Deštné v Orlických horách - aktuální report z 06.03.2013 - SNOW.CZ

Deštné v Orlických horách | aktuální report z 06.03.2013

Deštné v Orlických horách - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Orlické hory

průměrné hodnocení Deštné v Orlických horách:
autor: Markéta Karlová - SNOW
návštěva od: 06.03.2013 do: 06.03.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Horské středisko Deštné leží v pomyslném centru Orlických hor a jeho lyžařský areál je velmi univerzální. Dominují mu příjemné červenočerné carvingové tratě v hlavní části a mírné cvičné louky pro nejmenší v té vedlejší. Všechny tratě jsou vzájemně dobře propojené a obsluhované nadprůměrným počtem vleků. Sjezdovky jsou přímo dostupné z bezplatných parkovišť, ze kterých lze vyrazit i na více než 100 km upravených běžkařských tras.
Z horních partií svahů jsou krásné výhledy na hlavní hřeben Orlických hor i do podhůří. U spodních stanic vleků slouží pro unavené nebo hladové lyžaře bufety s cenově příznivou nabídkou a se slunečními lehátky. V blízkosti střediska je i několik tradičních roubenek s restauracemi.
Tradičním vrcholem lyžařské sezony v Deštném je největší český freeskiingový závod O’Neill Soldiers. Vládci Orlických hor – Rampušák a Kačenka – pak lyžařskou sezónu uzavírají.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Deštné nabízí ideální kombinaci tratí pro trénink carvingového oblouku. Od mírných sjezdovek pro začátečníky až po červené tratě Sportovní a červenočernou Zákoutí, které jsou dostatečně široké s ideálním sklonem.
Sjezdovka Sportovní (900 m) je obsluhována hned třemi vleky – kotvou, pomou a dvousedačkovou lanovkou, takže si každý může pro jízdu nahoru vybrat dle své chuti. Mezi lyžaři je rozhodně nejoblíbenější - od rána zalitá sluncem, což je lákadlem pro davy lyžařů hned po otevření turniketů. Naopak sjezdovka Zákoutí, schovaná na nejvýchodnějším cípu střediska a v ranních hodinách zčásti ve stínu, je skutečným rájem – bez lidí, krásně široká, akorát dlouhá, v 11 hodin ještě tvrdá trať pokrytá manšestrem - v mapě je značená jako černá, ale ve skutečnosti spíše červená. Relativně pomalá pomička, která tu a tam stávkuje, může být důvodem, proč nepřiláká více lyžařů. Pro fajnšmekry širokého carvingového oblouku jedině dobře. Středisko disponuje i černou sjezdovkou Závodní, která slouží pro trénink nejlepších českých skibobistů. Pro široké oblouky však už není vhodná: esíčko v horní partii je sice při rychlejší jízdě adrenalinové, nicméně dost úzké.
Freeskieři se mohou vyblbnout v relativně velkém a dobře udržovaném snowparku.
1,2 km sjezdovek - Sportovní a Turistická jsou osvětlené a nabízejí tedy i možnost večerního lyžování.

Sněhové podmínky:

Dostatek sněhu, který se i přes nadprůměrné teploty přesahující 12 stupňů udržel v dobré kondici. Nejvíce využívaná a slunečním paprskům vystavená trať Sportovní povolila přirozeně jako první. Sjezdovka Zákoutí si udržela perfektní povrch až do odpoledních hodin stejně tak trať Závodní, která byla před sluncem po většinu dne ukrytá ve stínu lesa. Modré cvičné tratě i přes vysoké teploty také sjízdné bez nadměrně nahrnutého sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Středisko je vybaveno jednou dvousedačkovou lanovkou a pak spletí pom a kotev, které často vedou i vedle sebe a obsluhují jeden kopec. Některé z nich by zasloužily modernizaci či výměnu za sedačkovou lanovku. V plánu je výstavba nové čtyřsedačkové lanovky na svahu Marta II, která by měla nahradit vleky E, F a D, což rozhodně přispěje ke komfortu střediska.

Zalidněnost:

Překvapením bylo relativně velké množství lyžařů, kteří neváhali a přivstali si na ranní manšestr. Nejvíce zalidněná byla skutečně nejoblíbenější sjezdovka Sportovní. Sjezdovka Zákoutí bez lidí celý den a ostatní sjezdovky spíše podprůměrně zalidněné, takže všechny velmi příjemně sjízdné.

Občerstvení a aprés-ski:

U spodních stanic vleků jsou k dispozici bufety nabízející za lidové ceny párek v rohlíku, klobásu na tácku nebo hranolky v kelímku. Všechny jsou vybavené slunečními lehátky a posezením. Ti, kteří si kromě lyžařských zážitků chtějí odvézt i zážitky kulinářské, mohou navštívit jednu z příjemných dřevěných roubenek, kde i dobře vaří – srub Karolína u spodní části sjezdovky Závodní nebo Kozí Chlívek.

