Horní Václavov - Čerťák - aktuální report z 06.01.2019 - SNOW.CZ

Horní Václavov - Čerťák | aktuální report z 06.01.2019

Horní Václavov - Čerťák - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Jeseníky

průměrné hodnocení Horní Václavov - Čerťák:
autor: MichalW
hodnocení:
návštěva od: 06.01.2019 do: 06.01.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na Čerťák jsme s rodinou jeli uplatnit kupón na 1+1 skipas ze SNOW. Předpověď počasí byla nejistá, proměnlivá oblačnost s přeháňkami, no nakonec sněžilo a foukalo celý den. Sedačky lanovky byly namrzlé, po první jízdě jsme všichni byli promočení na sedacích částech. :-) Areál je vhodný především pro začátečníky, sklon svahu je zároveň ideální pro kontrolovatelný carving. Cenově je středisko lehce nadprůměrné, dospělý celodenní za 600, dítě za 450 Kč. Pozitivní je, že dítě se bere až do 14 let. Dnes dám areálu pouze tři hvězdičky, zejména za omezenou šířku aktuálně využitelné sjezdovky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Na mapce stékají z vrcholové stanice lanovky tři sjezdovky, zatím v provozu stále jediná a relativně úzká. Na webových stránkách střediska se chlubí až 100m šířkou sjezdovky, upraven je ale pouze tak 20 m široký pruh. Barevně se jedná o modré sjezdovky, sklon je ideální i pro bezpečný carving, bohužel toho prostoru k vyhýbání začátečníků je momentálně málo.

Sněhové podmínky:

Areál uvádí 40 cm, to by asi mohlo být, mimo upravenou zónu je asi 15 až 20 cm sněhu, takový zvláštní prašan s krustou, moc se v tom jezdit nedalo. Sníh čistý, bez vytahaných kamenů, na nabroušených lyžích pěkně vodivý.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Doprava nahoru je na komfortní čtyřsedačkové lanovce s rozběhovým pásem. Jela vcelku plynule, v případě problémů obsluha reagovala neprodleně. Je to areál zejména pro začátečníky, když měl někdo dole problém s nasedáním, obsluha dala echo nahoru a při vystupování obsluha lanovku přibrzdila. Na loučce nad parkovištěm jsou pojízdné koberce, v provozu byl jeden. WC ve slušném stavu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na lanovku se vůbec nečekalo, bohužel pouze úzký pruh sjezdovky nestačil. Nahoře se dalo chvíli počkat, ale nejpozději v půlce jsme stejně dojeli učící se začátečníky. Kdyby fungovala ještě jiná varianta sjezdu, tak to nemá chybu. Takhle se nám ale hodně zkazil dojem...

Občerstvení a aprés-ski:

Restaurace je ještě nedodělaná, ale v provozu. Ono je to spíše takový lepší bufet, dá se koupit pití, párky, polévky, ... Vzhledem k počasí totálně přelidněno, lyžaři se tam tlačili ohřát. Při hezkém počasí by se dalo posedět venku.

Doprava do střediska a parkování:

Velké bilboardy slouží jako ukazatele, takže pokud by náhodou nebyly zachumelené, nejde se ztratit. Trochu mne za odbočkou překvapila dopravní značka "silnice se v zimě neudržuje", bylo ale vzorně prohrnuto a posypáno. Parkoviště dostatečně prostorné.

+ plusy

  • Hodně termínů pro 1+1 skipas ze SNOW
  • Nulová fronta na lanovku
  • Dobrá dostupnost z parkoviště
  • Univerzální sklon sjezdovky

- mínusy

  • Omezená plocha použitelné sjezdovky
  • Dnes špatné počasí

Zajímavé odkazy

http://www.certak.cz/cz/

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

07.02.2019  | Horní Václavov - Čerťák

autor: K2 cigi
hodnocení:

Nádhera. Přestože jsem zakoupil skipas na Klobouku, kde jsem jako první najel na černou, skvěle připravenou sjezdovku. Tu jsem dal ještě 5x, ale pak jsem se přesunul v rámci Karlovského skipasu na Čerták za sluníčkem. Na ten kopec celý den svítí, taková Itálie na Moravě. Vydržel jsem celý den a sníh...

zobrazit celý report

06.02.2019  | Horní Václavov - Čerťák

autor: Mazini
hodnocení:
Ideální svah pro děti. Mírný, krásně široký svah. Doporučuji.

30.01.2019  | Horní Václavov - Čerťák

autor: K2 cigi
hodnocení:

Nízkojesenická Itálie, moc takových nádherných dnů tu nemáme, takže jsem rád, že se mi poštěstilo. Takové malé Livigno. Teplota a sníh supersuper.

zobrazit celý report

24.01.2019  | Horní Václavov - Čerťák

autor: vasicek
hodnocení:
Krásný, dlouhý svah, dobře nachystaný, počasí bylo mrazivé, ale dobré pocity z restaurace smíšené. Sjezdovka pohodová modrá, dostatečně dlouhá, skvěle nachystaná. Vzhledem k tomu, že jsme chytli velmi mrazivé a větrné počasí, bublinu nebo vyhřívání sedaček bychom ocenili, ale byl to vyjímečný stav. Dopoledne několik škol, ale jinak prázdno. K občerstvení výhrady máme - obsluha ruská, zmatená a pomalá, u zboží nejsou uvedeny ceny. Obsluha je neuměla zjistit, guláš ani svařák nám nechutnal.

20.01.2019  | Horní Václavov - Čerťák

autor: bobu
hodnocení:

Díky kuponu 1+1 jsme se synem zajeli prozkoumat ski areál Čerťák, kde jsme ještě předtím nikdy nebyli. Na jednodenní pohodové odpočinkové lyžování je to ideální středisko.

zobrazit celý report

04.03.2018  | Horní Václavov - Čerťák

autor: K2 cigi
hodnocení:

Dojem ze střediska dobrý, počasí skvělé, návštěvnost malá, svahy upravené, teplota kolem -6 st. C.

zobrazit celý report

07.02.2018  | Horní Václavov - Čerťák

autor: LBS
hodnocení:

Dnes jsme se rozhodli pro návštěvu Čerťáku, areálu, který je umístěn maličko bokem karlovského střediska. A musím říct, že to byla po ránu skvělá volba. Protože jsme zvyklí vyrážet hned na otevíračku, byli jsme odměněni asi hodinovým luxusním poježděním, kterému chyběl snad jen o maličko větší sklon...

zobrazit celý report

28.01.2018  | Horní Václavov - Čerťák

autor: zdenek.b
hodnocení:

Součástí lyžařské oblasti kolem Karlova je v nedalekém Horním Václavově před příjezdem do Malé Morávky areál Čerťák. I když Ski Karlov navštěvujeme pravidelně, tak na Čerťáku jsme ještě nebyli. Zkusili jsme, ale přivítalo nás velice nevlídné počasí (mlha, silný vítr). I když jsme vydrželi s několika...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Tirolerhof - Fulmpes
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 538 Kč/os.
Kesselgrubs Ferienwohnungen
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 957 Kč/os.
Residence Lores 2
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 424 Kč/os.