Kössen - aktuální report z 25. - 26.12.2021 - SNOW.cz

Kössen aktuální report z 25. - 26.12.2021

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Kössen - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: HH
 • hodnocení:
 • návštěva od: 25.12.2021 do: 26.12.2021
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Menší, ale lyžařsky velmi zajímavé středisko a za velmi výhodné ceny. Nejzajímavější je asi dlouhý a sportovní sjezd z horní stanice až k parkovišti. Bohužel v horní části areálu jsou starší a pomalejší sedačky, což v případě horšího počasí odradí děti. Na druhou stranu si můžete užívat nádherné výhledy na vrcholky pohoří Kaisergebirge. I přes deštivé počasí a teploty nad nulou byly sjezdovky dobře upravené. Sjezdovky byly poloprázdné a čekání na lanovky bylo bezproblémové i přes pravidlo 2G. Do kabinky mohou maximálně 3 osoby nebo členové jedné domácnosti. Středisko je součástí sezónního superskipasu Sunnycard, ale i běžná cena skipasu patří mezi ty nižší. Denní skipas pořídíte za 41 euro a dětský (do 10 let) dokonce jen 4 eura.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V horní části střediska a dopoledne výborně upravené sjezdovky. V dolní části střediska a zejména odpoledne už spíše jarní vodní lyžování. Z nejvyššího bodu si můžete vybrat mezi modrým carvingovým svahem a sportovní černou sjezdovkou. Hlavní sjezdovka má perfektní sportovní parametry. Pro děti nebo lyžaře začátečníky existuje modrá varianta, která kličkuje celým střediskem až k parkovišti. Dole u parkoviště je k dispozici krásné dětské lyžařské hřiště včetně kouzelného koberce.

Sněhové podmínky:

Až 50 centimetrů převážně technického sněhu. V horních části areálu mírné sněžení, v dolní části areálu déšť. Sjezdovky slušně zasněžené, žádné kameny. Možnost dojet až dolů k parkovišti a dolní stanici lanovky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Pohodlná a moderní kabinka od parkoviště až do horní části areálu. Naopak sedačky v horní části areálu jsou pomalejší a bez bubliny. V dešti nebo při větru to není úplně pohodlné. Ve středisku jsou i kotvy, ale ty nemusíte vůbec využívat.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na sjezdovkách minimální množství lyžařů. Pravidla pro vstup do Rakouska zřejmě odradila většinu lyžařů a sjezdovky jsou tak poloprázdné.

Občerstvení a aprés-ski:

Přímo na sjezdovkách jsou horské chaty s typickou nabídkou. Řízek stojí kolem 13,40, Germknoedel 5,80, Schiwasser 3 eura.

Doprava do střediska a parkování:

První rakouské středisko za hranicemi. Nepotřebujete dálniční známku a až na posledních 20 kilometrů jedete celou cestu po dálnici. Ve středisku jsou dvě parkoviště. P1 je přímo u lanovky, P2 je o kousek dále, každých 20 minut jezdí skibus nebo můžete dojít po cestě přes potok. Parkování je zdarma.

+ plusy

 • první tyrolské středisko ihned za hranicemi
 • rozumná cena jednodenního skipasu

- mínusy

 • menší množství mírných svahů
 • pomalé dvojsedačky v horní části areálu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

18. - 20.01.2019  | Kössen

 • autor: HH
 • hodnocení:

Jedno z nejbližších alpských středisek uprostřed oblasti Kaiserwinkel. Většinu českých lyžařů asi odradí pouhých 22 kilometrů sjezdovek, ale naprosto zbytečně. Luxusní černá pista Almabfahrt má ideální parametry pro sportovní lyžaře - téměř prázdný svah, výborné sněhové podmínky, dostatečná šířka a ...

Seiser Alm

Seiser Alm

Seiser Alm

Seiser Alm

Seiser Alm

Seiser Alm

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 21
Otevřené sjezdovky 0 z 63 km