Doprava do střediska a parkování:

Středisko je dobře dostupné z Prahy za 2 hodiny nebo za hodinu z Hradce Králové. Bezplatná parkoviště jsou v blízkosti spodní stanice vleků. Skibus jezdí pravidelně z Hradce Králové za výhodných cen pro držitele Městské karty. Místní skibus jezdí zdarma a je možné si jej objednat přímo k chalupě, kde jste ubytovaní.

+ plusy

  • krásné široké carvingové tratě, rodinné středisko
  • dobré sněhové podmínky, kvalitní povrch po celý den
  • sjezdovka Zákoutí
  • příjemná zalidněnost
  • dobré ceny
  • příjemná atmosféra
  • velké bezplatné parkoviště přímo u sjezdovky
  • více než 100 km upravených bežkařských tras vedoucích přímo ze střediska

- mínusy

  • chybí moderní lanovky (výstavba je v plánu)
  • stávkující poma u sjezdovky Zákoutí

Zajímavé odkazy

Stránky střediska

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20.01.2018  | Deštné v Orlických horách

autor: schimanski
hodnocení:

Pro sobotní večerní lyžování jsem si vybral lyžařské středisko Deštné v Orlických horách. Jedná se o menší resort vhodný spíše pro rodiny s dětmi nebo méně náročné lyžaře. Ovšem pro večerní lyžování se jedná o výbornou volbu, protože má otevřené a osvětlené dvě sjezdovky a dvě lanovky.

zobrazit celý report

14.01.2018  | Deštné v Orlických horách

autor: mikels
hodnocení:

Vysvitlo sluníčko a to byl impuls vyrazit na hory. Děti chtěly taky tak jsem opět vybral středisko v Orlických horách. Počasí vyšlo a v Deštném v Orlických horách jsme si nakonec dobře zalyžovali. Respektive si to myslím, když si dcera stěžovala, jak jí z toho lyžování bolí nohy :D Po celý den mrzlo...

zobrazit celý report

07.01.2018  | Deštné v Orlických horách

autor: Lucy8891
hodnocení:

Ačkoli panují vysoké teploty, vydali jsme se do Deštného v Orlických horách. Lidí bylo opravdu minimum, jezdilo se rovnou do turniketů. Svah odolával, co mohl. 2 hodiny se na červené sjezdovce držel upravený. I když probíhá i večerní lyžování, ráno je svah perfektně upraven. Kvůli plusovým teplotám ...

zobrazit celý report

29.12.2017  | Deštné v Orlických horách

autor: mikels
hodnocení:

Dnes jsem se rozhodl pro Deštné v Orlických horách z důvodu, že je zde dle mého soudu jedna z nejlepších lyžařských školiček. Už jen proto, že jsem zde nechal učit dceru, tak přišel na řadu i syn. Přiznám se, já na to nervy nemám a nerad bych tím znepříjemňoval dětem požitek z lyžování. Bohužel dneš...

zobrazit celý report

27.12.2017  | Deštné v Orlických horách

autor: sejk68
hodnocení:

Po včerejším skvělém lyžování v Krkonoších jsem se vydal do Orlických hor, kde jsem již dlouho nebyl, počasí bylo celkem slunečné, ale dost foukalo, to byla předzvěst změny počasí... samozejmě k horšímu.

zobrazit celý report

20.12.2017  | Deštné v Orlických horách

autor: našeptávačka
hodnocení:
Dnes prvně ctyrsedacka. Jezdi hezky rychle. Lidi bylo asi padesát, takže sníh cely den super! Zasnezeno a upraveno výborně. Akorát nejezdilo nic jiného. Na sjezdovce jezdil i Jasan na jasankach a telemarkem, obdivuhodnych 68 let!

30.11.2017  | Deštné v Orlických horách

autor: jenda0007
hodnocení:

Jelikož jsem měl volný den, tak jsem se zajel podívat do Deštného, kde již před delší dobou avizovali "novou" páteřní lanovku, která má zvýšit komfort celého střediska.

zobrazit celý report

25.02.2017  | Deštné v Orlických horách

autor: sejk68
hodnocení:

Už jsem dlouho nebyl v Orlických horách, kam teda moc nemusím, ale občas se tam vydám, abych byl o to spokojenější ve Špindlerově Mlýně. Byla sobota, měnily se turnusy a hlavně bylo docela hezky oproti minulým dnům - slunce svítilo, ráno bylo i umrzlo.

zobrazit celý report

18.02.2017  | Deštné v Orlických horách

autor: schimanski
hodnocení:

Deštné je spolu s Říčkami největší lyžařské středisko v Orlických horách. Svými sjezdovkami s lehkou až střední obtížností je orientované především na rodiny s dětmi a méně náročné lyžaře. Moje sobotní návštěva směřovala na večerní lyžování.

zobrazit celý report

04.02.2017  | Deštné v Orlických horách

autor: salomon skart
hodnocení:

