La Grave - lyžování - SNOW.cz
Foto

Velmi atypické, čistě freeridové středisko tvoří malá původní horská vesnička a vertikálně rozsáhlý (převýšení 2 100 m), místy extrémně náročný areál ve stínu horského masivu La Meije, který je obsloužen jedinou pulzační, pomalou kabinkovou lanovkou se dvěma mezistanicemi. Na celé hlavním svahu není jediná sjezdovka - jen dvě neupravované a přiměřeně strmé ski-route, v jejichž okolí je k dispozici přehršel mnohem náročnějších i velmi exponovaných a nebezpečných svahů s freeridovými itineráři končícími za hranicemi střediska a s nutností návratu taxíkem nebo autobusem.

La Grave - sjezdovky

1%
4 celkem sjezdovek (km)

La Grave - lanovky a vleky

vlek
2
sedačka
1
kabinka
2
3060 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1470-3534 m n.m.2064 m

Mapa sjezdovek

La Grave - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

La Grave - lyžování

Páteřní pulzační lanovka startující z La Grave (1 450 m) a stoupající až do 3 200 m n. m. má jednu řádnou mezistanici a navíc ještě mezistaniční pylon na spodním úseku, kde lze přistoupit při nedostatku sněhu níže v údolí. Nad úrovní kabinkové lanovky se po ledovci točí ještě vlek dvěma modrými sjezdovkami s 350m převýšením a možností traverzu do sousedního Les 2 Alpes. Hlavním terénem je ale impozantní freeridový svah se 1 750m převýšením podél pulzační kabinky - hlavní ski-route Vallons de la Meije nabízí o něco strmější sklon než Chancel, ale ani jedna není příliš prudká. Obě jsou využívané i rekreačními freeridery bez lavinového vybavení (pípák, lopata, sonda) a průvodce, přestože sjezd na vlastní pěst nelze zrovna doporučit. Neznačené varianty sjezdů vedou z vrcholových partiích po odlehlých úbočích i do všech dalších směrů a s dojezdem mimo středisko.

Při špatném počasí bývá lanovka mimo provoz a nezbývá než čekat na lepší podmínky v tiché vesnici nebo se vydat na lesem chráněné sjezdovky v nedalekém Serre Chevalier či Les 2 Alpes.

La Grave - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

770

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

Alpe Lusia San Pellegrino (Tre Valli)

Alpe Lusia San Pellegrino (Tre Valli)

Alpe Lusia San Pellegrino (Tre Valli)

Alpe Lusia San Pellegrino (Tre Valli)

Alpe Lusia San Pellegrino (Tre Valli)

Alpe Lusia San Pellegrino (Tre Valli)

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 23
Otevřené sjezdovky 0 z 94 km