Gaissau Hintersee - aktuální report z 14.02.2018 - SNOW.cz

Gaissau Hintersee aktuální report z 14.02.2018

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Gaissau Hintersee - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:
 • návštěva od: 14.02.2018 do: 14.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Naši lyžařskou tour po Rakousku a Itálii jsme s přítelkyní začali ve středisku Hintersee, abychom pak dále pokračovali směrem k italské hranici do oblasti Tre Cime. Důvodů bylo více. Jednak je méně známé, a tak jsem doufal v menší návštěvnost, a to i přes velmi exponovaný prázdninový termín a navíc jsem zde nikdy nelyžoval. Ráno se nám podařilo přijet na parkoviště mezi prvními, z čehož jsem měl jako obvykle radost. Svítilo sluníčko a sjezdovka nad parkovištěm byla krásně nažehlená. Celkově je středisko spíše menší. Občas mi připomínalo krkonošské lyžování s nádherným výhledem na okolní Alpy. Hintersee hodnotím jako milé překvapení pro pohodové lyžování.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Hintersee má okolo 30 km sjezdových tratí většinou modré barvy. Dokonce i některé červené zde září spíše do modra, a tak je ideální pro rodiny s dětmi, či méně zkušené lyžaře. Opravdu sportovní trať je zde jen jedna, která je ozančena černou barvou. Z modrých sjezdovek bych zmínil především velmi příjemnou sjezdovku č. 10 dlouhou okolo 2 km, jen je škoda, že není obsloužena lanovkou, ale jen kotvou. Další krásná modrá, i když malinko tmavší sjezdovka č. 5 má místy nádech sportovního sklonu s délkou přibližně 1 km. Moc hezká jednohubka. Jeden z mála náročnějších sjezdů je červená trať č. 11, která navazuje na červenou 13 do údolí. Celkově jsou sjezdovky spíše mírnější, avšak ideální na dopolední či jednodenní zastavení při cestě do nitra Alp.

Sněhové podmínky:

Celá oblast neleží příliš vysoko, avšak sněhové podmínky jsou nyní excelentní. Ve výšce 1 400 m leží více než 1,5 m sněhu a v kombinaci se slunečným počasím zde momentálně panují opravdu skvělé zimní podmínky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

3 lanovky a 6 lyžařských vleků nenesou úplně charakter alpského střediska, avšak o to je Hintersee klidnější oblastí a spíše starší přepravní zařízení dává středisku klidný ráz, který ocení především nenároční lyžaři.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na můj vkus byla návštěvnost na hraně (občasné čekání na lanovku či vlek do 5 minut). Avšak jednalo se o jeden vůbec nejvytíženější termín v Rakousku (masopust, prázdniny). Oproti nedalekým velkým střediskům tedy spíše pohoda.

Občerstvení a aprés-ski:

Tentokrát bez návštěvy restaurace. Nicméně jedna rychlá návštěva na horký čaj v Hintersee u nástupní stanice sedačkové lanovky. Malá pohodová hospůdka s velmi příjemnou obsluhou.

Doprava do střediska a parkování:

Přes skvělé sněhové podmínky silnice suché a parkování v Gaissau zdarma. Ze středu Čech jen 4 hodinky a jste pod lanovkou.

+ plusy

 • Milé rodinné středisko
 • Skvělé sněhové podmínky a krásné počasí = nádherná zimní kulisa
 • Jen 4 hodiny jízdy ze středních Čech
 • Ideální na rozježdění
 • Často menší návštěvnost
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

01.11.2019  | Gaissau Hintersee

 • autor: Jan Matoušek
 • hodnocení:
Toto středisko bude v sezoně 2019/20 uzavřené. Je v úpadku. S čínskými majiteli se místní soudí... Tak snad příští rok... Pro rodiny s dětmi je to skvělé středisko kousek od ČR.

Gaissau Hintersee

Gaissau Hintersee

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 8
Otevřené sjezdovky 0 z 30 km