Vítkovice v Krkonoších - aktuální report z 13.03.2018 - SNOW.CZ

Vítkovice v Krkonoších | aktuální report z 13.03.2018

Vítkovice v Krkonoších - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Česko Česko - Krkonoše

průměrné hodnocení Vítkovice v Krkonoších:
autor: Sparťan
hodnocení:
návštěva od: 13.03.2018 do: 13.03.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V úterý navštěvuji lyžařský areál Aldrov ve Vítkovicích. Počasí moc nepřeje, ale co se dá dělat, jaro se nezadržitelně blíží a mně se ještě nechce ukládat lyže do sklepa. Po víkendové oblevě, která pokračuje i z kraje tohoto týdne, se podmínky v takto nízko položeném středisku rychle zhoršují, ale stále se dá slušně lyžovat. Od pondělí 12. 3. 2018 zde platí již ceny vedlejší sezóny. Celodenní permice je nyní za 410 Kč pro dospěláka dítě zaplatí o 70 Kč méně.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Na Aldrově jsou v provozu zatím všchny sjezdovky, které kopírují čtyřsedačkovou lanovku. Sjezdovky jsou celkem široké o délkách 700 až 900 metrů. Ze začátku jsou celkem mírné, ale od poloviny jsou trošku prudší. Nic záludného však nečekejte. Pozor ale na sloupy lanovky, které vedou mezi sjezdovkama.

Sněhové podmínky:

Sněhu rapidně ubývá, ale zatím zde nejsou žádná vydřená místa. Ráno to je upraveno, ale sníh je vlhký až mokrý. Sněhu je zde kolem 30 až 50cm.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu na Aldrově je neodpojitelná čtyřsedačka Prezidentský expres o délce 750 metrů, která dosáhne na všechny zdejší sjezdovky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lyžařů zde moc v úterý nebylo a to asi díky počasí. Fronta se zde nekonala. Jindy to může být o něco horší, ale v týdnu, i když jsou ještě prádniny, tak je to v pohodě.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení jsem zde dnes nevyužil.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice byla dnes po dešti z Jičína mokrá. Jel jsem přes N. Paku a Jilemnici a pak na kruháči směr Horní Mísečky, kde se musí odbočit po cca 1 km doleva směr Roudnice. Z odbočky cesta prudce stoupá vzhůru, když je zde sníh, tak to může být špatně sjízdné. Parkoval jsem u horní stanice čtyřsedačky.

+ plusy

  • Široké sjezdovky
  • Málo lidí
  • Stále ještě dostatek sněhu
  • Ceny vedlejší sezóny

- mínusy

  • Kratší sjezdovky
  • Absence černé sjezdovky
  • Moc teplo
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

31.03.2019  | Vítkovice v Krkonoších

autor: Martin2
hodnocení:

Výborné zakončení lyžařské sezóny. Původně jsem chtěl jen na Mísečky, ale nakonec jsem dobře udělal, když jsem zůstal na Aldrově. V sobotu byla sjezdovka na Mísečkách tvrdší jen jednu jízdu, ale na Aldrově to vydrželo dlouho. Absolutně bez fronty na lanovku. Slunné počasí a jarní pohoda. Výborně upr...

zobrazit celý report

06.02.2019  | Vítkovice v Krkonoších

autor: Joho
hodnocení:

Na Aldrov jsem se vrátil na noční lyžování po 10 letech. Zaparkoval jsem na horním parkovišti, nazul lyže a po večerním manšestru jsem sjel k pokladně. Permice na 270 Kč je vcelku v pohodě. Sjezdovka upravená a připravená pro lyžaře. Bufáče fungují a lidí celkem málo. Na tři hodiny mám o zábavu post...

zobrazit celý report

27.12.2018  | Vítkovice v Krkonoších

autor: Martin2
hodnocení:

Překvapivě výborné večerní lyžování na Aldrově. Nečekal jsem nic zásadního, ale jen jsem chtěl vyzkoušet lyžování za umělého osvětlení. Celý den bylo zataženo a poměrně teplo (teploty mírně nad nulou) a občas mrholilo nebo pršelo, takže neoptimální podmínky. Sjezdovka má sice jen cca 720 metrů, ale ...

zobrazit celý report

06.02.2018  | Vítkovice v Krkonoších

autor: Honza Závodník
hodnocení:
Aldrov je fajn sjezdovka pro rodiny s dětmi i průměrně lyžaře. Vršek mírný, závěr prudší. Obe me děti 4 a 6 let bez problému, ale lyžují pravidelně. Fronty akceptovatelné do 8 minut, ve špičce 10 až 14 minut. Výhodou je, že začínají od 8 h. Nejlepší je parkování na horní stanici lanovky. Představa, ze jdu z parkoviště u kostela a zpet pěšky, není moc lákavá. Velké zklamání je jídlo. Jedli jsme v objektu v horní části vlevo neb nám to místními bylo doporučeno jako lepší než dole, kde jsou jen polotovary. Jídlo na hory ucházející, ale plastové talirky a příbory jsou opravdu uz trochu nedůstojné. Jeli jsme tam lyžovat a byli jsme spokojeni.

10.12.2017  | Vítkovice v Krkonoších

autor: Rizanx
hodnocení:

Restaurace trochu zklamáním, ale celkový dojem nakonec dobrý. Minimum lidí a co je hlavní dobré příjemné lyžování.

zobrazit celý report

10.12.2017  | Vítkovice v Krkonoších

autor: radek1
hodnocení:

První letošní lyžovačka se vyvedla. Ráno nás přivítal poměrně tuhý mráz, ale odměnil nás minimem lyžařů a odpoledne dokonce i trochou slunce.

zobrazit celý report

09.12.2017  | Vítkovice v Krkonoších

autor: Martin2
hodnocení:

Pozitivni dojem, prvni snih na zacatku sezony. Snehu dostatek, pocasi zpocatku oblacno, pozdeji zatazeno se snezenim.

zobrazit celý report

10.03.2016  | Vítkovice v Krkonoších

autor: Honza_S
hodnocení:

Aldrov je sice menší areálek, ale s velikým srdcem. :-) Za současné sněhové bídy byla v provozu pouze 4sedačka Prezidentský expres. Ale když je tak krásně, jako ve čtvrtek bylo, jeví se vše lepší. Veselý chlapík u nástupu na sedačku s úsměvem prohodí pár slov a při odjezdu popřeje pěkný den - hned j...

zobrazit celý report

14.01.2015  | Vítkovice v Krkonoších

autor: kissdynasty
hodnocení:
Dnes dopoledne lyžování na Aldrově bylo celkem fajn. Sníh byl sice vlhký, ale plotny ani vydřeniny se netvořily. Lidí minimálně, takže jsem měl častokrát sjezdovku sám pro sebe. Ve středu,v pátek a v sobotu tam je i večerní lyžování od 18 do 21 hod. Takže se tam uvidíme :-)

Lyžařské zájezdy

Hotel Alpina Resort
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 978 Kč/os.
Hotel Troll

Hotel Troll's Brauhaus

Německo Německo - Winterberg
snídaně vlastní doprava bez skipasu
Od 1 563 Kč
Orientační cena za noc vč. snídaně 998 Kč/os.
Johannesbad Hotel St. Georg
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 4 360 Kč/os.