La Grave - lyžování - SNOW.cz
Foto

Velmi atypické, čistě freeridové středisko tvoří malá původní horská vesnička a vertikálně rozsáhlý (převýšení 2 100 m), místy extrémně náročný areál ve stínu horského masivu La Meije, který je obsloužen jedinou pulzační, pomalou kabinkovou lanovkou se dvěma mezistanicemi. Na celé hlavním svahu není jediná sjezdovka - jen dvě neupravované a přiměřeně strmé ski-route, v jejichž okolí je k dispozici přehršel mnohem náročnějších i velmi exponovaných a nebezpečných svahů s freeridovými itineráři končícími za hranicemi střediska a s nutností návratu taxíkem nebo autobusem.

La Grave - sjezdovky

1%
4 celkem sjezdovek (km)

La Grave - lanovky a vleky

vlek
2
sedačka
1
kabinka
2
3060 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1470-3534 m n.m.2064 m

Mapa sjezdovek

La Grave - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

La Grave - lyžování

Páteřní pulzační lanovka startující z La Grave (1 450 m) a stoupající až do 3 200 m n. m. má jednu řádnou mezistanici a navíc ještě mezistaniční pylon na spodním úseku, kde lze přistoupit při nedostatku sněhu níže v údolí. Nad úrovní kabinkové lanovky se po ledovci točí ještě vlek dvěma modrými sjezdovkami s 350m převýšením a možností traverzu do sousedního Les 2 Alpes. Hlavním terénem je ale impozantní freeridový svah se 1 750m převýšením podél pulzační kabinky - hlavní ski-route Vallons de la Meije nabízí o něco strmější sklon než Chancel, ale ani jedna není příliš prudká. Obě jsou využívané i rekreačními freeridery bez lavinového vybavení (pípák, lopata, sonda) a průvodce, přestože sjezd na vlastní pěst nelze zrovna doporučit. Neznačené varianty sjezdů vedou z vrcholových partiích po odlehlých úbočích i do všech dalších směrů a s dojezdem mimo středisko.

Při špatném počasí bývá lanovka mimo provoz a nezbývá než čekat na lepší podmínky v tiché vesnici nebo se vydat na lesem chráněné sjezdovky v nedalekém Serre Chevalier či Les 2 Alpes.

La Grave - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

770

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

Civetta

Civetta

Civetta

Civetta

Civetta

Civetta

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 23
Otevřené sjezdovky 0 z 72 km