál disponuje třemi sjezdovkami všech obtížnosti a délek od 500 metrů do 1 000 metrů. Dnes ani památky po sněhu a ani zde nefunguje umělé zasněžování, přitom co si pamatuji, měli sněžná děla zaparkovaná na vrcholu. V současné době se hledá pronajímatel areálu. V areálu jsou dva vleky. K dispozici tu byly i 2 dětské vleky.

31.12.2018  | Olešnice v Orlických horách - Hartman

 • autor: Kašpi
 • hodnocení:

Byla to moje první návštěva tohoto malého střediska. Vzhledem k tomu, že byl Silvestr a očekával jsem ve větších střediscích nával, tak jsem se rozhodl pro nějaké menší. Byla to dobrá volba.

Branná

Branná

Branná

Branná

Branná

Branná

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 4
Otevřené sjezdovky 0 z 4