Valtournenche - aktuální report z 28.01.2019 - SNOW.cz

Valtournenche aktuální report z 28.01.2019

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:
 • návštěva od: 28.01.2019 do: 28.01.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Hned druhý den pod Matterhornem nás překvapí velmi silný vítr, kdy je uzavřeno od rána skoro celá Cervinie (jezdí jen lanovka o délce 400 metrů), kde bydlíme, a tak nám zbývá jediná věc, a to sednout do auta a sjet do níže položeného střediska Valtournenche, které je celé otevřeno. To je sice s Cervinií propojeno lanovkami, ale to dnes kvůli vichřici nejde absolvovat.
Po asi pěti kilometrech jsme o 500 výškových metrů níže u nástupní kabinkové lanovky a hurá nahoru. Bylo to velmi dobré rozhodnutí. Tady jede vše! Super den, kdy jsme byli schovaní před větrem v krásném útulném středisku. Permanentka platí i zde.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Otevřeny jsou všechny sjezdovky. Z nejvýše dosažitelného vrcholu v areálu, který je taky spojnicí s Cervinií, je zpět dolů do údolí nádherný členitý sjezd po sjezdovce Reine Blanche, kdy vrchní část je mírnější s krásnými výhledy, ale od poloviny jsou zde nádherné padáky a zatáčky. Moc hezká sjezdovka, která se pro svojí délku nedá sjet na jeden zátah.
V horní polovině Valtournenche jsou velmi vydatné sjezdovky u šestisedačky Bec Caré a je jich podél lanovky několik o delkách kolem 2,5 km - paráda. Kolem středního patra areálu Salatte je ještě několik nenáročných modrých sjezdovek.

Sněhové podmínky:

Sněhu v údolí moc není, ale s přibývajicí nadmořskou výškou jeho vrstva roste. Většina areálu je uměle zasněžená. Dnes to na nějaký volný terén nebylo. Sníh je dosti tvrdý a zmrzlý, ale neskutečně vodivý.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Páteřním dopravním zařízením je kabinka pro deset lidí, která šplhá od parkoviště z nadmořské výšky 1 550 m n. m. do Salette, které leží o 700 metrů výše. Odtud se dá výše dostat neodpojitelnou čtyřsedačkou a na ní navazující expresní šestisedačkou s bublinou až do nadmořské výšky 2 890 m n. m. Zde mě to moc bavilo, super lanovka a k tomu super šťavnaté sjezdovky. Na třech sekcích lanovek překonáte 1 500 výškových metrů, a to už je pak dolů pořádný sjezd!

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Tak to je super překvapení, až se tady skoro bojíme, jak je tady málo lidí. To je moc velká vzpruha pro moje nervy z front ve Špindlu i v dalších střediskách Krkonoš! Za celý den nikde na nic nečekáme. Nádhera!

Občerstvení a aprés-ski:

Já jsem přijel na lyže, ale dnes si dávám výjimku a zastavuji se v Salette na pivko a polévku, ta je gulášová a vynikající, ale za 10 euro, pivo je tak akorát na vylití - to se fakt nedá pít a stojí "jen šest euro", jinak jídla začínají na 10 eurech a šplhají cenově dosti vzhůru. To mě je ale celkem jedno, já přijel lyžovat!

Doprava do střediska a parkování:

Z Cervinie to je sem nějakých 5 km pořád z kopce, někde i prudšího, ale celkem v pohodě sjízdného. Parkuje se u nástupu na kabinku, a to zdarma.

+ plusy

 • Velké převýšení
 • Krásně členité sjezdovky
 • Počasí za kopcem skoro bez větru
 • Velmi málo lidí
 • Délka sjezdovek

- mínusy

 • Ve spodní části areálu místy ledové plotny
 • Ceny občerstvení

Diskuze: Valtournenche

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

12. - 14.03.2023  | Valtournenche

 • autor: 22988
 • hodnocení:

Valtournenche je součástí megaoblasti Matterhorn Ski Paradise s celkem 350 km propojených sjezdových tratích. Vzhledem k velkému spadu sněhu v pátek a v sobotu nebylo středisko propojeno s italskou Cervinií - v neděli vůbec a v úterý bylo propojení otevřeno zhruba na 2 hodiny, poté z důvodu silného ...

Ždiar - Strachan

SNOW tipy