La Grave - aktuální report z 23.03.2018 - SNOW.cz

La Grave aktuální report z 23.03.2018

  průměrné hodnocení:

Francie Francie - Isere

La Grave - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: TheNecumson
 • hodnocení:
 • návštěva od: 23.03.2018 do: 23.03.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Stálý zpravodaj časopisu SNOW v Grenoblu se hlásí s reportem z posledního známějšího střediska departmentu Isère. La Grave se nachází přes kopec od Les Deux Alpes a je určeno zejména pro milovníky freeridu, doporučené je tedy nezapomenout na svatou trojici pípák (francouzsky DVA nebo ARVA), sonda, lopata. Středisko je v provozu od konce prosince do konce dubna každý den kromě víkendů v březnu. Denní skipass za 49 €, studenti zde požívají tradičně značné výhody v podobě snížené ceny na 27,5 €.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V areálu se nenachází žádná upravovaná sjezdovka, spustit dolů se tak můžete kudykoli, kde vám v cestě nestojí skála nebo led, možností je přehršel. Vhodná je bezesporu určitá znalost střediska, na mapce areálu jsou vyznačeny jen 2 hlavní proudy - Vallons de Chancel a Vallons de la Meije. Tyto dvě možnosti jsou vytyčeny občasnými rozcestníky podobnými těm turistickým.

Sněhové podmínky:

Na konci března stále velmi dobré, čerstvý sníh stále průběžně připadává. Od posledního spadu ale pár dní uplynulo, takže většinou jsme jezdili v boulích, dopoledne na ztuhlém prašanu a odpoledne v příjemnějším jarním firnu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Stařičké kabinky vás vytáhnou z 1 500 do 3 200 m n. m. s přestupem v mezistanici Peyrou d'Amont (2 400 m n. m.). Pokud chcete vystoupat až na ledovec, od horní stanice vás vytáhne rolba k začátku pomy, která končí v poměrně impozantní výšce 3 600 m n. m. Všechny 3 lanovky jsou ale pomalé, takže počítejte minimálně s hodinou, než se z parkoviště dostanete o 2 kilometry výše. Pomalé vyhlídkové jízdy kabinkou nicméně eliminují tzv. prašanový stres. Kabinky mimo jiné jezdí i v létě a dle slov místního guida nabízí La Grave vynikající terény pro vysokohorskou turistiku.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Fronta se čeká jen na začátku, kapacita a rychlost kabinek není největší. Dále už bez front, dohromady mohlo být v areálu kolem 100 lidí.

Občerstvení a aprés-ski:

V areálu jsou dvě možnosti občerstvení - Restaurant Chalet Les Ruillans a refuge Chancel, žádnou jsem ale nevyzkoušel. Vlastní občerstvení v pohodě zkonzumujete během cest kabinkami.

Doprava do střediska a parkování:

Autem se do La Grave dostanete z Grenoblu asi za 1,5 hodiny, vesnice se nachází na hlavní cestě do Briançonu. Parking zadarmo přímo u dolní stanice.

+ plusy

 • nekonečné freeridové možnosti
 • značná studentská sleva
 • občerstvení zdarma v podobě čaje na mezistanici Peyrou d'Amont
 • více než dvoukilometrové výškové rozpětí areálu
 • návštěva byla zážitek, takové středisko působí v Alpách jako zjevení

- mínusy

 • v případě špatného počasí jde o dost rizikový zážitek
 • orientace v areálu, nutná znalost terénů
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 9
Otevřené sjezdovky 0 z 12