Dnes ráno jsme vyrazili pro změnu do Orlických hor. Vzhledem k oblevě, která dorazila na naše hory, jsme chtěli původně zůstat doma, ale nakonec jsme vyrazili hlavně kvůli akci SNOW tour, která byla spojena i s testováním lyží Fischer. Díky testování to bylo pěkné slunečné dopoledne, s kvalitou lyžo...

zobrazit celý report

28.01.2017  | Deštné v Orlických horách

autor: Monkeyr
hodnocení:

Ve středisku jsem byl poprvé a byl jsem mile překvapen velkým počtem různorodých sjezdovek. Hned u parkoviště je pokladna a nástupní stanice kotvy, odkud se sjede po sjezdovce k lanovce.

zobrazit celý report

25.01.2017  | Deštné v Orlických horách

autor: jenda0007
hodnocení:

Zajel jsem se podívat na dopolední lyžování do Deštného v Orlických horách. Teplota ráno ukazovala minus 7 stupňů, takže se dalo čekat, že se bude jednat o krásné lyžování. Skiareál má otevřeno od 9 do 16 hodin, a jelikož jsem měl dost času, tak jsem se ještě na otočku zajel podívat do střediska Zie...

zobrazit celý report

20.01.2017  | Deštné v Orlických horách

autor: jenda0007
hodnocení:

Deštné v Orlických horách hlásí idelání podmínky a pyšní se, že je nejlepším střediskem v Orlických horách. Vyráželi jsme okolo 7:45 hodin z Hradce Králové. Teplota na teploměru v autě v HK ukazovala minus 15 stupňů, a tak jsem se i trochu obával, jak to bude v Deštném vypadat. Opak byl ale pravdou,...

zobrazit celý report

06.01.2017  | Deštné v Orlických horách

autor: mikels
hodnocení:

Protože sněhové podmínky jsou v Orlických horách (a nejen tam) skvělé, tak dnes vyhrálo o něco větší středisko v Deštném. Celý den zde propadával sníh, někdy více, někdy méně, ale dojem kazila sněžná děla. Jinak sjezdovky vcelku upravené a hlavně opět prašánek. Tedy, pokud jste neprojeli pod sněžným...

zobrazit celý report

31.12.2016  | Deštné v Orlických horách

autor: gimli35
hodnocení:

V Deštném jsem byl dnes poprvé a byl jsem velmi mile překvapen příjemným personálem, skvělou ranní úpravou sjezdovek a nepříliš velkým zalidněním.

zobrazit celý report

31.12.2016  | Deštné v Orlických horách

autor: sejk68
hodnocení:

Dnes se mi nechtělo být doma a koukat se na inverzi, tak jsem se opět odhodlal vyjet si zalayžovat do Orlických hor, konkrétně do Deštného. Včera jsem byl v Zielenieci, kde to bylo celkem slušné, tak jsem byl zvědavý, co bude dole v Deštném.

zobrazit celý report

26.12.2016  | Deštné v Orlických horách

autor: jenda0007
hodnocení:

Na druhý svátek Vánoc jsem se rozhodl, že si pojedu zalyžovat do Orlických hor, a to konkrétně do Deštného v Orlických horách. Byli jsme zvědavi, zda se projevily plusové teploty na kvalitě sněhu a zda bude či nebude nějaká ze sjezdovek uzavřena. Když jsme vyráželi z Hradce Králové, teplota byla pl...

zobrazit celý report

23.12.2016  | Deštné v Orlických horách

autor: jenda0007
hodnocení:

Když jsem se rozhodoval, kam si dnes s mladší dcerkou pojedu zalyžovat, tak jsem chtěl někam blízko a aby byla dobrá cesta. Volba padla na středisko v Orlických horách, a to konkrétně na Deštné. Ráno jsme vyráželi v 8 hodin, protože Deštné má otevřeno od 9 hodin a z Hradce Králové jsme tam pohodovou...

zobrazit celý report

21.12.2016  | Deštné v Orlických horách

autor: našeptávačka
hodnocení:
Mrazivé počasí, dohromady asi sto lidi v celém arealu, jezdí jenom sedačka, a to hoooodne pomalu. Sněhové podmínky oproti minulým rokům touto dobou nadprůměrné.

17.11.2016  | Deštné v Orlických horách

autor: mikels

Po cestě do Zielence jsem se zastavil i v Deštném v Orlických horách. Byl to žalostný pohled na stav sněhu, ale i tak mi to nedalo a prošel jsem si to zde, abych zjistil, co je nového. Novinky se i nadále chystají - objevil jsem řadu sloupů, a dokonce 4sedačky s bublinou i bez bubliny. Dle samolepek...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Deštné v Orlických horách

Lyžařské zájezdy

Hotel Silvretta
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 592 Kč/os.
Berghotel Tyrol
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 509 Kč/os.
Apartmánový dům Villa dei Fiori
Orientační cena za noc vč. skipasu 970 Kč/os.