Valtournenche - aktuální report z 12. - 14.03.2023 - SNOW.cz

Valtournenche aktuální report z 12. - 14.03.2023

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie

 • autor: 22988
 • hodnocení:
 • návštěva od: 12.03.2023 do: 14.03.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Valtournenche je součástí megaoblasti Matterhorn Ski Paradise s celkem 350 km propojených sjezdových tratích. Vzhledem k velkému spadu sněhu v pátek a v sobotu nebylo středisko propojeno s italskou Cervinií - v neděli vůbec a v úterý bylo propojení otevřeno zhruba na 2 hodiny, poté z důvodu silného větru znovu uzavřeno. Počasí v obou dnech docela komplikovalo lyžování, proto dávám jen tři hvězdičky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky byly v provozu jen omezeně, většinou byly otevřeny jen modré č. 4, 9 a 14. Modrá č. 7 byla v neděli upravená, ale oficiálně uzavřená, stejně tak červená č. 6, obě kvůli lavinovému nebezpečí. Přesto mnoho lyžařů tento zákaz nerespektovalo a přes zákaz těmito pistami projížděli. Dále byla otevřena údolní červená č. 1 a kolem jedenácté otevřeli červenou č. 15, kterou zase kolem 15:00 kvůli větru znovu uzavřeli. V úterý zhruba na 2 hodiny otevřeli červenou č. 12 a modrou spojku č. 10. Vrchní část červené č. 1 v úterý byla kvůli lavinám uzavřena. Modré sjezdovky se hezky ujezdily, na červené č. 15 se v prudších úsecích vytvořily větší muldy.

Sněhové podmínky:

Sněhu napadlo opravdu hodně, v pátek a v sobotu kolem jednoho metru, v pondělí v noci 20 až 30 cm, vyhlášen byl lavinový stupeň č. 4. Italové upravovali sjezdovky i ráno, proto se posouvalo otevření areálu (v neděli o 20 minut, v úterý o hodinu). Mnoho sjezdovek nebylo upraveno vůbec a kdyby nebyly v mapce, nedalo se poznat, že tudy vedou (1b, 5, 5a, 8, 15a, 16, 20).

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu kabinka z údolí, kde se jen opírá, neodpojitelná 4sedačka Motta, 3sedačka Becca d´Aran, 6sedačka s bublinou Bec Carré jezdila v neděli jen od 11 do 15 h, v úterý se na 2 hodiny od 11 do 13 h pustila novinka této sezóny 6sedačka s bublinou Gran Sometta, která nahradila vlek, a 4sedačka Du Col. Dále byly v provozu pro děti 2 dětské kryté pásy. U vrchní stanice kabinky Salette je k dispozici picnic zóna pro batůkáře.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Vzhledem k nepropojení oblasti Valtournenche kvůli nepřízní počasí minimální zalidněnost.

Doprava do střediska a parkování:

Autobusem s CK. Parkování na asfaltovém parkovišti zdarma hned u kabinky.

+ plusy

 • Nový sníh prašan
 • Zalidněnost
 • Panoramata

- mínusy

 • Počasí nedovolílo průjezd do dalších částí resortu
 • Mnoho sjezdovek mimo provoz

Diskuze: Valtournenche

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

28.01.2019  | Valtournenche

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Hned druhý den pod Matterhornem nás překvapí velmi silný vítr, kdy je uzavřeno od rána skoro celá Cervinie (jezdí jen lanovka o délce 400 metrů), kde bydlíme, a tak nám zbývá jediná věc, a to sednout do auta a sjet do níže položeného střediska Valtournenche, které je celé otevřeno. To je sice s Cerv...

Engadin Svatý Mořic

Engadin Svatý Mořic

Engadin Svatý Mořic

Engadin Svatý Mořic

Engadin Svatý Mořic

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 5
Otevřené sjezdovky 0 z 15 km