Gaissau Hintersee - aktuální report z 18. - 19.12.2021 - SNOW.cz

Gaissau Hintersee aktuální report z 18. - 19.12.2021

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Gaissau Hintersee - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: jakublanovkar
 • hodnocení:
 • návštěva od: 18.12.2021 do: 19.12.2021
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Rakousko se po lockdownu otevřelo pro turisty a tak jsem vyrazil do menšího střediska Gaissau Hintersee, které od roku 2018 až do loňského roku nefungovalo, což byl další impuls, proč jet sem a ne třeba do blízké houpačky Dachstein West. Ubytování jsme měli v Hintersee přímo vedle stanice lanovky. Cena dvoudenní permice vyjde dospělého na 70 € a pro dítě 27 €. Výhodou je možnost zakoupení permanentky na sezónu, která stojí 120 € a může se hodit například lidem z blízkých měst, kteří si sem o víkendech jezdí zalyžovat.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky ve středisku jsou velmi rozmanité, navíc doplněné neznačenými, ale upravenými skiwegy, takže psaných 30 km sjezdovek může být dokonce o něco méně než reálný stav. Mezi nejdelší patří sjezdovka č. 8 u lanovky Spielbergalm nebo široká modrá č. 5 u lanovky Latschenalm a vleku Wieserhörndl.

Sněhové podmínky:

Dole tak 20 cm sněhu, nahoře kolem půl metru. První den byl sníh umrzlý a dal se na něm skvěle provozovat carving, zatímco den druhý sníh změkl a tvořily se tak na nejexponovanějších místech (Latschenalm) menší muldy.

Na severních svazích u vleku Anzenbergalm a lanovky Hintersee byly sjezdovky ledovaté, nicméně i tak na nich lyže krásně držely.

Úprava první den trochu horší, někdy byly rozdíly mezi výškou lajn za rolbou, první den dokonce neupravili dojezd u lanovky Spielbergalm. Druhý den však vše bravurně upraveno včetně skiwegů a stop pod vleky.

Pokud by někdo nechtěl lyžovat nebo skialpovat, na horních pláních je mnoho zimních pěších tras, například na vrchol Spielberg nebo k malebné restauraci Latschenalm.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Areál je tvořen staršími lanovkami ze 70. a 80. let minulého století a několika vleky, které slouží zejména jako propojovací. Výjimku pak má čtyřsedačka Latschenalm, obsluhující horní partii střediska, která vypadá tak z roku 1998.

Zajímavostí je vlek Kurvenlift, který je dlouhý 2 kilometry a v dolní části se navíc poměrně zajímavě lomí, podobně, jako kotva na Kyčerce.

A retro si užijete určitě na sedačce Spielbergalm, která stále není poháněna elektřinou, ale dieslovým motorem a sedačky vypadají jako kříženec lavičky a sedačky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

U lanovek čekání maximálně 2 až 3 sedačky, na vlekách pak takřka žádné, pouze u vleku na Spielbergalmu se čekalo kvůli často padajícím dětem, jež se zde učily.

Na sjezdovkách zato plněji, zejména na modrých č. 5 a 8 a červené 7. Většinu lyžařů však tvořili skialpinisté, kterých tu snad bylo více než lyžařů - u sjezdovky č. 8, kde se nachází pro ně vytyčená, oddělená a upravená trasa, chodily celé davy.

Občerstvení a aprés-ski:

Vyzkoušel jsem restaurace Spielbergalm, Liftstüberl, Schmittenstüberl a kolotoč u lanovky Latschenalm. Ceny nižší oproti alpskému standardu - obrovský řízek za 10 €, 300g burger za 16 €, Radler za 3 €. Aprés-ski v této oblasti žádné není.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta z Prahy zabrala cca 5 hodin, cesta zpět už jen 4 hodiny. U Faistenau pozor - u silnice se nachází lyžařský vlek a může se stát, že nějaký lyžař vjede na silnici.

Parkování je možné v Hintersee u dolní stanice sedačky a v Gaißau u vleku Kurvenlift a lanovky Spielbergalm. V Hintersee a u Spielbergalmbahnu se parkoviště rychle plní skialpinisty, takže doporučuji přijet co nejdříve ráno nebo zaparkovat u Kurvenliftu.

+ plusy

 • Malé, klidné středisko
 • Dlouhé sjezdovky
 • Málo lidí
 • Nízké ceny

- mínusy

 • Pomalejší lanovky
 • Dlouhý vlek Kurvenlift
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

01.11.2019  | Gaissau Hintersee

 • autor: Jan Matoušek
 • hodnocení:
Toto středisko bude v sezoně 2019/20 uzavřené. Je v úpadku. S čínskými majiteli se místní soudí... Tak snad příští rok... Pro rodiny s dětmi je to skvělé středisko kousek od ČR.

14.02.2018  | Gaissau Hintersee

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:

Naši lyžařskou tour po Rakousku a Itálii jsme s přítelkyní začali ve středisku Hintersee, abychom pak dále pokračovali směrem k italské hranici do oblasti Tre Cime. Důvodů bylo více. Jednak je méně známé, a tak jsem doufal v menší návštěvnost, a to i přes velmi exponovaný prázdninový termín a navíc ...

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

SNOW tipy

Výška sněhu 40 cm
Otevřené lanovky a vleky 3 z 8
Otevřené sjezdovky 4 z 12