Olešnice v Orlických horách - Hartman - aktuální report z 31.12.2018 - SNOW.cz

Olešnice v Orlických horách - Hartman aktuální report z 31.12.2018

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Orlické hory

Olešnice v Orlických horách - Hartman - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Kašpi
 • hodnocení:
 • návštěva od: 31.12.2018 do: 31.12.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Byla to moje první návštěva tohoto malého střediska. Vzhledem k tomu, že byl Silvestr a očekával jsem ve větších střediscích nával, tak jsem se rozhodl pro nějaké menší. Byla to dobrá volba.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál je na na jednom kopci. Kopec však není všude stejně strmý, a tak je dle sklonu rozdělen na sjezdovky tří obtížností. Délka sjezdovky je asi 500 m. Vrchní část kopce je mírnější, střední část je stmější a spodní část je opět mírnější.

Sněhové podmínky:

Vysněžena pravá část kopce při pohledu zespodu, dle značení se jedná o černou sjezdovku. Výška sněhu asi 50 cm. Jedná se o směs technického a přírodního sněhu. Pista byla tvrdá a pěkně se na ní lyžovalo. Ostatní sjezdovky mimo provoz pouze s přírodním sněhem.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Kopec je obsluhovám dvěma vleky. Vpravo je kotva a vlevo poma. V provozu byla pouze kotva.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí bylo méně a fronty se netvořily, takže na to, že byl Silvestr, tak super.

Občerstvení a aprés-ski:

Dole u vleku je samoobslužná restaurace, nicméně tu jsem nenavštívil.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta z Olešníce k areálu panelová s popraškem sněhu. Takže bez problému sjízdná. Parkovište štěrkové nedalo vleku zdarma.

+ plusy

 • tvrdá pista
 • lyžování bez front

- mínusy

 • kratší sjezdovka
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

28.12.2022  | Olešnice v Orlických horách - Hartman

 • autor: mikels
 • hodnocení:
Po lyžovačce ve skiareálu Šerlišský Mlýn jsem se rozhodl ještě omrknout tento ski areál. Po příjezdu do střediska, kdy poslední usek vede po panelové silnici, je zde úplně prázdné a skiareál mimo provoz. Než jsem vyfotil areál, tak se zde otáčely hned 2 vozidla. Evidentně informace o tom, že to tu nefunguje, asi nejsou. Areál je v současné době nepřístupný a komplet oplocen. Přilehlý hotel je také mimo provoz. Před vjezdem k hotelu je pouze cedulka o cenách parkování - jeden den 100 Kč za osobní auto, obytňák a karavan 300,- Kč. Doufám, že tyto informace o skiarálu budou prospěšné, abyste neměli zbytečnou cestu sem. Areál disponuje třemi sjezdovkami všech obtížnosti a délek od 500 metrů do 1 000 metrů. Dnes ani památky po sněhu a ani zde nefunguje umělé zasněžování, přitom co si pamatuji, měli sněžná děla zaparkovaná na vrcholu. V současné době se hledá pronajímatel areálu. V areálu jsou dva vleky. K dispozici tu byly i 2 dětské vleky.

09.02.2018  | Olešnice v Orlických horách - Hartman

 • autor: jenda0007
 • hodnocení:

Dnešního dne jsem se rozhodl, že po včerejších smíšených pocitech dám Krkonoším odpočinout a vyrazím na dopolední lyžovačku do Olešnice v Orlických horách, a to do střediska Hartman, kde jsem ještě nebyl. Kamarád mi říkal, že je to hezké středisko bez lidí a jsou zde příjemné sjezdovky za dobrý pení...

Branná

Branná

Branná

Branná

Branná

Branná

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 4
Otevřené sjezdovky 0 z 4