Kössen - aktuální report z 18. - 20.01.2019 - SNOW.cz

Kössen aktuální report z 18. - 20.01.2019

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Kössen - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: HH
 • hodnocení:
 • návštěva od: 18.01.2019 do: 20.01.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Jedno z nejbližších alpských středisek uprostřed oblasti Kaiserwinkel. Většinu českých lyžařů asi odradí pouhých 22 kilometrů sjezdovek, ale naprosto zbytečně. Luxusní černá pista Almabfahrt má ideální parametry pro sportovní lyžaře - téměř prázdný svah, výborné sněhové podmínky, dostatečná šířka a poměrně přísný sklon sjezdovky. Jinak je ale středisko zaměřené hlavně na rodiny s dětmi. Středisko zaujme i výhledy na okolní pohoří Wilder a Zahmer Kaiser nebo na alpská jezera Chiemsee a Walchsee. Potěší i cena skipasu, pouhých 40,50 euro a děti do 10 let lyžují za 3 eura.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Celkem 22 kilometrů sjezdovek se rozloženo následovně - 10 km modrých, 9 km červených a 3 km černých. Pro sportovní lyžaře jsou výborné podmínky na černé sjezdovce Almabfahrt, treninkové svahy v dolní části střediska a údajně nejdelší boulovatá sjezdovka v Tyrolsku o celkové délce 2 km. Lyžaři pohodáři ocení rodinnou sjezdovku ze samotného vrcholku. Odměnou jsou nejen krásně upravené a široké svahy, ale i výhledy na sousední pohoří Wilder Kaiser a jezero Walchsee. Pro úplné začátečníky a malé děti jsou připravené kouzelné koberce a kotvy v dolních partíích střediska. Velkou výhodou pro rodiny s dětmi je skutečnost, že všechny sjezdovky končí u nástupní stanice kabinkové lanovky, takže se v podstatě nemůžete ztratit.

Sněhové podmínky:

Díky sněhové bouři z poloviny ledna leží v Tyrolsku neskutečná masa sněhu, což se samozřejmě pozitivně projevuje na výborných sněhových podmínkách na sjezdovkách. Na kopci leží 320 centimetrů sněhu, v údolí 110.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Od parkoviště vás vyveze pohodlná kabinka, v horní části areálu jezdí pomalejší sedačky bez bublin. Na tréninkovém svahu, který má ideální parametry pro sportovní lyžaře jezdi kotva, stejně jako na sjezdovkách pro začátečníky. Pro malé děti jsou v areálu kouzelné koberce. Přímo u dolní stanice je půjčovna lyží, kde si můžete uschovat i svoje lyže, toalety a lyžařská škola.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

O víkendech se středisko plní lyžařskými kluby a rodinami z Bavorska. Pokud ovšem vyrazíte v lednu a uprostřed týdne, tak se můžete těšit na luxusní lyžování na samotě. O víkendu se utvoří nárazová fronta u nástupní stanice kabinky, ale pak se lidé rozprostřou po celém kopci a fronty už jsou minimální.

Občerstvení a aprés-ski:

Ve středisku jsou 2 horské chaty Bärenhütte a Scheibenwaldhütte, které nabízí klasické tyrolské speciality. Jídelníček i s cenami najdete ve fotogalerii. Kaiserwinkel je výhlášený výbornou termikou, a tak se dá i v zimě zkusit tandemový let paraglidem nebo dokonce let balónem. Další variantou je běžecké lyžování. V oblasti je téměř 130 kilometrů stop. Vyzkoušet si můžete také nabídku ski and spa, kdy středisko nabízí výhodnou cenu za lyžování a lázně u nedalekého jezera Chiemsee.

Doprava do střediska a parkování:

Asi hlavní výhoda střediska. Vzdálenost 493 kilometrů z Prahy, téměř celá cesta po dálnici a navíc bez nutnosti kupovat dálniční známku v Rakousku. Ve středisku je menší parkoviště přímo u nástupní stanice kabinky a druhé větší vzdálené 10 minut pěšky. Mezi vzdálenějším parkovištěm a kabinkou jezdí skibus zdarma. Obě parkoviště jsou také zdarma.

+ plusy

 • Výhodné ceny skipasů na úrovni Špindlu
 • Děti do 10 let lyžují skoro zdarma
 • Výborná dostupnost po dálnici

- mínusy

 • Menší počet sjezdovek
 • Na nejvyšší bod střediska jezdí sedačky bez bublin
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

25. - 26.12.2021  | Kössen

 • autor: HH
 • hodnocení:

Menší, ale lyžařsky velmi zajímavé středisko a za velmi výhodné ceny. Nejzajímavější je asi dlouhý a sportovní sjezd z horní stanice až k parkovišti. Bohužel v horní části areálu jsou starší a pomalejší sedačky, což v případě horšího počasí odradí děti. Na druhou stranu si můžete užívat nádherné výh...

Zdobnice

Zdobnice

Zdobnice

Zdobnice

Zdobnice

Zdobnice

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 7