Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov - aktuální report z 10.02.2018 - SNOW.CZ

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov | aktuální report z 10.02.2018

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Jeseníky

průměrné hodnocení Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov:
autor: Bender
hodnocení:
návštěva od: 10.02.2018 do: 10.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Ideální sněhové podmínky, skvěle upravené svahy, ski cross a nový snowpark. Ačkoliv je o víkendech návštěvnost vyšší, stále se zde dá skvěle zalyžovat.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V 8:30 jsem vyjel na první stopu po červené sjezdovce sportovní pod lanovou dráhou Karlovský Expres. Perfektně upravený a přimrzlý svah na kterém byl lehký poprašek prašanu, který krásně podržel. Dále jsem vyzkoušel Slunečnou a zhruba v 8:45 jsem zavítal na sjezdovku Kazmarka, kde jsem zůstal až do 11:00. Červená sjezdovka s parádní šířkou a výbornou úpravou je pro mě ideální stav. Kvalita svahu se začala měnit okolo 10:00, kdy ostatní lidé přejížděli z přeplněného Myšáku právě na Kazmarku a také to tak vypadalo. Jedná se o sportovní sjezdovku a bohužel mnozí si ji pletou s modrou sjezdovkou na naučení základního stylu lyžování. Díky tomuto byl svah po pár okamžicích zahlcený dětmi a jejich rodiči, kteří se je zde rozhodli učit. Toto bohužel mělo za následek to, že mnozí sportovní lyžaři zde museli dávat velký pozor na tyto jevy a u mnohých to vyvolávalo pocit vzteku včetně mě. Ale to už není problém areálu, nýbrž problém nezodpovědných rodičů.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky jsou naprosto parádní. Na to, jaká letos je zima, je na sjezdovkách až nadprůměrná vrstva sněhu. Konkrétně na sjezdovce Kazmarka jsem naměřil až 1,5 m a na sjezdovkách v areálu Karlovského Expresu se průměrná výška sněhu pohybuje okolo 1 m. S tím, že na horních vrstvách sněhu, je zhruba 10 cm přírodního sněhu. :)

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Karlovský Expres - naprosto legendární a rychlá lanovky firmy Doppelmayr.
Kazmarka - rychlá kotva se super obsluhou.
Katrák - rychlá kotva taktéž se super obsluhou .

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí bylo skutečně hodně. Konkrétně na Karlovském Expresu to bylo i na 10 až 15 minut stání. Ale! Tyto řady vznikají kvůli tomu, že lidé nevyužívají sedačky do plného počtu. Mnohdy vidím, že sedačky jedou pouze s jednou osobou, což je hodně špatné. U branek vlekař nahání lidi po čtyrech, ale oni stejně nejedou. Takže toto je ten důvod řad. Opět to není chybou střediska. Na vleku Kazmarka jsem sjel a rovnou jel opět nahoru. Bylo pár chvil, kdy se spodek zahustil a stálo se okolo 3 až 5 minut. Opět kvůli lidem, kteří mají na kotvě nutkání jezdit po jednom, ačkoliv se je vlekař snaží nabádat k tomu, aby jeli po dvou.

Občerstvení a aprés-ski:

Apres-ski u Ježka se letos hodně změnilo, a to k lepšímu. Horké nápoje jsou skutečně horké a je v něm tepleji. Určitě všem doporučuji restauraci na Kazmarce - hotová jídla, skvělé polévky za poměrně příznivé ceny. Například plněné knedliky s uzeným a se špenátem za 129 Kč. Za super cenu super jídlo. :)

Doprava do střediska a parkování:

Areál disponuje 6 parkovišti o dostatečné kapacitě. Cesta do střediska naprosto bez problému.

+ plusy

  • Upravenost Svahu
  • Personál
  • Rychlé lanovky a vleky
  • Občerstvení
  • Dostatek parkovacích míst
  • Vysněženost svahů

- mínusy

  • Nezodpovědní rodiče (není problém areálu)
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

07.02.2019  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: kabo007
hodnocení:

Opět jsme navštívili oblíbený areál, ale tentokrát na večerní lyžování. To je denně od 18 do 21 h, a to za rozumnou cenu 350 Kč, pro děti 6-15 let za 300 Kč. Od pondělí do čtvrtku super lyžování bez front, o víkendech bývá plněji.

zobrazit celý report

01.02.2019  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: MA-lyžařka
hodnocení:

Stále se rozrůstající lyžařskou arénu v Malé Morávce - Karlově pod Pradědem jsme navštívili po 2 letech v rámci akce skipas zdarma z časopisu SNOW a byli jsme velmi mile překvapeni. Tři skiareály propojené jedním skipasem a novými lanovkami.

zobrazit celý report

21. - 25.01.2019  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: cestmir
hodnocení:

V tomto areálu jsme strávili krásný týden během lyžařského výcviku. Výborné sněhové podmínky a špičkově upravené sjezdovky byly ideální nejen pro výcvik.

zobrazit celý report

21.01.2019  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: LBS
hodnocení:

Po roce jsme se opět vypravili do karlovského údolí. Areál lákal na spoustu novinek, tak jsme na ně byli opravdu zvědaví.

zobrazit celý report

18.01.2019  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: kabo007
hodnocení:

Poprvé v sezóně jsme navštívili Karlov. Byl jsem zvědavý na nové lanovky i sjezdovky. Mohu říci, že přidáním a rozšířením sedačkových lanovek i úpravou dalších modrých sjezdovek areál pojme více lyžařů, zkrátí se čekání ve frontách. Jen by stálo za úvahu lépe propojit areály, aby se nemuselo v někte...

zobrazit celý report

17.01.2019  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: K2 cigi
hodnocení:

Dojem ze střediska v tento všední den byl dobrý. Všechny mnou vyzkoušené sjezdovky byly upravené. Dobrá strava a občerstvení.

zobrazit celý report

05.01.2019  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: kosmir
hodnocení:
Pocasi spatne, snih s destem. I tak hodne lidi, nejvetsi fronty na Karlovarsky expres, ktery neustale stal. Rohac ani nejel. Sjezdovky docela upravene, odpoledne uz mokry tezky snih.

