Deštné v Orlických horách - lyžování - SNOW.cz
Domů Střediska Česko Orlické hory Deštné v Orlických horách

Deštné v Orlických horách

Foto

Horské středisko Deštné leží v pomyslném centru Orlických hor a jeho lyžařský areál, ač není příliš rozsáhlý, je překvapivě univerzální. Přímo od parkovišť je dostupný jak velký cvičný a pohodový areál, tak vysloveně sportovní sjezdovky. Obě lokality jsou vzájemně dobře propojené, přitom přirozeně terénně oddělené. Lyžařská infrastruktura – 2sedačka, vleky i bufety – je poměrně prostá, zato ceny jsou příznivé. Z horních partií svahu je výhled na hlavní hřeben Orlických hor i do podhůří. Obec poskytuje ubytovací i restaurační zázemí v dosahu sjezdovek. Vládci Orlických hor – Rampušák a Kačenka – v Deštném tradičně uzavírají lyžařskou sezónu.

Deštné v Orlických horách - sjezdovky

55%22%23%
4.9 celkem sjezdovek (km)
4 zasněžování (km)

Deštné v Orlických horách - lanovky a vleky

vlek
7
sedačka
1
7700 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

610-850 m n.m.240 m

Mapa sjezdovek

Deštné v Orlických horách - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Deštné v Orlických horách - lyžování

Na severním svahu se rozbíhá 6 sjezdovek, jejichž náročnost je velmi rovnoměrně rozprostřena od cvičných svahů až po závodní trať – cvičné a lehké tratě se soustředí na louky nad střediskem (Marta II), náročnější pak na zalesněný svah (Marta I). Hlavní tratí je červená Sportovní, která spadá přímo prostorným lesním průsekem podél postarší 2sedačkové lanovky. Velkým obloukem ji obíhá modrá Turistická, která byla v sezóně 2012/13 výrazně rozšířena. Obě tratě jsou osvětlené pro večerní lyžování. Mezi sportovně založenými sjezdaři je tradičně oblíbená černá sjezdovka Závodní, kde vyrůstali naši nejlepší skibobisté. Její esíčko v horní partii je při rychlejší jízdě sice adrenalinové, nicméně dost úzké. Traverzem je přístupná ještě nenápadná černá trať Zákoutí. Všechny tratě na Martě II jsou sklonem i délkou vhodné pro výuku nebo nenáročné rekreační svezení. Bezplatné parkoviště je přímo pod svahem a v centru obce. Úplní začátečníci mohou navštívit Yettiho hřiště, kde místo velkého vleku slouží pojízdný koberec a provazový vlek. Při jízdě dolů zdolávají slalomovou dráhu, překážky a terénní nerovnosti, které jsou v parku připraveny. Nechybí ani iglú s hračkami. Vstup na hřiště je možný jak samostatně, tak v rámci výuky s lyžařským instruktorem.

Ve středisku působí lyžařská školka pro nejmenší, servis i půjčovna lyžařského vybavení.

Výhodou Orlických hor je velká síť upravovaných běžeckých tratí včetně vyhlídkově atraktivní hřebenovky. Jen v okolí Deštného je 50 km stop, nástup může usnadnit lanovka.

Příjezd do střediska bývá bezproblémový, při větší sněhové nadílce přesto nezapomeňte sněhové řetězy. Parkování je zdarma. Ve středisku nechybí lyžařská školka pro nejmenší ani servis nebo půjčovna lyžařského vybavení.

Deštné v Orlických horách - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

1570

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • nejrozáhlejší areál Orlických hor s prostornými cvičnými loukami i sportovními tratěmi
  • pohodlné parkování přímo u lanovky a vleků
  • velmi příznivé ceny skipasů

Minus:

  • jen venkovní bufety přímo v areálu
  • celkově jednodušší a starší infrastruktura

Deštné v Orlických horách - komerční prezentace

Ubytování Deštné v Orlických horách

Deštné v Orlických horách - vyhledání ubytování

Booking.com

Odkazy

Martinky

Martinky

Martinky

Martinky

Martinky

Martinky

SNOW tipy

Výška sněhu 50 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 9

Předpověď počasí