Sterzing - Rosskopf - aktuální report z 23.01.2019 - SNOW.cz

Sterzing - Rosskopf aktuální report z 23.01.2019

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

Sterzing - Rosskopf - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Luděk Vavrda - SNOW
 • hodnocení:
 • návštěva od: 23.01.2019 do: 23.01.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Sjezdovky na jihotyrolském Rosskopfu, přímo na městem Sterzing a brennerskou dálnicí, jsou sice sevřené v menším prostoru horského "kotlíku", samy o sobě jsou ale prostorné a navíc hravě členité. Ideální místo pro toho, kdo chce najezdit hodně výškových kilometrů v klidu a bez zdržení zdlouhavými traverzy a komu nevadí, že nejde o "značkový" kopec.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky procházejí přehledným bezlesým kotlem i okolo něj zadem hory, další se spouštějí lesem směrem do údolí. Jejich vzájemně propletenými variantami vzniká dojem střediska o něco většího, kde se i náročný lyžař zabaví na celý den. Při mlhavějším počasí potěší sjezdovka lesem podél 4sedačky Stock, kde se střídají prudší a mírné svahy, terénní vlny, ... Nově sjezdovka pokračuje až do údolí, tam už je však užší s řadou zákrutů.

Sněhové podmínky:

Perfektně pevný povrch s dostatečnou vrstvou utaženého prašanu přispíval ke carvingové nirváně, dostatek sněhu ležel i ve volném terénu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z údolí vede starší stísněná kabinka, na kterou od mezistanice vzhůru v hlavním kotli nově navazuje zcela moderní kombinovaná lanovka Panorama. Střídá se cca 5 pohodlných šestisedaček s jednou prostornou kabinkou. V lesní části jezdí expresní 4sedačka Stock.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Příměstské středisko bývá ve všedních dnech liduprázdné a možná i vzhledem k proměnlivějšímu počasí jsme tu tentokrát byli prakticky sami. Před chatou, do které jsme zašli na oběd, byly opřené jediné lyže!

Občerstvení a aprés-ski:

Uprostřed hlavního kotle stojí chata Sternhütte s milou obsluhou a klasickou jihotyrolskou nabídkou.
Vedle chaty jsou nově postavené chalety pro romantický mimo civilizaci, nechybí ani sauna a v létě možnost přespání pod otevřeným nebem. Na polopenzi stačí odběhnout do chaty.
Rosskopf je lákadlem i pro sáňkaře, kteří se svezou na více než 10 km dlouhé dráze z mezistanice do údolí. Napřesrok ji plánují prodloužit z nejvyšší stanice až na 15 km, čímž se stane nejdelší sáňkařskou dráhou v Evropě.

Doprava do střediska a parkování:

Parkuje se na okraji města Sterzing přímo pod brennerskou dálnicí, samozřejmě zdarma.

+ plusy

 • málo lidí
 • zábavné a členité sjezdovky
 • není nutno traverzovat dlouze mezi sjezdovkami
 • ticho a klid

- mínusy

 • místy a chvílemi mlha
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

16.03.2013  | Sterzing - Rosskopf

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Malý, velmi kompaktní areál s poctivými sjezdovkami okolo vrcholu Rosskopf zná většina lyžařů mířících do Dolomit alespoň od pohledu - kabinková lanovka totiž vyráží z malebného středověkého městečka Sterzing přímo nad brennerskou dálnicí.

Puy St. Vincent

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 12
Otevřené sjezdovky 0 z 75 km