29.12.2018  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: jiri.krt
hodnocení:

Do Karlova jsem vyrazil hlavně kvůli testování lyží Lusti. Počítal jsem s návštěvou typickou pro vánoční svátky a nebyl jsem překvapen.

zobrazit celý report

08.03.2018  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: kabo007
hodnocení:

Do Karlova jezdíváme pravidelně několikrát za zimu, jelikož je to nejbližší středisko v Jeseníkách ve směru od Ostravy, které má sedačkovou a lanovku a vícero sjezdovek. Nikdy nezklamalo, stejně jako tentokrát.

zobrazit celý report

22.02.2018  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: LBS
hodnocení:

Asi naposledy tuto zimu jsme si jeli užít lyžovačku v Karlově, protože to přeci jen máme trochu dále, takže o víkendech spíš zabrousíme do Beskyd - a to na českou i polskou stranu. Věděli jsme, co čekat, takže spokojenost, jediné, co trošku kazilo dojem, byl silnější vítr, ale kdo je připraven, není...

zobrazit celý report

19. - 23.02.2018  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: cestmir
hodnocení:

Toto středisko jsem vybral pro letošní uspořádání lyžařského kurzu pro žáky druhého stupně základní školy. Měl jsem na něj dobré reference od kolegů a musím potvrdit, že sjezdovky a poskytované služby jsou zde na alpské úrovni.

zobrazit celý report

19.02.2018  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: LBS
hodnocení:

Po dvou týdnech jsme se opět vydali do Jeseníků. Protože jsme dorazili až po poledni, rozhodli jsme se, že strávíme čas do konce denního provozu přímo ve Ski aréně Karlov a okolní sjezdovky prozkoumáme další dny.

zobrazit celý report

05.02.2018  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: LBS
hodnocení:

Před plánovanou dovolenou v Jeseníkách jsem několik dní sledoval jak kamery středisek v okolí, tak i diskuzní fórum zde na SNOW.cz. A ač byl plán strávit několik dní pouze na Kopřivné, přehodnotili jsme jej a vyjížděli raději do středisek v okolí. A musím říct, že kromě Andělské hory, odkud jsem odj...

zobrazit celý report

29.12.2017  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: MichalW
hodnocení:

Myslel jsem, že na večerním nebude moc spolulyžníků a dle web kamer tomu tak den předtím opravdu bylo. Nicméně pátek, předsilvestrovský víkend, Jeseníky narvané turisty, tak jak to může dopadnout... Pro rodiny je obrovským plusem dětské jízdné až do 15 let. Dávám tři hvězdy, jedna dolů je za davy li...

zobrazit celý report

22.12.2017  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Bender
hodnocení:

Skvěle připravené svahy, málo lidí, rychlá lanovka a vylepšené apres-ski. Toto všechno bylo možné zažít 22. 12. a myslím si, že tuto stejnou atmosféru zažijete i po zbytek sezony. Kromě mála lidí.

zobrazit celý report

16. - 17.12.2017  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Atrej
hodnocení:

Přijel jsem hned zrána, půjčil lyže a musím se pochvalnē zmínit, že karlovské půjčovny, krom toho že jsou hned u lanovek, tak nabízí perfektní a příjemný servis. První dvě hodiny zde bylo jen pár desítek lidí a sjezdovky v perfektním stavu, urolbovane, cca 15 čísel sněhu přírodního všude kolem plus...

zobrazit celý report

28.09.2017  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Bender
hodnocení:

Letos v létě proběhlo ve Ski aréně Karlov opět mnoho změn k lepšímu. Hlavní změnou je nová modrá sjezdovka a posílené zasněžování.

zobrazit celý report

08.03.2017  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Anavi
hodnocení:

Kdo vyrazil na MDŽ na hory, tak prožil krásný jarní slunečný den. Po včerejším mlhavém dnu byla středa naprosto top. Poprvé se nám podařilo projet všechny sjezdovky na Karlově v jeden den. Spojovací cesty byly sice už na hraně, kdy se odpoledne přecházelo přes bláto, ale daly se využít všechny sjezd...

zobrazit celý report

14.02.2017  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Anavi
hodnocení:

Krásné počasí, upravené sjezdovky, pohodlné svezení, ale neuvěřitelné množství lidí. Nejsme zvyklí na takovou návštěvnost přes týden, i když zrovna jsou jarní prázdniny, ale takové fronty jsme tu nikdy nezažili. Škoda, protože jinak naprosto luxusní, až skoro alpský den.

zobrazit celý report

15.01.2017  | Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: Monkeyr
hodnocení:

Na Karlově jsem už nebyl hodně dlouho a koukal jsem, jak se středisko změnilo k lepšímu. Počasí v neděli však nebylo příliš dobré a to se odrazilo do celého dojmu.

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Lyžařské zájezdy

Residence Terrasses de la Bergerie
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 744 Kč/os.
Sporthotel Mölltal
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 304 Kč/os.
Berghotel Alpenrast
Orientační cena za noc vč. all-inclusive a skipasu 2 415 Kč/os.