Olešnice v Orlických horách - Hartman aktuální report z 09.02.2018

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Orlické hory

Olešnice v Orlických horách - Hartman - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: jenda0007
 • hodnocení:
 • návštěva od: 09.02.2018 do: 09.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dnešního dne jsem se rozhodl, že po včerejších smíšených pocitech dám Krkonoším odpočinout a vyrazím na dopolední lyžovačku do Olešnice v Orlických horách, a to do střediska Hartman, kde jsem ještě nebyl. Kamarád mi říkal, že je to hezké středisko bez lidí a jsou zde příjemné sjezdovky za dobrý peníz, a tak jsem vyrážel z Hradce Králové, kdy teplota byla minus 2 stupně a ta samá teplota byla i ve středisku.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál má tři sjezdovky všech obtížnosti a délek od 500 metrů do 1 000 metrů, my jsme využívali jízdu po rádoby červené a do našeho odjezdu kolem 12. hodiny sjezdovka držela. V době našeho ježdění zde probíhal slalomový závod školičky, ale to nás nijak neomezilo. Kousek od sjezdovky se nachází lano pro děti délky cca 30 metrů.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky jsou dobré, ale je to větší procento technického sněhu a občas byla vidět plotna, odhaduji okolo 50 cm sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Ve středisku je pouze kotva, ale která bohatě stačí na zdejší poměry.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí bylo málo a je to nahoru dolu, areál je využíván i lyžařskýmmi školkami a tak někde se stane, že dítko spadne na vleku, ale co každý nějak začínal.

Občerstvení a aprés-ski:

Na dojezdu kotvy je zázemí areálu, možnost stravování, které jsme nevyužili, ale je zde i možnost wellness a ubytování.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava naprosoto v pohodě z Hradce přes Třebechovice, Opočno a dále jsem jel přes Bačetín, Sněžné až do Olešnice, kde se projede kolem jiného skiareálu, až na náměstí a za kostelem vpravo do slepé ulice a po 1 km je Hartman, cesta je značená, v místě dosti velké parkoviště zdarma.

+ plusy

 • krásné rodinné středisko se slušným zázemím
 • dobré ceny permic a jídla
 • parkování zdarma
 • vstřícní vlekaři, které to baví

- mínusy

 • mohlo být slunce
 • delší sjezdovky - subjektivní
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

28.12.2022  | Olešnice v Orlických horách - Hartman

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Po lyžovačce ve skiareálu Šerlišský Mlýn jsem se rozhodl ještě omrknout tento ski areál. Po příjezdu do střediska, kdy poslední usek vede po panelové silnici, je zde úplně prázdné a skiareál mimo provoz. Než jsem vyfotil areál, tak se zde otáčely hned 2 vozidla. Evidentně informace o tom, že to tu nefunguje, asi nejsou. Areál je v současné době nepřístupný a komplet oplocen. Přilehlý hotel je také mimo provoz. Před vjezdem k hotelu je pouze cedulka o cenách parkování - jeden den 100 Kč za osobní auto, obytňák a karavan 300,- Kč. Doufám, že tyto informace o skiarálu budou prospěšné, abyste neměli zbytečnou cestu sem. Areál disponuje třemi sjezdovkami všech obtížnosti a délek od 500 metrů do 1 000 metrů. Dnes ani památky po sněhu a ani zde nefunguje umělé zasněžování, přitom co si pamatuji, měli sněžná děla zaparkovaná na vrcholu. V současné době se hledá pronajímatel areálu. V areálu jsou dva vleky. K dispozici tu byly i 2 dětské vleky.

31.12.2018  | Olešnice v Orlických horách - Hartman

 • autor: Kašpi
 • hodnocení:

Byla to moje první návštěva tohoto malého střediska. Vzhledem k tomu, že byl Silvestr a očekával jsem ve větších střediscích nával, tak jsem se rozhodl pro nějaké menší. Byla to dobrá volba.

Tonale Ponte di Legno

Tonale Ponte di Legno

Tonale Ponte di Legno

Tonale Ponte di Legno

Tonale Ponte di Legno

Tonale Ponte di Legno

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 30
Otevřené sjezdovky 0 z 100 km