Horní Václavov - Čerťák - aktuální report z 07.02.2018 - SNOW.CZ

Horní Václavov - Čerťák | aktuální report z 07.02.2018

Horní Václavov - Čerťák - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Jeseníky

průměrné hodnocení Horní Václavov - Čerťák:
autor: LBS
hodnocení:
návštěva od: 07.02.2018 do: 07.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dnes jsme se rozhodli pro návštěvu Čerťáku, areálu, který je umístěn maličko bokem karlovského střediska. A musím říct, že to byla po ránu skvělá volba. Protože jsme zvyklí vyrážet hned na otevíračku, byli jsme odměněni asi hodinovým luxusním poježděním, kterému chyběl snad jen o maličko větší sklon svahu, nicméně mladšímu juniorovi vyhovoval, takže jsme se rádi přizpůsobili. Pro rodiny s dětmi tedy za nás ideální volba.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu byla hlavní modrá sjezdovka s konstantním sklonem, která byla upravena v solidní šířce, takže se člověk nemusel bát udělat i větší oblouky.

Sněhové podmínky:

Celá trať dostatečně vysněžena, pouze na jednom místě u lesa malinko vylézala tráva. Odměnou za ranní příjezd byl nádherný manšestr. Díky pozvolnému nájezdu lyžařů byly podmínky až do desáté hodiny ideální, ale ani potom se nijak dramaticky nezhoršovaly. Sice se objevilo pár míst s hlubším nahrnutým sněhem, ale po ledových plotnách ani památky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu byla hlavní čtyřsedačka, který jezdila asi maximálním tempem. K nástupu bych měl asi jedinou výtku - sjezd na pás je poměrně prudký, takže došlo k několika situacím, kdy to malé děti nezvládaly a poskládaly se na pás a nástupní pás je poměrně nízko umístěn, takže špunty je třeba docela dost na sedačku tahat. Spousta lidí to tak nezvládla a během naší návštěvy lanovka minimálně 10x stála.
U parkoviště pak je plácek pro nejmenší s pojízdnými pásy.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

První hodinu naprostá idyla, postupně však přijížděla další a další auta a provoz se zahušťoval. Do desíti žádné čekání, mezi desátou a jedenáctou do 5 minut, po jedenácté už byla docela fronta, takže bylo načase vyklidit pole. :-)

Občerstvení a aprés-ski:

Nevyužili jsme, takže možná tam něco je, ale nevšimli jsme si.

Doprava do střediska a parkování:

Je to sice do kopečka, ale dojezd naprosto v pohodě, parkoviště dlouhé, pro dost aut. Při našem odjezdu tak do tří čtvrtin zaplněno.

+ plusy

  • Šířka sjezdovky
  • Sklon vhodný pro děti
  • Po ránu úprava trati

- mínusy

  • Špatný nástup na lanovku
  • Časté zastavování lanovky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

07.02.2019  | Horní Václavov - Čerťák

autor: K2 cigi
hodnocení:

Nádhera. Přestože jsem zakoupil skipas na Klobouku, kde jsem jako první najel na černou, skvěle připravenou sjezdovku. Tu jsem dal ještě 5x, ale pak jsem se přesunul v rámci Karlovského skipasu na Čerták za sluníčkem. Na ten kopec celý den svítí, taková Itálie na Moravě. Vydržel jsem celý den a sníh...

zobrazit celý report

06.02.2019  | Horní Václavov - Čerťák

autor: Mazini
hodnocení:
Ideální svah pro děti. Mírný, krásně široký svah. Doporučuji.

30.01.2019  | Horní Václavov - Čerťák

autor: K2 cigi
hodnocení:

Nízkojesenická Itálie, moc takových nádherných dnů tu nemáme, takže jsem rád, že se mi poštěstilo. Takové malé Livigno. Teplota a sníh supersuper.

zobrazit celý report

24.01.2019  | Horní Václavov - Čerťák

autor: vasicek
hodnocení:
Krásný, dlouhý svah, dobře nachystaný, počasí bylo mrazivé, ale dobré pocity z restaurace smíšené. Sjezdovka pohodová modrá, dostatečně dlouhá, skvěle nachystaná. Vzhledem k tomu, že jsme chytli velmi mrazivé a větrné počasí, bublinu nebo vyhřívání sedaček bychom ocenili, ale byl to vyjímečný stav. Dopoledne několik škol, ale jinak prázdno. K občerstvení výhrady máme - obsluha ruská, zmatená a pomalá, u zboží nejsou uvedeny ceny. Obsluha je neuměla zjistit, guláš ani svařák nám nechutnal.

20.01.2019  | Horní Václavov - Čerťák

autor: bobu
hodnocení:

Díky kuponu 1+1 jsme se synem zajeli prozkoumat ski areál Čerťák, kde jsme ještě předtím nikdy nebyli. Na jednodenní pohodové odpočinkové lyžování je to ideální středisko.

zobrazit celý report

06.01.2019  | Horní Václavov - Čerťák

autor: MichalW
hodnocení:

Na Čerťák jsme s rodinou jeli uplatnit kupón na 1+1 skipas ze SNOW. Předpověď počasí byla nejistá, proměnlivá oblačnost s přeháňkami, no nakonec sněžilo a foukalo celý den. Sedačky lanovky byly namrzlé, po první jízdě jsme všichni byli promočení na sedacích částech. :-) Areál je vhodný především pro...

zobrazit celý report

04.03.2018  | Horní Václavov - Čerťák

autor: K2 cigi
hodnocení:

Dojem ze střediska dobrý, počasí skvělé, návštěvnost malá, svahy upravené, teplota kolem -6 st. C.

zobrazit celý report

28.01.2018  | Horní Václavov - Čerťák

autor: zdenek.b
hodnocení:

Součástí lyžařské oblasti kolem Karlova je v nedalekém Horním Václavově před příjezdem do Malé Morávky areál Čerťák. I když Ski Karlov navštěvujeme pravidelně, tak na Čerťáku jsme ještě nebyli. Zkusili jsme, ale přivítalo nás velice nevlídné počasí (mlha, silný vítr). I když jsme vydrželi s několika...

zobrazit celý report